AliExpress ürün fiyatını düşük yazdırmak

LCSM

Hectopat
Bildiğiniz gibi artık AliExpress'ten gelen her ürün için %20 vergi alınıyor
Ben de AliExpress'ten yaklaşık 60$ gibi bir fiyata SSD alacağım fakat ürünün fiyatını 10$ veya 15$ yazdırsam daha az vergi öder miyim?
Bu konuyu çok araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım kimisi ürünün gerçek fiyatını araştırıp öğrenirler diyor kimisi fiyatı düşük yazdırmak işe yarar diyor. Bu konuda net bir bilgisi olup beni aydınlatabilecek birisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Absürt yazdırmayın, bu sefer tarafınızdan ekstre bilgisi falan isteniyor. Daha da uğraşırsınız. 15-17 dolar falan mantıklı duruyor. Elektronik eşya ve 80-100 lira bandı mantıklı ve ikna edici gelebilir gümrük memuru için. Çünkü binlerce posta geliyor hepsini bekletemezler ekstre gelecek de onaylanacak da dıdısının dıdısı :)

Aldığım RAM dün gümrükten geçti ve sadece 7.5 TL vergi çıktı. RAM'e 87 TL para ödemiştim. Ama satıcı düşükmü yazdı yoksa kendi fiyatınımı yazdı bilmiyorum ancak, değişen kanuna göre vergilendirilmediği kesin.

Bildiğiniz gibi artık AliExpress'ten gelen her ürün için %20 vergi alınıyor
Ben de AliExpress'ten yaklaşık 60$ gibi bir fiyata SSD alacağım fakat ürünün fiyatını 10$ veya 15$ yazdırsam daha az vergi öder miyim?
Bu konuyu çok araştırdım fakat net bir bilgiye ulaşamadım kimisi ürünün gerçek fiyatını araştırıp öğrenirler diyor kimisi fiyatı düşük yazdırmak işe yarar diyor. Bu konuda net bir bilgisi olup beni aydınlatabilecek birisi var mıdır?
Öyle her ürünü açıp bakmıyorlar. Sadece cihazla kontrol ediyorlar. SSD alacaksınız ve buda devası bir ürün değil. Satıcıya aşağıdaki mesajı yazar iseniz gümrükten rahat geçer. Benim AliExpress sitesinden bu güne kadar 1000 TL fiyatında bir alışverişim oldu.
Can you write less than $15 on the parcel? Thank you.

Absürt yazdırmayın, bu sefer tarafınızdan ekstre bilgisi falan isteniyor. Daha da uğraşırsınız. 15-17 dolar falan mantıklı duruyor. Elektronik eşya ve 80-100 lira bandı mantıklı ve ikna edici gelebilir gümrük memuru için. Çünkü binlerce posta geliyor hepsini bekletemezler ekstre gelecek de onaylanacak da dıdısının dıdısı :)
US $42.88 |Tahmini Teslimat Zamanı Hocam bu ürünü ne kadar düşürebilirim? Ne kadar vergi alırlar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı