AliExpress'ten i7 4790K almak

EgehanAltintas

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda MSI Z-97 Gaming 5 anakart kullanmaktayım. Sistemime 2. el i7 4790K almak istiyorum ancak bildiğiniz gibi ülkemizde ikinci el piyasası yüksek ve elden almak gerekiyor. Benim de yaşadığım çevrede sahibinden ilanı bulunmamakta. Bu yüzden AliExpress'ten i7 4790K almaya niyetliyim. Nelere dikkat etmeliyim? AliExpress'te 1000 TL dolaylarında bir fiyatı var. AliExpress'e tam güvenemiyorum fakat yapacak başka bir şey yok. Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

Durumunuzu çok çok iyi anlıyorum Z170 sahibi olarak fakat size şahsi tavsiyem 6 çekirdekli 10400F modeline yönelmeniz ya da OC seviyorsanız 10600KF için indirim kovalamanız yönünde. Biraz daha pahalıya gelir fakat sıfır, garantili bir işlemci alırsınız. Elinizdeki anakart-işlemci-ram kombosunu bütçe yükseltmek için satabilirsiniz.

Daha önce bilgisayar parçası almadım, ama alışveriş yaptım, mağaza puanı ve yorumlara dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız.

1000TL civarına 10400F alırsın anakartını satıp uygun bir fiyata H410 ya da B460 anakart alırsın.
Durumunuzu çok çok iyi anlıyorum Z170 sahibi olarak fakat size şahsi tavsiyem 6 çekirdekli 10400F modeline yönelmeniz ya da OC seviyorsanız 10600KF için indirim kovalamanız yönünde. Biraz daha pahalıya gelir fakat sıfır, garantili bir işlemci alırsınız. Elinizdeki anakart-işlemci-ram kombosunu bütçe yükseltmek için satabilirsiniz.
i5 4460-Gaming 5-16gb ram ne kadar eder şu anda sizce?
1000 TL'yi gerçekten o işlemciye verecek misiniz?
Bu tepki üzerine vermekten vazgeçtim 😁
Sizce acele etmeyip DDR5'i beklemeli miyim?

Son düzenleme:
i5 4460-Gaming 5-16gb ram ne kadar eder şu anda sizce?

Hocam o konuda ben maalesef yorum yapacak kadar bilgili değilim, piyasayı inceleyip ona göre bir fiyat belirleyin. Alıcının ne düşündüğü benim söyleyeceğim fiyattan daha önemli ben alıyor olsam 1500 TL'nin altında bir fiyat teklif ederdim size bu üçlü için sonuçla işlemciniz OC desteklemiyor ve bu yüzden Z serisi anakart biraz anlamsız oluyor fakat sırf OC desteği var diye eski bir anakarta yeni işlemci bakarım düşüncesiyle kimse para vermeyecektir bu yüzden biraz sizin işiniz zor, fiyatı doğru koyarsanız illa birileri alacaktır sistemi.

Geri
Yukarı