Alım gücünün gittikçe düşmesi

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar. Malum kurdaki artış nedeniyle her şeyin fiyatı artıyor artmaya da devam ediyor. Biz bunu hak edecek ne yaptık, bizi bu kadar fakirleştirenler hala endişelenmememiz gerektiğini bununda geçeceğini söylüyor. Neden! Zaten alım gücümüz kötüydü artık daha da kötü. Biz bunu haketmedik. Bir kesim saraylarda oturup, dolu dolu maaşlarını alırken halk artık alacak yağ bulamıyor, yağ! Biz porsiyonlarımızı gittikçe küçültürken, saraylara milyon liralar akıtılmaya devam ediliyor.
Bu konuda biraz içimi dökmek istedim, siz neler düşünüyorsunuz?

Yav vallahi tükendim marketten öylesine bir şeyler alıyorum hiç yoktan 20 lira gidiyor😡 yahu antep fıstığı 100 lira olur mu😑 ama buna, da şükür elbet bu günlerde geçer.

Baştakiler de villa da oturup havuzun içinden bize "fakirler" desin. Sonra "porsiyonları küçültün" desin ve halk bunlara inansın. Arkadaşlar, Cumhurbaşkanın işi halkı refah yaşatmaktır. Siz refah yaşayamıyorsanız yönetilemiyorsunuz demektir. Erdoğan yanlış tahmin etmiyorsam Çin gibi bir ülke olmak istiyor. Kur yüksek olacak ancak her şeyi üretebilen bir ülke olacak. Böylece dışa bağımlı olmayacağız ve Dolar-Euro-Sterlin gibi şeyler bizi fazla etkilemeyecek. Ama bunu hiçbir zaman başaramayız. Neden mi? Cahil bir halk var.

Baştakiler de villa da oturup havuzun içinden bize "fakirler" desin. Sonra "porsiyonları küçültün" desin ve halk bunlara inansın. Arkadaşlar, Cumhurbaşkanın işi halkı refah yaşatmaktır. Siz refah yaşayamıyorsanız yönetilemiyorsunuz demektir. Erdoğan yanlış tahmin etmiyorsam Çin gibi bir ülke olmak istiyor. Kur yüksek olacak ancak her şeyi üretebilen bir ülke olacak. Böylece dışa bağımlı olmayacağız ve Dolar-Euro-Sterlin gibi şeyler bizi fazla etkilemeyecek. Ama bunu hiçbir zaman başaramayız. Neden mi? Cahil bir halk var.
Çin gibi olmak mı? Onu bile akıl edemiyor ki, edebilse ne şeker fabrikalarını satardı ne demir çelik fabrikalarını ne alkol, sigara fabrikalarını ne bankaları say say bitmez. Üreten fabrikaları devletten bağımsızlaştırıp özel sektöre dönüştürdüğü için imam hatip mezunumuz, üreticiler paralarını Türkiye'de tutmuyorlar.

Çin gibi olmak mı? Onu bile akıl edemiyor ki, edebilse ne şeker fabrikalarını satardı ne demir çelik fabrikalarını ne alkol, sigara fabrikalarını ne bankaları say say bitmez.
Tamam işte, benim de demek istediğim bu. Erdoğan çok yanlış ekonomik politikalar izliyor. 2002-2013 arası ABD politikasına sahiptik. O yıllar fark ettiysen refahın en yüksek olduğu yıllar idi. Ama şimdi? Ne şeker var ne yağ...
Erdoğan Çin gibi olmaya çalışıyor ama tarımdan ziyade Savunma Sanayisine yatırım yapıyor.

Tamam işte, benim de demek istediğim bu. Erdoğan çok yanlış ekonomik politikalar izliyor. 2002-2013 arası ABD politikasına sahiptik. O yıllar fark ettiysen refahın en yüksek olduğu yıllar idi. Ama şimdi? Ne şeker var ne yağ...
Erdoğan Çin gibi olmaya çalışıyor ama tarımdan ziyade Savunma Sanayisine yatırım yapıyor.
Daha çok cahiliyeye yatırım yapıyor gibi :d

Geri
Yukarı