AKP'li vekil açıkladı: İl sayısı 100'e çıkacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İle dönüştürecek ilçelerin %90'ı AKP destekçisi olan ilçeler. Bu sayede AKP milletvekili sayısını artırabilecek. Daha fazla oy almak için gelen milyonlarca sığınmacıya vatandaşlık veren vizyonsuzlar da yine bunlardı.

Türk lirasının itibarsızlaşmasına girmiyorum bile. Ülkeyi enkaza çeviriyorlar koltuk sevdaları yüzünden. Sonra gençler neden ülkeden gitmek istiyor diye mızmızlanıyorlar. Ülkemden, vatanımdan soğuttunuz soysuzlar...

Açık konuşayım. Kemal Kılıçdaroğlu CHP'ye gram faydası olmadı. Hatta CHP karşıtı sayısını arttırmıştır izlediği siyaset ile. Şuan Cumhurbaşkanı adayı olmaya çalışarak zorla seçimi AKP'ye hediye etmeye çalışıyor.

HDP'ye şirin görünecem HDP'ye selam çakacam diye asla CHP'ye oy vermem diyecek insan sayısını arttırıyor her geçen gün.

Mesela Canan Kaftancıoğlu CHP'li mi sence? Veya Sezgin Tanrıkulu? Veya Cihangir İslam solcu mu? Bu isimler gibi çok var. Y-CHP yönetimi sence Atatürk'ün çizgisinden gidiyor mu?
Yav o konuları kaç kez tartıştık zaten. Hep aynı şeyleri getiriyorsun.
Daha 10 dk önce verdiğim cevap yeterli olur sanırım.
Neden anlamamakta diretiyorsun? CHP'yi kendi dinamikleri ile dönemsel olarak kıyasliyoruz dedik.
Sezgin Tanrıkulu HDP'li değil. Olsa çok rahat oradan girerdi. Ben HDP'dekiler bile hepten HDP'li değil diyorum, sen yine gelip isim hesabı yapıyorsun. Sol'u bilmiyorsun. Merak etme, CHP'de HDP'li isim yok. İki partide de ara sol hareketlerden, benzer gruplardan gelen isimler var. Sana şunu hep söyluyorum, yine söyletiyorsun. Sen kendini papağan olarak görebilirsin, ben değilim. Yeter da aynı şeylere takılıp durma.
Cihangir İslam, Mehmet Bekaroğlu, Abdüllatif Şener gibi isimler ittifak sonucu geldiler. Bu dönemde de benzer isimler yine böyle küçük partilerden gelirler.
Şeklen Soylu'nun AKP'ye gelmesi gibi yani.
Bu başlıkta bu tartışma yeter artık. Konunun içeriğine bağlı kalalım.

İle dönüştürecek ilçelerin %90'ı AKP destekçisi olan ilçeler. Bu sayede AKP milletvekili sayısını artırabilecek.
Hangi ilçeler ki bunlar?
Bir şehirde AKP'nin oyunun yüksek olduğu yeri ayırmak, diğer bölgesini muhalefete bırakmak demektir aynı zamanda.
Buradaki haber ne derece doğru bilmiyoruz da yanlış hesap Bağdat'tan döner.

Yav o konuları kaç kez tartıştık zaten. Hep aynı şeyleri getiriyorsun.
Daha 10 dk önce verdiğim cevap yeterli olur sanırım.
Neden anlamamakta diretiyorsun? CHP'yi kendi dinamikleri ile dönemsel olarak kıyasliyoruz dedik.
Sezgin tanrıkulu Hdp'li değil. Olsa çok rahat oradan girerdi. Ben hdp'dekiler bile hepten Hdp'li değil diyorum, sen yine gelip isim hesabı yapıyorsun. Sol'u bilmiyorsun. Merak etme, CHP'de Hdp'li isim yok. İki partide de ara sol hareketlerden, benzer gruplardan gelen isimler var. Sana şunu hep söyluyorum, yine söyletiyorsun. Sen kendini papağan olarak görebilirsin, ben değilim. Yeter da aynı şeylere takılıp durma.
Cihangir İslam, Mehmet bekaroğlu, abdüllatif şener gibi isimler ittifak sonucu geldiler. Bu dönemde de benzer isimler yine böyle küçük partilerden gelirler.
Şeklen Soylu'nun Akp'ye gelmesi gibi yani.
Bu başlıkta bu tartışma yeter artık. Konunun içeriğine bağlı kalalım.

