Aliexpress parayı aldı sonra iade etti

Gökalp0809

Centipat
Parayı aldı önce sipariş için sonra iade etti. Okulda çocuğun biri de siparişi iptal etti.
Ürün bayağı bir süre sonra geldi ürün iptal edilmiş olarak görünüyor çocuk ne yapayım ben diyor. Ben bir şey diyemedim. Bizim sınıfta da değildi var mı çözüm önerisi falan? Ürün kalsın mı geri kargolamak için de üreticiyi bilmiyor.

Öyle bir yazmışsınız ki durumu, sanki kalsın ne olacak dememizi bekliyorsunuz :)
Etik olarak ürünü geri göndermesi gerekir. Fakat durum alıcının insafında.

Parayı aldı önce sipariş için sonra iade etti. Okulda çocuğun biri de siparişi iptal etti.
Ürün bayağı bir süre sonra geldi ürün iptal edilmiş olarak görünüyor çocuk ne yapayım ben diyor. Ben bir şey diyemedim. Bizim sınıfta da değildi var mı çözüm önerisi falan? Ürün kalsın mı geri kargolamak için de üreticiyi bilmiyor.
Valla kardeş aynı sorun bendede oldu. 5 $ lık bir ürün aldım. zamanında ürün bana ulaşmadı. satıcıya cevap yazdım. tık yok. ürün gelmedi dedim. 5 $ bana iade edildi. 12 gün sonra ürün bana geldi :D Üründe Ses Bombasıydı.

hayır yollamanıza gerek yok kötü bir şey yapmıyorsunuz satıcıyla irtibata geçip onun hesabına parayı aktarabilirsiniz belki.
Ürünü ben almadım ki çocuğa söylerim ona kalmış bir şey bilemedim ilk defa duydum böyle bir şeyi şaşırdım sorayım dedim eyw
Öyle bir yazmışsınız ki durumu, sanki kalsın ne olacak dememizi bekliyorsunuz :)
Etik olarak ürünü geri göndermesi gerekir. Fakat durum alıcının insafında.
Aga ben satın almadım ürün ilk defa böyle bir şey duydum şaşırdım olm sorayım dedim
Yani çocuğa kalmış bir şey

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı