Aldığınıza pişman olmadığınız telefon nedir?

2018'de Xiaomi ile ilk tanışmam oldu, öncesinde Turkcell T60 kullanıyordum, tam bir çöp.
Xiaomi'nin Mi Max 2 seri/model cihazını aldım ve beklediğimin üstünde çıktı. O kadar memnunum ki, cihazdan sıkılmıyorum. 3 Sene daha götürmesini planlıyorum. Ayrıca pil performansı da inanılmaz muazzam. 7 Günü zorladım geçenlerde.
J7 Pro 16GB Siyah. Canım benim.

Kesinlikle ASUS ZenFone 3, Şubat 2017'de almıştım bu telefonu. İlk aldığımda Android 6.0 vardı ve telefon yazılımsal olarak felaket derecede sıkıntılıydı dokunmatik ve fiziksel tuşlar çalışmıyordu. Android 7.0 ile sorun ortadan kalktı. 3, 5 yıldır sıkıntısı görmedim fakat değiştirmenin zamanı geldi halen yeni çıkan giriş-orta segment telefonlara taş çıkartır hiçbir oyunda kasmasını görmedim. Şu ana kadar servise bile gitmedi ısınma problemi hiç yok. Şu son zamanlarda bataryası arıza çıkartıyor büyük oranda telefonu şarjdan çıkartıyorum %100 fakat sabah kalkıyorum %40 olmuş. Arkaplanda hiçbir şey çalışmıyor. Alarm dahi olsa mantıksız bir şey. Bataryanın arıza çıkarmasının büyük bir çoğunluğu benden kaynaklı çok farklı şarj başlıkları kullandığım için daha fazla kaldıramadı herhalde. Şarjdayken çok yoruyordum telefonu. Telefona Android 8.0'den sonra güncelleme gelmedi bu arada.

iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus'ı deneyimledim uzun süre. Apple harici telefonları yazmak istemedim uzun süre kullanmadığım için. iPhone'ların hiçbiri pişman etmedi, pek büyük bir problemle karşılaştığım söylenemez, karşılaştığımda ise Apple gereken desteği sağladı.

Birkaç gün önce iPhone 11 128GB satın aldım, pişman olacağımı sanmıyorum. Bunun yerine iki adet Samsung Galaxy A71 tercih edilebilirdi, hatta üzerine param da artardı fakat iPhone'daki o yumuşaklığı ve tanımlayamadığım o hissi, geçmişte kısa süre de olsa deneyimlediğim iPhone harici diğer telefonların hiçbiri veremedi. Apple'ın ürünlerinde beni çeken ne, açıkçası hala bilmiyorum; diğerlerine elim gitmiyor, belki uzun süreli kullanımdan sonra iPhone kadar sevebilirim ama dediğim gibi, diğerlerini uzun süre deneyimlediğimi söyleyemem.

Android 10 portladılar o telefona. Ama kuramadım valla. Gerekmedikçe ROM flaşlama boşver.
Bu güne kadar 50'den fazla ROM değiştirdim. Versiyondan versiyona, geliştiriciden diğer geliştiriciye atladım. Şu an EU ROM'da durdum, bunun performansını diğerleri veremiyor. Ayrıca stock ROM kullanmak cihaza ayıp etmektir.

iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5S, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7 Plus ve iPhone 8 Plus'ı deneyimledim uzun süre. Apple harici telefonları yazmak istemedim uzun süre kullanmadığım için. iPhone'ların hiçbiri pişman etmedi, pek büyük bir problemle karşılaştığım söylenemez, karşılaştığımda ise Apple gereken desteği sağladı.

Birkaç gün önce iPhone 11 128GB satın aldım, pişman olacağımı sanmıyorum. Bunun yerine iki adet Samsung Galaxy A71 tercih edilebilirdi, hatta üzerine param da artardı fakat iPhone'daki o yumuşaklığı ve tanımlayamadığım o hissi, geçmişte kısa süre de olsa deneyimlediğim iPhone harici diğer telefonların hiçbiri veremedi. Apple'ın ürünlerinde beni çeken ne, açıkçası hala bilmiyorum; diğerlerine elim gitmiyor, belki uzun süreli kullanımdan sonra iPhone kadar sevebilirim ama dediğim gibi, diğerlerini uzun süre deneyimlediğimi söyleyemem.
iOS farkı.

Yeni konular

Geri
Yukarı