Hangi ilçeler ki bunlar?
Bir şehirde Akp'nin oyunun yüksek olduğu yeri ayırmak, diğer bölgesini muhalefete bırakmak demektir aynı zamanda.

CHP bu seçimde hdp yi kullanıp atacak. Tıpkı çözüm sürecinde Erdoğan'ın yaptığı gibi ama o gün daha büyük imtiyazlar verildi utangaç akpli mülteci sevici özkan bunu söyler mi hiç :D

CHP bu seçimde hdp yi kullanıp atacak. Tıpkı çözüm sürecinde Erdoğan'ın yaptığı gibi ama o gün daha büyük imtiyazlar verildi

Ne verildi mesela imtiyaz HDP'ye? Çözüm süreci ile günümüz de muhalefet ile HDP ilişkisinin gram alakası yok.

Sen CHP'nin HDP'yi kullanıp atacağına inanabiliyor musun gerçekten? CHP daha çok HDP'ye dönüşüyor fark etmiyor musun? Üstüne 1-2 bakanlık veririz HDP'yi dışlamıyacaz gibi açıklamaları yapan ben değilim.

Ayrıca şuan HDP ile birlikte bile zar zor yüzde 50'yi geçen muhalefet. HDP'yi seçim sonrası dışlarsa. Meclisten 1 tane yasa geçiremez çoğunluğu sağlayıp. Üstüne HDP desteği olmadan 360 vekili nasıl bulacak nasıl referanduma gidecek nasıl sistemi değiştirecek? Siyaseti bilmeden alakasız konuşuyorsun.

Konu cımbızlama çıktı. Adam ben öyle bir şey demedim diyor. Konuşması çarpıtılmış gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Iconium kaldı ki mevcut şeyin kalitesini arttırmaktan ziyade sayısını arttırmaya çalışılıyor. Bunun içinde de illaki bir iş vardır. Malum partinin ülke hayrına adamakıllı bir iş yapacağını düşünmüyorum. Mevcut şeyin niteliğini arttırmaktan ziyade sayısını arttırma politikasına gidildiği sürece de ülke olarak bir arpa yol alamayacağız. Acı ama gerçekler bunlar, gerçekler acıtır.

Malum parti neyse de muhalefetin bile ciddi bir şey yapacağını zannetmiyorum. Ülkeye bir yerlerden dolar akması lazım.

1200'e depoyu fullemek zoruma gidiyor arkadaş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ulan il çıkacağına gidin ülkeyi kurtarın hepimiz kurtulalım.

CHP bu seçimde hdp yi kullanıp atacak. Tıpkı çözüm sürecinde Erdoğan'ın yaptığı gibi ama o gün daha büyük imtiyazlar verildi utangaç akpli mülteci sevici özkan bunu söyler mi hiç :D
Hadi bakalım yine daldık konu dışına.
Eğer, 6'lı Masa'dan İmamoğlu, Kılıçdaroğlu veya bir hukukçu/akademisyen aday olursa HDP CB seçimi için aday çıkarmaz.
Sağcı bir isim aday çıkarılırsa HDP kendi adayını açıklar.
Meclis seçimleri içinse Cumhur İttifakı, Millet İttifakı, HDP üç ayrı blok olarak girer. Burası net.

Deva, Saadet, Gelecek ve DP Millet İttifakı'na girerler mi, parti olarak ayrı mı girerler, dışarda bunlar ayrı bir ittifak olarak mı girerler ya da İyi Parti veya CHP listelerinden mi girerler? Bunları henüz bilmiyoruz. Buralardan birileri birilerini kullanacak ama şeklini bilemiyoruz henüz. Ama bunlar da 6'lı Masa ile yürüttukleri çalısmalarda rejim değişikliği vaadettiği için birbirlerini kullanıp atmaları beklenmiyor şimdilik. Millet İttifakı ile en az 1 yıl rejim değişikliği için birlikte hareket edecekler. Değisiklik başarılırsa ondan sonraki ittifaklar farklı olabilir.

Bu seçimde bir de ZP'den, MP'den falan bağımsız girenler olur. 8-10 tane bağimsiz vekil çikabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı