Elektronik Amazon Prime'da Akko 3068B Plus 1.723,40 TL

3 sene gümrük müşavirliğinde çalıştım. 1 senedir de ihracat yapıyorum. Dediğiniz doğru ama anlamak için gerekli donanıma sahip değiller sanırım. Bir de biz anlamıyormuşuz gibi davranıyorlar :D Ne teslim şekli bilirler ne de gümrük mevzuatı... 3 tane ekipman almış Çin'den, kendisini gümrük müşaviri sanıyor adam.
Yazdıklarınıza bir lafım olmadı zaten. Sizin mesaja cevaben yazıldı üstte yazdıklarım. Ama alınmışsınız demek ki. Burada ben bilirim, bu böyledir havasına girilmesin lütfen.

Yazdıklarınıza bir lafım olmadı zaten. Sizin mesaja cevaben yazıldı üstte yazdıklarım. Ama alınmışsınız demek ki. Burada ben bilirim, bu böyledir havasına girilmesin lütfen.
Burada kendi yaşadığım ve etrafımdaki insanların yaşadığı deneyimi aktardım ve satın alan kimsenin vergi ödemediğini söyledim yok öyledir yok böyledir ödersin nasıl ödemezsin al sana burada böyle diyor falan diye saldırıyorlar. İlginç gerçekten, burada neden yalan söyliyeyim kargo firması mı ödüyor, firma mı beni ilgilendirmiyor. Ödeme kısmında benim cebimden ekstra ''vergi'' adı altına bir şey çıkmıyor ürünü teslim alırken de çıkmıyor dolayısıyla vergiyi kuşlar mı ödemiş, firma mı ödemiş, kargo şirketi mi ödemiş pek umurumda değil açıkçası. Benden çıkan bir şey yok.

Akko kendisi istiyor alım sırasında. Shenzhenaudio ise alım sırasında istemiyor ama sonrasında mail atıyor kargo firması için gerekli o yüzden ID numaranızı verir misiniz diye.

Tamamdır çok sağ olun :3 Siz alırken bir indirim mi vardı peki? Kur sağ olsun her dolar önemli o yüzden ben de birkaç ay bekleyeceğim sanırım bir indirimi

Şirket kendi insiyatifi ile vergiyi karşılamış görünüyor. Yok sen vergiyi vermişsin miş. Vermemiş işte. Karşılamış ise Akko karşılamış. Bitti!

kargo firması mı ödüyor,

Ödeme kısmında benim cebimden ekstra ''vergi'' adı altına bir şey çıkmıyor

dolayısıyla vergiyi kuşlar mı ödemiş, firma mı ödemiş, kargo şirketi mi ödemiş pek umurumda değil açıkçası. Benden çıkan bir şey yok.
Akko'dan aldığınızda veya kargo şirketi "Bu adam Türkiye'denmiş hadi vergisini biz karşılayalım" mı diyorlar? Bu nasıl bir düşünce sistemi? Bir vergi var ve bu cebinizden kesinlikle çıkıyor. Ödeme ekranında değilse kapıda, kapıda değilse zaten fiyat vergilidir.

Geri
Yukarı