Elektronik Aliexpress'de kablosuz mekanik klavye 360 TL

• Konuyu başlatan erme
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 189
  • Görüntüleme 12B

AliExpress'de ödeme ekranında vergi eklenmeyen ürün daha önce görmedim. Kapıda vergi ödeme diye bir şey de yoktur.

AliExpress'de ödeme ekranında vergi eklenmeyen ürün daha önce görmedim. Kapıda vergi ödeme diye bir şey de yoktur.

Aldım ben. Gelirse yazarım konuya da çok şüpheliyim.

Klavye fotoğraflardaki ise Ziyoulang K68 oluyor. Bu paraya bedava gibi bir ürün, fena bir şey değil. Kapıda 200 TL vergi de binse gene çok uygun bu ürün için.

Aldım ben. Gelirse yazarım konuya da çok şüpheliyim.

Klavye fotoğraflardaki ise Ziyoulang K68 oluyor. Bu paraya bedava gibi bir ürün, fena bir şey değil. Kapıda 200 TL vergi de binse gene çok uygun bu ürün için.
Büyük ihtimalle ek vergi ödemeniz gerekmeyecek. En az 100 sipariş verdim hiç sorun yaşamadım.

Son düzenleme:
Sipariş vermeyi düşünüyorum da giriş yaparken şöyle bir şey çıkıyor. Bunu bu siparişte kullanabilir miyim?

1713721443725.png

Bu satıcıdan alınan hiçbir üründe vergi gözükmüyor ödeme adımında.
Bir de diğer tüm satıcıların ürünlerinde hem vergisi çıkıyor hem de TL cinsinden tutarı gösteriyorken bunda dolar olarak gözüküyor. Neden acaba?

Arada var öyle ürünler. Kargosu aliexpress ile anlaşmalı olmayan ürünlerde oluyor, mesela satıcı Fransa 'da oluyor. Eskiden Çinli satıcılarda da çok denk geliyordu ama son dönemde Çinli satıcılar içinde vergisiz geleni görmedim.

Geri
Yukarı