Akran zorbalığı

Sabır et kardeşim kimsenin hakkı kimsede kalmaz keser, döner sap döner gün gelir sanada döner. Allah'a havale et o işleri en güzeliyle yerine koyandır.

Bu düşünce gerçekten çok saçma. Eyvallah Allah'a havale edelim de bu batan gemide "ne olmuş ki" deyip oturmak ile aynı. Müdür yardımcın ile konuş. Eğer müdür yardımcısı bir şey yapmazsa ilçe milli eğitime git. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Karşılık ver. Lafa lafla harekete hareketle karşılık verirsentepki gördüklerini anlayıp uzak dururlar.

O cevabı veren öğretmeni öğretmen tayin eden sistemin de o hocanın da... Ben de bir öğretmen adayıyım ve cidden bir meslektaşım öğrencisine bu tarz bir cevap verirse onu itham ederim anında.

Aklı başında bir arkadaşa benziyorsun. Kavgaya tutuşma. Gerektiğinde idareye gitmekle tehdit et. Bunu yaparsan ezik durumuna düşmezsin. Bu tip öğrenciler ne yazık ki yaygın. Eğer ısrarla devam ediyorlarsa Milli Eğitim Bakanlığına kadar git ve o hocalarını da şikâyet et. Gerçi MEB'in de pek farkı yok da neyse. Bu ülkeden ve içindeki çoğu insandan nefret ediyorum!

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam küfür veya hakaret eden insanlar laftan anlamayan insanlardır. Ne söylerseniz anlamazlar maalesef öyle insanlara onların anladığı şekilde davranmak gerekiyor. Müdür yardımcısına veya sınıf öğretmenine bu durumu açıklayabilirsin ama ne kadar etki eder bilemem. Eğer hocam durumu öğretmene açıkladıktan sonra hala sizinle alay ediyorlar veya fiziksel zorbalık görüyorsanız son çare olarak dövün hocam çünkü naten size bunu yapan insan veya insanların anladığı dil bu oluyor maalesef.

Merhaba dostlar.11.sınıfım okulda sözlü ve fiziksel akran zorbalığına maruz kalıyorum, şunu anlamıyorum boyum 186 kilom 79 hani bir engelim yok tipimde sorun yok niye diye soruyorum kendime. Zorbalık edenlerden güçlüyüm, sınıfta bir sürü güçsüz kalipsiz insan var ama onlarla iyi geçiriyorlar. Öğretmene söylemeyi denedim bakın size verdiği cevabı söylüyorum, söyle onlara bir daha yapmasınlar bu mu yani? Patlamakta istemiyorum kimseye zarar vermek istemiyorum sizce ne yapmam gerekiyor?
Kıskanıyor olabilirler.

Geri
Yukarı