Aliexpress Bluedio T7 vergi hesaplama

ellijeanaction

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba.

Aliexpress'den bluedio t7 modeli kulaklık aldık.
Ürün fiyatı Kuponlarla birlikte 254 liraya denk geldi. Gümrük vergisi için %20 hesap etmiştim ancak birkaç konuda verginin farklı olduğu yazılıyor.

Yüzde 20 üzerine ek başka vergi gelme ihtimali var mı? Ürün sayfasında bazı kullanıcılar 17 lira ödemiş, bazıları 100 lira ödemiş. Bazıları 24 ödemiş. En fazla ne kadar vergi çıkar?

Bir de eğer çok fazla vergi çıkarsa, kargoyu almama hakkım var mı? Teslim almazsam geri iade alabilir miyim?

Satıcıya söyleyin 10 dolar falan yazsın. Ürün çok şaşalı bir şey değilse memurlar genelde inanıyor. 20 lira falan vergi ödersiniz.
Maalesef ürün çoktan alındı. Daha doğrusu alınmış. Biraz "kuzenim yazmış" ekolü gibi olacak ama hakikaten kuzenim adına açıyorum bu konuyu.

Ben gümrüğün kafasına göre takıldığına inandığım için uzun zamandır bir şey almıyorum. Asıl sorun, fazla vergi gelirse ne yapabileceğimiz. Ürünü teslim almasak Aliexpressden para iadesi alabilir miyiz?

Maalesef ürün çoktan alındı. Daha doğrusu alınmış. Biraz "kuzenim yazmış" ekolü gibi olacak ama hakikaten kuzenim adına açıyorum bu konuyu.

Ben gümrüğün kafasına göre takıldığına inandığım için uzun zamandır bir şey almıyorum. Asıl sorun, fazla vergi gelirse ne yapabileceğimiz. Ürünü teslim almasak Aliexpressden para iadesi alabilir miyiz?
Ben 8 liraya aldığım kılıfa 14 lira vergi gelince almamıştım. O ürün gümrükte kalıyor geri gönderilmiyor diye biliyorum. Gümrükte kalan mallları satıyor olmalılar.

Merhaba.

Aliexpress'den bluedio t7 modeli kulaklık aldık.
Ürün fiyatı Kuponlarla birlikte 254 liraya denk geldi. Gümrük vergisi için %20 hesap etmiştim ancak birkaç konuda verginin farklı olduğu yazılıyor.

Yüzde 20 üzerine ek başka vergi gelme ihtimali var mı? Ürün sayfasında bazı kullanıcılar 17 lira ödemiş, bazıları 100 lira ödemiş. Bazıları 24 ödemiş. En fazla ne kadar vergi çıkar?

Bir de eğer çok fazla vergi çıkarsa, kargoyu almama hakkım var mı? Teslim almazsam geri iade alabilir miyim?
Hocam Selamlar,

Kulaklıkta gümrük vergisi yanında ÖTV 'de var diye hatırlıyorum dolayısıyla %20 + %20 vergi olacak, aşağıda aynı vergiye sahip haparlör üzerinden yapılmış bir hesaplama var.

Örnek 1:
Ürün Türü: Hoparlör
Ürün Fiyatı: 100 USD
Kargo Ücreti: Ücretsiz
Ürünün Gönderileceği Ülke: Çin

• Ürün Fiyatı 1500 Euro ve üzerinde mi ?
    Hayır
  • Ürün ÖTV grubuna dahil mi ?
    Evet. – Hoparlörlere ek %20 ÖTV uygulanmaktadır –
Bu verilere göre Aliexpress ’ten satın alacağınız bu ürünün vergilerini hesaplayalım:

• Ürün Fiyatı: 100 USD
  • Gümrük Vergisi: 100 USD x 0,2 = 20 USD
  • ÖTV: 100 USD x 0,2 = 20 USD
  • Gümrük Sunum Ücreti: 8 TL
  • Damga Vergisi: 0.7 TL
  • Ürün Toplam Fiyatı:
    • ( 100 + 20 + 20 ) USD + ( 8 + 0.7 ) TL
    • 140 USD + 8.70 TL

Aliexpress alışveriş rehberi adlı yazıdan aldım tamamına bakmak istersen.

Hocam Selamlar,

Kulaklıkta gümrük vergisi yanında ÖTV 'de var diye hatırlıyorum dolayısıyla %20 + %20 vergi olacak, aşağıda aynı vergiye sahip haparlör üzerinden yapılmış bir hesaplama var.

Örnek 1:
Ürün Türü: Hoparlör
Ürün Fiyatı: 100 USD
Kargo Ücreti: Ücretsiz
Ürünün Gönderileceği Ülke: Çin

• Ürün Fiyatı 1500 Euro ve üzerinde mi ?
    Hayır
  • Ürün ÖTV grubuna dahil mi ?
    Evet. – Hoparlörlere ek %20 ÖTV uygulanmaktadır –
Bu verilere göre Aliexpress ’ten satın alacağınız bu ürünün vergilerini hesaplayalım:

• Ürün Fiyatı: 100 USD
  • Gümrük Vergisi: 100 USD x 0,2 = 20 USD
  • ÖTV: 100 USD x 0,2 = 20 USD
  • Gümrük Sunum Ücreti: 8 TL
  • Damga Vergisi: 0.7 TL
  • Ürün Toplam Fiyatı:
    • ( 100 + 20 + 20 ) USD + ( 8 + 0.7 ) TL
    • 140 USD + 8.70 TL

Aliexpress alışveriş rehberi adlı yazıdan aldım tamamına bakmak istersen.
Çok teşekkür ederim dostum. Çok yardımcı oldun.

Yeni konular

Geri
Yukarı