Üniversite okumadan yazılımcı olunur mu?

Enoli1

Hectopat
Daha fazla  
12. Sınıf bilişim öğrencisiyim ve küçüklüğümden belli sürekli yazılıma merakım olmuştur. 10. sınıfta C#, 11. sınıfta HTML, CSS VE JavaScript ve şu an 12. sınıfta da Python'un çok büyük bir kısmını öğrendim, öğreniyorum. Yazılım ile uğraşmak cidden aşırı hoşuma gidiyor normalde bir dersin ödevini yapmaya pek uğraşmam hemen bitirmeye çalışırım ama meslek derslerimin ödevleri olduğunda saatlerce onun üzerinde çalışmak istiyorum.
Bu soruyu asıl sormamın nedeni ise ders çalışmaktan nefret ediyorum mesela matematik çok severim fakat içimdeki bir ses bu derslere çalışmak yerine şu an istediğim yazılım dilini çalışsaydım çok daha mantıklı bir şey yapardım diyor.
Kısacası diploma olmadan sürekli kendimizi geliştirerek ne kadar iş imkanımız vardır?

Kendi işini kurarsan sağda solda freelance iş kovalayarak bir şeyler yaparsın ama bu seni 2 tarafa yönlendirir.
1-)Çok başarılı olursun kendi firmanı kurarsın ama eninde sonunda diploma alman gerekir.
2-)Freelance işlerin suyu çekilir veya düzensiz gelir ile hayat kuramayacağını fark edersin ve illallah edersin.

Her sene ülkenin en iyi okullarından yüzlerce yazılım mühendisi mezun olurken, zaten kısıtlı bir piyasa yazılım mühendisi dolarken sizin yer kapmanız çok zor.

12. Sınıf bilişim öğrencisiyim ve küçüklüğümden belli sürekli yazılıma merakım olmuştur. 10. sınıfta C#, 11. sınıfta HTML, CSS VE JavaScript ve şu an 12. sınıfta da Python'un çok büyük bir kısmını öğrendim, öğreniyorum. Yazılım ile uğraşmak cidden aşırı hoşuma gidiyor normalde bir dersin ödevini yapmaya pek uğraşmam hemen bitirmeye çalışırım ama meslek derslerimin ödevleri olduğunda saatlerce onun üzerinde çalışmak istiyorum.
Bu soruyu asıl sormamın nedeni ise ders çalışmaktan nefret ediyorum mesela matematik çok severim fakat içimdeki bir ses bu derslere çalışmak yerine şu an istediğim yazılım dilini çalışsaydım çok daha mantıklı bir şey yapardım diyor.
Kısacası diploma olmadan sürekli kendimizi geliştirerek ne kadar iş imkanımız vardır?
Açıkcası 6 aylık kurslar oluyor ve onlarla iş bulabiliyorsun.Gerçekten iyiysen üniversiteye bakmazlar herhalde.

Açıkcası 6 aylık kurslar oluyor ve onlarla iş bulabiliyorsun.Gerçekten iyiysen üniversiteye bakmazlar herhalde.
Öğrendiğim yazılım ile bana verilen projenin üstüne kafama göre birşeyler katarak yapmaktan aşırı zevk alıyorum. Keşke sadece tecrübeye baktıklarının garantisi olsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu adamın çok boş yaptığını düşünüyorum.

Geri
Yukarı