Alan olmamasına rağmen oyun indirmesi başlatılabilir mi?

TAKİEN

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar şimdi ben Far Cry 6 indirmek istiyorum fakat oyun 170GB. Bende ise şu an 160 GB yer var ve daha silecek hiçbirşeyim kalşmadı. Yine bir forumda görmüştüm oyunun bazı dosyalarını sildiğimizde diğer diller ve DLC'ler gibi oyunun boyutu bayağı düşüyormuş 100 GB'a kadar falan. Bende oyunu indirip bunları silmeyi düşünüyorum fakat şu an toplamda 170 GB yerim yok. Oyun indirirken 60 GB indiriyor diye biliyorum. Acaba ben şu an indirmeyi yapabilir miyim? Yani oyunu indirmeye başlayabilir miyim? Ve diyelim başlattım oyun inerken indirmeyi durdurup sileceğim dosyaları silebilir miyim?

Eki Görüntüle 2169763

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-15_233659341.png
    resim_2024-04-15_233659341.png
    3 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaşlar şimdi ben Far Cry 6 indirmek istiyorum fakat oyun 170GB. Bende ise şu an 160 GB yer var ve daha silecek hiçbirşeyim kalşmadı. Yine bir forumda görmüştüm oyunun bazı dosyalarını sildiğimizde diğer diller ve DLC'ler gibi oyunun boyutu bayağı düşüyormuş 100 GB'a kadar falan. Bende oyunu indirip bunları silmeyi düşünüyorum fakat şu an toplamda 170 GB yerim yok. Oyun indirirken 60 GB indiriyor diye biliyorum. Acaba ben şu an indirmeyi yapabilir miyim? Yani oyunu indirmeye başlayabilir miyim? Ve diyelim başlattım oyun inerken indirmeyi durdurup sileceğim dosyaları silebilir miyim?

Eki Görüntüle 2169763

Steam önce diskte yer açıyor. Sonra indirmeye başlıyor. Yani 170 GB alan yoksa inmez. 60 GB inen boyut. Diskte kapladığı alan yine 170 GB. İniceğini sanmıyorum.
Ekleme:Büyük ihtimalle indirmeyi başlatmaya çalışırsanız yeterli depolama alanı yok hatası alırsınız.

Steam önce diskte yer açıyor. Sonra indirmeye başlıyor. Yani 170 GB alan yoksa inmez. 60 GB inen boyut. Diskte kapladığı alan yine 170 GB. İniceğini sanmıyorum.
Ekleme: Büyük ihtimalle indirmeyi başlatmaya çalışırsanız yeterli depolama alanı yok hatası alırsınız.

Daha PC de ne silebilirim bilmiyorum yapılacak her şeyi yaptım ama yine de yer kaplayan bir şey var onu bulamadım.

Buradan HiBit Uninstaller uygulamasını indirin ve Windows Store uygulamalarından kullanmadığınız ne varsa silin.

1713214109795.png

1713214141538.png

Silme işlemi yaparken "Sistem Geri Yükleme Noktası Oluştur" seçeneğini kapatın.

1713214194340.png

"Başlat" tuşuna bastığınızda uygulama kaldırılacaktır. Kaldırdıktan sonra "Tarama" butonuna basın ve programın geride bıraktığı bütün dosyaları silin.

1713214262936.png

Bir diğer yapabileceğiniz şey "Araçlar" kısmından "Kayıt Defteri Temizleyicisi, Gereksiz Dosya Temizleyicisi, Boş Klasör Temizleyicisi, Kısayolları Düzelt" seçenekleri. Bu şekilde sistemde epey yer açabilirsiniz. Dosyaları silerken neyi sildiğinize dikkat edin. Karşınıza liste çıkarıyor zaten, önemli bilgilerinizin silinmediğinden emin olun. Ayrıca temizleme işlemi için açılan pencerenin solunda liste var ve buradan neleri temizlemek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bütün tikleri işaretleyip tarama yapın.

Ekran görüntüsü 2024-04-15 235552.png

Buradan hibit uninstaller uygulamasını indirin ve Windows Store uygulamalarından kullanmadığınız ne varsa silin.

Eki Görüntüle 2169771

Eki Görüntüle 2169772

Silme işlemi yaparken "sistem geri yükleme noktası oluştur" seçeneğini kapatın.

Eki Görüntüle 2169773

"Başlat" tuşuna bastığınızda uygulama kaldırılacaktır. Kaldırdıktan sonra "tarama" butonuna basın ve programın geride bıraktığı bütün dosyaları silin.

Eki Görüntüle 2169774

Bir diğer yapabileceğiniz şey "araçlar" kısmından "kayıt defteri temizleyicisi, gereksiz dosya temizleyicisi, boş klasör temizleyicisi, kısayolları düzelt" seçenekleri. Bu şekilde sistemde epey yer açabilirsiniz. Dosyaları silerken neyi sildiğinize dikkat edin. Karşınıza liste çıkarıyor zaten, önemli bilgilerinizin silinmediğinden emin olun. Ayrıca temizleme işlemi için açılan pencerenin solunda liste var ve buradan neleri temizlemek istediğinizi seçebiliyorsunuz. Bütün tikleri işaretleyip tarama yapın.

Eki Görüntüle 2169777

Kanka silebildiğim kadar sildim en fazla 3 GB yer açabildim şu an 165 GB yer var yine yetmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı