Aldığım RAM bozuk çıktı

Daha fazla  
Vatanbilgisayar internet sitesi üzerinden almış olduğum Kingston Fury RAM maalesef bozuk çıktı. Anakartın 2 slotunda da çalışmıyor. Sistem görüntü vermiyor. Ancak diğer bir RAM ( aynı model ) iki slotta da sorunsuz çalışıyor. İki RAM'i de aynı anda taktığımda görev yöneticisi 16 GB göstermesi gerekirken 8 GB gösteriyor.
Yani RAM sorunlu.

İnternet sitesinden almış olmama rağmen şehrimdeki bir Vatanbilgisayar şubesine gitsem değişim yaparlar mı? Ya da garantiye vermemi isteyip süreci uzatırlar mı? İade etmek istemiyorum çünkü aldığım RAM'in fiyatı arttı. Aynı veya muadil bir ram ile değişmesini isteyebilir miyim gün içerisinde?

Bozuk olduğuna nasıl tek başınıza karar verdiniz? RAM'lerin sarı pinlerinin iki tarafını da yumuşakça silgi ile silin ve tekrar deneyin. RAM'lerin bozuk çıkma ihtimali çok düşük.

Bozuk olduğuna nasıl tek başınıza karar verdiniz? RAM'lerin sarı pinlerinin iki tarafını da yumuşakça silgi ile silin ve tekrar deneyin. RAM'lerin bozuk çıkma ihtimali çok düşük.
Denemeler yaptım ve 1 saat önce açtığım konuda bunları detaylıca yazdım. Aklınıza gelen ekstra bir çözüm varsa konuya yazabilirsiniz; R5 2600 sisteme RAM takınca görüntü gelmiyor Silgi ile silmeyi de denedim.
Evet. Değişim yapmak zorundalar. Yapmazlarsa THH'ye gidin.
Değişim isteme hakkına sahipsiniz.
Şubeye gidip direkt oradan değişim isteyebilirim değil mi? İnternetten aldım diye belirttikleri bir yere kargolamamı istemesinler?

Denemeler yaptım ve 1 saat önce açtığım konuda bunları detaylıca yazdım. Aklınıza gelen ekstra bir çözüm varsa konuya yazabilirsiniz; R5 2600 sisteme RAM takınca görüntü gelmiyor silgi ile silmeyi de denedim.

Şubeye gidip direkt oradan değişim isteyebilirim değil mi? İnternetten aldım diye belirttikleri bir yere kargolamamı istemesinler?

Bozuk değil de modüller farklı olabilir. Diğerini çıkarıp bunu tek olarak takarak denediniz mi?

Denemeler yaptım ve 1 saat önce açtığım konuda bunları detaylıca yazdım. Aklınıza gelen ekstra bir çözüm varsa konuya yazabilirsiniz; R5 2600 sisteme RAM takınca görüntü gelmiyor silgi ile silmeyi de denedim.

Büyük ihtimalle istemezler. Yeterki aynısından veya çok benzerinden şubede bulunsun.

Geri
Yukarı