Alaylı yazılımcı olunmalı mı?

gulenadam79423

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu an 14 yaşındayım. Çok fazla zamanım var. Bu zamanı değerlendirmek için 2 seçeneğim var. Birincisi: İyi bir üniversite kazanıp diplomalı yazılımcı olmak.
İkincisi ise: Liseyi geçmeye oynayıp bir yandan da yazılım öğrenmek. 4 yıl boyunca hafif hafif yazılım öğrendiğim için mantığı anlamış olacağım. Hatta belki idare eder bir portfolyom olacak. Lise bitince ise okulu tamamen salıp yazılıma odaklanacağım.
Sizce bu plan iyi mi?

İyi bir üniversite kazanmak benim için zor. Çünkü eğitim sistemi leş gibi olduğu için katlanamıyorum. Bir tarafım diyor ki:
'Bu bilgiler bir yazılımcının ne işine yarayacak?', 'yazılımcı edebiyatı ne yapsın?', ' şu an yaptığımız şeyin tek adı: Zaman israfı.' gibi şeyler söylüyor. Hayır haklı da yani ne diyebilirim ki bu tarafıma. Haklı olduğu için de herhangi bir şekilde çalışma isteğim olmuyor. İyi bir üniversite için çalışma isteği gerekiyor.

Çok fazla zamanım var. Birçok kişinin her şeyini vereceği şeyin zenginiyim. İhtiyacım olan tek şey doğru bir yol.

Arkadaşlar, şu an 14 yaşındayım. Çok fazla zamanım var. Bu zamanı değerlendirmek için 2 seçeneğim var. Birincisi: İyi bir üniversite kazanıp diplomalı yazılımcı olmak.
İkincisi ise: Liseyi geçmeye oynayıp bir yandan da yazılım öğrenmek. 4 yıl boyunca hafif hafif yazılım öğrendiğim için mantığı anlamış olacağım. Hatta belki idare eder bir portfolyom olacak. Lise bitince ise okulu tamamen salıp yazılıma odaklanacağım.
Sizce bu plan iyi mi?

İyi bir üniversite kazanmak benim için zor. Çünkü eğitim sistemi leş gibi olduğu için katlanamıyorum. Bir tarafım diyor ki:
'Bu bilgiler bir yazılımcının ne işine yarayacak?', 'yazılımcı edebiyatı ne yapsın?', ' şu an yaptığımız şeyin tek adı: Zaman israfı.' gibi şeyler söylüyor. Hayır haklı da yani ne diyebilirim ki bu tarafıma. Haklı olduğu için de herhangi bir şekilde çalışma isteğim olmuyor. İyi bir üniversite için çalışma isteği gerekiyor.

Çok fazla zamanım var. Birçok kişinin her şeyini vereceği şeyin zenginiyim. İhtiyacım olan tek şey doğru bir yol.

İlgin varsa ol. Yoksa sırf "para var" diye yapacaksan pişman olursun.

Şahsi fikrim Üniversitenin insana işi öğretmekten ziyade ufkunu genişletmek, gerek iş gerek sosyal hayatta dünya görüşünü değiştirmek gibi bir çok katkısı oluyor. O yüzden özellikle İstanbuldaki kaliteli bir üniversitede okumanı tavsiye ederim. Çevre ÇOOOK büyük bir etken çünkü.

eğitim sistemi leş gibi olduğu için katlanamıyorum. Bir tarafım diyor ki:
'Bu bilgiler bir yazılımcının ne işine yarayacak?', 'yazılımcı edebiyatı ne yapsın?', ' şu an yaptığımız şeyin tek adı: Zaman israfı.' gibi şeyler söylüyor. Hayır haklı da yani ne diyebilirim ki bu tarafıma.
Bu cok yanlis bir dusunce. Onyargini kirmaya calismani tavsiye ederim.

Sizce bu plan iyi mi?

Günümüzde üniversiteyle bile bir yere girmeniz oldukça zorken diplomasız bir yere girmeniz neredeyse imkansız. Hele hele yazılımcılık kesinlikle imkansız.

Günümüzde üniversiteyle bile bir yere girmeniz oldukça zorken diplomasız bir yere girmeniz neredeyse imkansız. Hele hele yazılımcılık kesinlikle imkansız.

Günümüzde üniversiteyle bile bir yere girmem oldukça zor ise: Üniversite, benim için okumaya değmez.

Bu cok yanlış bir dusunce. Onyargini kirmaya calismani tavsiye ederim.

Ön yargım yok. Eğitim sistemi iyi falan değil. Ezber ve her konuyu öğretmeye çalışan bir sistem.
Üniversiteye gittiğim zaman (ezber bir sistem olduğu için) birçok şeyi unutacağım ya da birçok şey işlevsiz olacak. Ve üniversite bunları bildiğimi var sayarak bana ders anlatacak.
İş hayatımda, işime yaramayacak bilgileri: Nasıl isteyerek öğrenebilirim?

İlgin varsa ol. Yoksa sırf "para var" diye yapacaksan pişman olursun.

İlgim var.

Üniversite diploması olmayan adamı işe almaz kimse yazılımcı olarak. Zaten E5 kenarı ünilerden bile mezunlar varken, üniversite mezunları bile çok fazla olmalarından dolayı iş bulamazken hiç şansınız olmaz.

Üniversite mezunları iş bulamıyor ise: Üniversite, bu kadar zorluğa değmez.

Şahsi fikrim üniversitenin insana işi öğretmekten ziyade ufkunu genişletmek, gerek iş gerek sosyal hayatta dünya görüşünü değiştirmek gibi birçok katkısı oluyor. O yüzden özellikle İstanbul'daki kaliteli bir üniversitede okumanı tavsiye ederim. Çevre çok büyük bir etken çünkü.

Evet. Ama düşünüyorum: 'Hayatsız gibi çalışmaya değer mi?', 'Kazanamazsam ne olur?', 'Sosyalleşmek için üniversite dışında bir seçenek yok mu?'

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı