Aliexpress üzerinden sistem toplamak

Bütçe
600 TL
Corona time sevdim bunu, vergilerden haberim olmadığı için böyle bir işe kalkışmaya kalktım fakat bilgili bir hocam beni engelledi, ona da buradan teşekkür ediyorum.
İyi yapmış, ülkemiz sağolsun nereden çalacağını şaşırdı, yurt dışından gelen ürüne vergi yanlış değil ama bu kadar yüksek olması tamamen saçmalık, eğer bir ülke ithalatı azaltmak istiyorsa bunu vergi ile değil, üretim ile yapmalı.

İyi yapmış, ülkemiz sağolsun nereden çalacağını şaşırdı, yurt dışından gelen ürüne vergi yanlış değil ama bu kadar yüksek olması tamamen saçmalık, eğer bir ülke ithalatı azaltmak istiyorsa bunu vergi ile değil, üretim ile yapmalı.
Evet çok doğru bir düşünce, fakat burada, bu konularla konuşmak istemiyorum.

Aslında vergi dendiği kadar fazla gelmiyor. Paket başına vergi küçük ve kontrol edilmeyen paketlerde ortalama 15-25TL ekran kartı ve anakart gibi bileşenler büyük ve kontrol edilirse 50-70TL vergi çıkabilir.

Aslında vergi dendiği kadar fazla gelmiyor. Paket başına vergi küçük ve kontrol edilmeyen paketlerde ortalama 15-25TL ekran kartı ve anakart gibi bileşenler büyük ve kontrol edilirse 50-70TL vergi çıkabilir.
Çokta yüksek bir rakam değilmiş fakat böyle bir vergi ödemek istemiyorum.
Bunun çözümü iktidarı değiştirme (veya iktidarın kalkınma planını değiştirmesi) ve bizlerin halk olarak yerli yatırımlar yapmamızdan geçiyor.
Evet haklısınız hocam.

Hocam anakart Xeon işlemcileri desteklemiyor. Eğer destekleseydi Xeon bir işlemci almayı düşünüyordum. 750Ti düşündüm fakat para konusunda kısıtlıyım.

Gümrük konusunda hiçbir fikrim yok hocam. Beni bilgilendirebilirsen sevinirim.
775 socket anakart işlemci desteği bölümünde 771 pin işlemcileri yazmazlar zaten. q serisi işlemcileri destekleyen anakartların hepsi xeon e5450 ve x5450 seri işlemcileri çalıştırır. o konuda içiniz rahat olsun. bir de 1000 tl gibi bir bütçeyle h61 anakart i3/i5 işlemci ve 750ti/950/1030 8gb ram ile bilgisayar toplamak mümkün. bence 775 yerine biraz para biriktirip 1155 ya da 1150 socket anakartlara yönelin. biraz araştırırsanız 1000 tlye toplarsınız.

775 socket anakart işlemci desteği bölümünde 771 pin işlemcileri yazmazlar zaten. q serisi işlemcileri destekleyen anakartların hepsi xeon e5450 ve x5450 seri işlemcileri çalıştırır. o konuda içiniz rahat olsun. bir de 1000 tl gibi bir bütçeyle h61 anakart i3/i5 işlemci ve 750ti/950/1030 8gb ram ile bilgisayar toplamak mümkün. bence 775 yerine biraz para biriktirip 1155 ya da 1150 socket anakartlara yönelin. biraz araştırırsanız 1000 tlye toplarsınız.
Hocam ben 50 tl yukarı çıkamıyorum siz bana 400 diyorsunuz lütfen ama

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı