Hepsiburada'dan satın aldığım RAM sahte çıktı

Bon Apetito

Decapat
Makaleler
1
Yer
Turkey
Daha fazla  
Hepsiburada üzerinden asbilişimteknoloji'den satın aldığım KVR24S17S8/8 model RAM bana bugün teslim edildi. Jelatini açık bir şekilde geldi. Ve RAM'in üzerinde çizik vardı arkasında da kullanılmış yapıştırıcı. Ve üstündeki yazıya ellediğim anda yazı silinmeye başladı buradan. Çoğu kanıtı gözden geçirdikten sonra. Ürünün sahte olduğu kaatini getirdim. Büyük ihtimal bu sahte ürün başka birine gönderilmiş o kişide sahte olduğunu anlayıp iade etmiş. Ve bana göndermişler. Notebook'uma taktığımda ise hiçbir şekilde çalışmadı. Bende ürünün sahte olduğunu düşündüm. Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim 15 Temmuz'da ürün benden alınacak ve incelenecek. Bakalım sonuç ne olacak. Sizinde görmeniz için fotoğrafları bırakıyorum. Buyurun birlikte inceleyelim.

Dosya Ekleri

• 00.jpg
    00.jpg
    139,4 KB · Görüntüleme: 73
  • 598.jpg
    598.jpg
    159,5 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Görsel 2023-07-10 saat 15.35.21.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-07-10 saat 15.35.21.jpg
    233,2 KB · Görüntüleme: 74
  • WhatsApp Görsel 2023-07-10 saat 15.35.210.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-07-10 saat 15.35.210.jpg
    186 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleyen: Moderatör:
Dolandırıcılık her ülkede var fakat bizim vatandaşların kanına işlemiş artık.

Müşteri hizmetleri halledecek 5 gün sonra İstanbul'a alacaklarmış. Orada 2 iş günü içerisinde inceleyecekler. Eğer doğrulanırsa sahte olduğuki bu görsellerle birlikte bile rezalet olduğu açık zaten. Para iademi alacağım. Ve Hepsiburada gidip satıcıyla ilgilenir.
@elburuz

@Yener K. merhaba hocam umarım iyisinizdir. Çok oldu görmüyorum sizi bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Zaten ürün koduyla aratınca orijinal ile arasında PCB rengi, yonga sayısı ve dizilimi gibi farklar görünüyor. Ürün yüksek ihtimal sahte. Tahminim RAM çalışsaydı vadedilen CAS Latency değerlerini bile veremezdi. Geçmiş olsun.

Attığım yere bakabilirsiniz. 2400 olanın üretimi sonlandırdı diyor.

Onlar da genelde çıkma oluyor.

Geri
Yukarı