Akrabalarım Oyun Satın Almama İzin Vermiyor

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Yazın apar topar çalışıp babamdan da borç alarak iyi bir bilgisayar topladım ekipman vs. hepsini aldım ancak maalesef oynayacak oyun bulamıyorum sayılır. Yani şimdi biraz oyun aldım ama ileride oyunlar çok pahalı olursa onlara para veremem. Yani nasıl bir yol izlemeliyim? İleride 400 500 lira verirsem bir oyuna akrabalarım oyuna o kadar verilir mi diye söylenecekler. Yani her şey tamam ancak oynayacak oyunum olmaz ileride diye düşünüyorum. Siz nasıl düşünüyorsunuz? Ya da benim düşünemediğim bir şey varsa yazın.

Dostum, eğer ailenin maddi durumu iyiyse aylık olarak harçlık al. Bu harçlığını da Tosla gibi ön ödemeli kartlara yükleyerek oyun al. Sana verebileceğim en iyi tavsiye budur :) İnsanlar sevdikleri şeye para harcamayı severler, kimisi kıyafete harcar, kimisi yiyeceğe harcar, kimisi de bizim gibi oyuna harcar :)

Hocam yaşlı insanların çoğuna göre oyun oynamak vb. aktiviteler gereksiz görülüyor. Hayat senin hayatın, para ise senin paran ister oyuna yatır ister borsaya istersen yak hiçbiri bir şey diyemez. Eğer illaki bir şeyler diyeceklerse bırak desinler senin mutluluğundan önemli değil. Bir canın var ve onu da başkaları ne der düşünceleri ile harcama özellikle böyle konularda. Unutma en önemli kişi sensin iyi geceler.

Dostum, eğer ailenin maddi durumu iyiyse aylık olarak harçlık al. Bu harçlığını da Tosla gibi ön ödemeli kartlara yükleyerek oyun al. Sana verebileceğim en iyi tavsiye budur :) İnsanlar sevdikleri şeye para harcamayı severler, kimisi kıyafete harcar, kimisi yiyeceğe harcar, kimisi de bizim gibi oyuna harcar :)
Aynen Kadir hocamın dediği gibi yapın. Tosla üzerinden Steam Key alışverişlerinde %15 geri ödeme avantajı var şu sıralar. Ay sonunda hesabınıza yatırılıyor geri ödemesi.

Bunu yapmasını tavsiye etmem. Ailesi ile arası bozulur. Ben bir kere ininal'e para yüklemiştim, kuzenime Minecraft alacaktım ama sorun olmuştu, parayla Ets2 DLC aldım. Sonrasında babama karta para yüklemek için izin almıştım izin vermemislerdi.

Olay 3 sene önceydi galiba.

Bunu yapmasını tavsiye etmem. Ailesi ile arası bozulur. Ben bir kere ininal'e para yüklemiştim, kuzenime Minecraft alacaktım ama sorun olmuştu, parayla Ets2 DLC aldım. Sonrasında babama karta para yüklemek için izin almıştım izin vermemislerdi.

Olay 3 sene önceydi galiba.
Okul zamanlarında hafta sonuna para ayırır İninal ya da Papara'ya atar kullanırdım en iyisi bu olacaktır para istemek yerine. Harçlık vb. biriktirilip alınabilir.

Geri
Yukarı