Elektronik Akko 5075b Plus V2 AliExpress 11.11 indirimlerinde 1797 TL!

Arkadaşlar selam biraz baktım da bulamadım,

Amazonda satılan bu Akko5075b nin ingiltere tuş dizilimlisini arıyorum var mı acaba aliexpress de?

büyüktür küçüktür ve konsol tuşunun sol tarafta olan versiyonu lazım yani. teşekkürler

3300TL ye amazondan bu şekilde aldım umarım kötü bir alışveriş olmamıştır. Aliexpressde ISO layout ve 2 paket switch 3700TL ye geldi.
Ben bakınca vergi dahil bu şekilde çıkıyor.
Screenshot_2023-11-23-16-30-12-25_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Aliexpress kodlarını girmeyi unutmayın.
6/45 indirim için alttaki kodları ödeme sayfasında girin
BFSALE6
BF8

Kod uygulanırsa fiyat bu oluyor.
Ödeme kredi kartında TL olarak mı görünüyor yoksa dolar olarak mı? Bir de tam da 18:04'te almışı mesai saati dışında dolar kuru problem yaratır mı?

Ödeme kredi kartında TL olarak mı görünüyor yoksa dolar olarak mı? Bir de tam da 18:04'te almışı mesai saati dışında dolar kuru problem yaratır mı?

Karttan dolar çekimi yapılırsa dolar olarak yansıyor fakat o günkü kura göre hesabınıza TL yansıyor. A bankası ile B bankası arasında kur farkı olduğunu biliyorum. Büyük rakamlarda ciddi fark oluyordu. 2bin TL gibi rakamda dolar üzerinden çekim yaptırmak 150-200TL gibi bir avantaj sağlayabiliyor. AliExpress kuru genelde daha yüksek hesaplıyor. Tecrübe ile sabit bu yazdıklarım.

Fakat dolar çekimi yapmanın şöyle de bir dez avantajı var. Siparişi iptal etmek istediğinizde AliExpress dolar iadesi yapıyor. Bu sefer de Bankanız dolar kurunu satış kuru üzerinden iade edeceğinden alış ve satış arasındaki kur farkı hanenize zarar olarak yansıyor.

Son düzenleme:
Karttan dolar çekimi yapılırsa dolar olarak yansıyor fakat o günkü kura göre hesabınıza TL yansıyor. A bankası ile B bankası arasında kur farkı olduğunu biliyorum. Büyük rakamlarda ciddi fark oluyordu. 2bin TL gibi rakamda dolar üzerinden çekim yaptırmak 150-200TL gibi bir avantaj sağlayabiliyor. AliExpress kuru genelde daha yüksek hesaplıyor. Tecrübe ile sabit bu yazdıklarım.

Fakat dolar çekimi yapmanın şöyle de bir dez avantajı var. Siparişi iptal etmek istediğinizde AliExpress dolar iadesi yapıyor. Bu sefer de Bankanız dolar kurunu satış kuru üzerinden iade edeceğinden alış ve satış arasındaki kur farkı hanenize zarar olarak yansıyor.
Çok teşekkürler, tam 18:05te vermişim siparişi. Bankalar hemen saat 18i geçince dolar kurunu yüksekten mi alıyor acaba?

Gerçi işlem provizyonda görünüyor, hesap kesim tarihindeki dolar kuruna göre ödeyecem sanırsam. Eğer hesap tarihine kadar iade edersem sanırım sorun olmayacak gibi. Vakıfbank Click kart kullanıyorum

Son düzenleme:
Bende teslimatı bekliyor diyordu bugün ama ne ara geldi Türkiyeye. Hata mı var?
Büyük ihtimalle yoğunluktan dolayı geç güncelleniyor o yüzdendir. Yanlışlık olduğunu sanmıyorum. Benim de 2 hafta oldu sipariş vereli aynı şekilde bekliyor yakında bizimkiler de gelir öyleyse...

Hocam mesajda shipping kısmında bi sıkıntı yok zamanında kargoya verilecek diyorlar fakat sisteme geç düşebilir o yüzden uzatma istiyorlar.

Kredi kartımda döviz ektrası aktif. Ödemeyi dolar olarak yaptım ekstreye dolar olarak düştü. Banka hesabımda da dolar vardı ödemeyi de dolar olarak yaptım dolayısıyla. TL ile işim olmadı hiç

Geri
Yukarı