Babam Oyun Almama İzin Vermiyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

eopFnc

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, sorunum konu başlığındanda belli zaten babam oyun almama / oyun oynamama izin vermiyor. Ben hep oyunlarımı gizlice alırım gizlice oynarım. Hep paramı biriktiripte alırım oyunu bu sefer gta 5 alıcaktım playsotre'dan babama dedim (babama dedim çünkü gta 5 pahalı oyun ona söylemek zorundayım) dedim böyle böyle hayır dedi izin vermedi. 15 tatile girdik karnemde iyi ama izin vermiyor, nasıl ikna edebilirim babamı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ee Baba bu! Bir yerde evladının iyiliğini/ geleceğini düşünmek zorunda. Hiç kimse çocuğunun özellikle okuma aşamasında oyunlarla zaman kaybetmesini istemez!
Babanıza saygılar.:)
Derslerim iyi zaten derslerim yüzünden mi almıyosun diyorum derslerine alakası yok diyor.

Senin derslerini ihmal edeceğini düşündüğü için böyle yapıyordur büyük ihtimal ile. Açıkçası oyun ile pek ilgilenme başına oturunca sonu gelmiyor. Okul bitince alıp oyun oynarsın şimdilik derslerine çalışmanı tavsiye ederim. Benim düşüncem bu yönde.

@eopFnc Bak kardeş en güzel örneğini kendimi vereyim.

Gidip Battlefield 4 aldım 2-3 ay önce ve notlarımda düşüş olmasa da çalışma tempomda %100 aksamalar başladı o günden beri.

Eğer disiplinli biri isen alacağın oyunun ders çalışma isteğinin önüne geçmesine izin vermeyeceğine eminsen al.

Baban derslerin etkilenir diye izin vermiyordur. Hem aldığın oyunları babana katkısı yok hadi bilgisayar gibi tüm ailenin kullanacağı bir şey olsa izin verir. Bence oyuna hiç kafa yorma derslerine yoğunlaş sonra zaten kendi paranla alırsın babana yük olmazsın.

Babanla oturup konuş neden izin vermiyor öğren sonra oyun oynamanın hobi olduğunu güzel bir şekilde izah et.

18 yaşıma geldim, babam hala aldıklarıma karışır. Biriktirdiğim param ile alsam bile genede ufak bir azar çeker, ardından kararı benim adıma verir, bende gıkımı çıkarmadan öylece oturur izlerim. Ara sıra düşünüyorum da, babam bazen haklı. Neden bi oyuna onca para veresin ki ön sipariş için ? Oyun çıktıktan 1 ay sonra idare etsen zaten fiyatlar düşer, sende biraz daha ucuza alırsın.

Babanizin ellerinden öperim.
Biz oyun oynadikta ne oldu. Bosver derslerine odaklan sen.

İnternet cafelere, PlayStation salonlarına gidip oyna.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı