Aliexpress üzerinden sistem toplamak

Bütçe
600 TL
Aynı anakart + 160GB HDD'yi 100TL'ye almıştım bilgisayarcıdan. Letgo'dan da 300TL'ye GTX 750Ti ve 60TL'ye Q8400 almıştım. Sahibinden sitesinden de 160TL'ye 2x4 = 8GB 1600MHz RAM.

Yani piyasayı biraz takip edersen en geç 2 haftada yurt içi bulursun. Bu saatten sonra Aliexpress'ten çok uyguna düşüremedikten sonra öyle o şekilde parça alışverişi pek de mantıklı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı anakart + 160GB HDD'yi 100TL'ye almıştım bilgisayarcıdan. Letgo'dan da 300TL'ye GTX 750Ti ve 60TL'ye Q8400 almıştım. Sahibinden sitesinden de 160TL'ye 2x4 = 8GB 1600MHz RAM.

Yani piyasayı biraz takip edersen en geç 2 haftada yurt içi bulursun. Bu saatten sonra Aliexpress'ten çok uyguna düşüremedikten sonra öyle o şekilde parça alışverişi pek de mantıklı değil.
Gerçekten senin adına sevindim hocam, böyle uygun fiyata toplamışsın. Ben de artık Letgo gibi ikinci el parçaların satıldığı platformları araştırma yapmak istiyorum. Uygun fiyata bulursam, tadından yenmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Piyasa meselesi. Zamanında GTX750 yi 190TL ye almıştı bizim arkadaş şuan ne halde. Söylediğim dolar kuru değil genel bilgisayar piyasası da bozuk şuan. Bilgisayarcıları dolaşıp, eve gelince de malum sitelere bakman lazım. Burası ve Donanımhaber'deki ikinci el ilanlara bakmayı da unutma.

Sana diğer tavsiyem, eğer bütçen az ise biraz şansa bağlı lakin etkili yöntemdir bit pazarlarını gez. Pazar günü açılıyor oradan uyguna parça düşürürsün. En kötü merkezi konumdaki hurdacılara, yani hurdaların toplandığı yerler olur büyük dükkan tarzı oralara bilgisayar kasası sorabilirsin. Anlamaz 20TL ye içi dolu kasa verir sende şaşırırsın. Oturduğun yerden olmuyor dostum biraz efor sarfetmen gerek.

Piyasa meselesi. Zamanında GTX750 yi 190TL ye almıştı bizim arkadaş şuan ne halde. Söylediğim dolar kuru değil genel bilgisayar piyasası da bozuk şuan. Bilgisayarcıları dolaşıp, eve gelince de malum sitelere bakman lazım. Burası ve Donanımhaber'deki ikinci el ilanlara bakmayı da unutma.

Sana diğer tavsiyem, eğer bütçen az ise biraz şansa bağlı lakin etkili yöntemdir bit pazarlarını gez. Pazar günü açılıyor oradan uyguna parça düşürürsün. En kötü merkezi konumdaki hurdacılara, yani hurdaların toplandığı yerler olur büyük dükkan tarzı oralara bilgisayar kasası sorabilirsin. Anlamaz 20TL ye içi dolu kasa verir sende şaşırırsın. Oturduğun yerden olmuyor dostum biraz efor sarfetmen gerek.
2 sefer gittim bit pazarına ve aradığım ürünler olsun onlara yakın ürünler olsun bulamadım, birdaha gitmemeye karar almıştım fakat bu hafta bidaha deneyeyim şansımı. Teşekkürler hocam.
Bu sistem bırakın uzun ömrü şimdi bile yetersiz. Bütçeniz nedir?
Bütcem 600 tl, aliexpressten böyle bir sistem almayı düşünüyordum lakin, vergilerin böyle yüksek meblalarda olması beni caydırdı. İyi bir piyasa araştırmasıyla böyle bir sistem olmasa bile ona yakın sistem toplarım artık.

2 sefer gittim bit pazarına ve aradığım ürünler olsun onlara yakın ürünler olsun bulamadım
Çakal sürüleri 1 saat erkenden gidip pusu kuruyorlar. Bilgisayar için ilk giden kazanıyor değerli parçaları silip süpürüp geriye çöpleri bırakıyorlar. Ben de son gittiğimde, girdiğimde bir tane elemanı eli böyle parça dolu zor taşıyor olarak çıkarken gördüm. Silmiş bit pazarını. Erken git onun için.

Çakal sürüleri 1 saat erkenden gidip pusu kuruyorlar. Bilgisayar için ilk giden kazanıyor değerli parçaları silip süpürüp geriye çöpleri bırakıyorlar. Ben de son gittiğimde, girdiğimde bir tane elemanı eli böyle parça dolu zor taşıyor olarak çıkarken gördüm. Silmiş bit pazarını. Erken git onun için.
Tamam erken gideceğim, konuda buralara nasıl geldi bilmiyorum ama gerçekten teşekkürler hocam.

Corona time :)
Vergi ile aynıya gelecektir, Türkiye'de toplayın derim.
Corona time sevdim bunu. Evet vergilerden haberim olmadığı için böyle bir işe kalkışmaya kalktım fakat bilgili bir hocam beni engelledi onada burdan teşekkür ediyorum.
@Elektrikci_Hasan, sabah ezanına doğru gidin (şaka yapmıyorum, internette okumuştum ve gerçekten de bit pazarını silkip süpürüyorsunuz o yolla).
Sabahın erken saatlerinde gitmeyi başarabilirim, uykuyu seven biri olarak buna inanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı