AKK'siz Türknet nasıldır?

Türknet'in alt yapısı yok. TTNET'ten alıyorlar hizmeti ve size satıyorlar. Oturdugum yerde altyapı yoktu TTNET geldi alt yapıyı bağladı ve bağladıktan sonra başvurdum Türknet'e ve ondan sonra TTNET gelip telefon hattımı bağladı ve Türknet bana o hat üzerinden internet sağlayacak.

Bu arada konuyla alakasız ama turk.net/admin yazınca panele giriş yapabiliyorsun. Böylesine bir firmanın bu kadar alt seviye sitesi olması biraz korkuttu dün gecede anlattım durumu bana uzmanlarımıza bildireceğiz dediler ki bende şöyle düşündüm eğer uzmanları /adminli panelli bir site yapmışsa vay halimize gidip abone olduk :D Neyse ki taahhütsüz.

Kötü. 3 gündür internetim yok ve arıza kaydını pek takanda yok.

TurkNet'in kendi altyapısı var fakat rakipleri karşısında çok ufak kalır, kendilerine ait yurt dışı çıkışları var. Gayrettepe ile bazı noktalarda kendi fiberleri var fakat TT gibi kullanıcıya ulaşan fiberi çok az.

VAE kapsamında 35 Mbps'e kadar (15₺ fark ile daha yüksek hız alabilirsiniz, hattınız destekler ise), YAPA kapsamında ise hattınızın desteklediği kadar hız veriyorlar.

Deneyip seven, deneyip lanet okuyanlarda var, altyapı sokak sokak, binadan binaya değiştiği için denemeden görmek çok zor, risk almak istemiyorum derseniz Netspeed öneririm, kumar oynarım derseniz TurkNet derim.

Yalnız Fiber internet değil ADSL kotasız olarak satılıyor.

Sadece ADSL değil VDSL'de kotasız olarak sunuyor( VDSL'i ben fiberden saymıyorum ama FTTC diye geçen kurulum olduğu için teknik olarak fiber oluyor).

Çok kısıtlı bölgelerde kendi FTTB ve FTTH kurumları var, o kısımda gene kota yok.
TurkNet - ADSL ve VDSL hızında Sınırsız İnternet Paketleri

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı