Gittikçe kısıtlanıyoruz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O yürüyüşün neden ve ne için yapıldığını hepimiz iyi biliyoruz, değil mi ?

Bence boşa tartışıyorsunuz. Konuştukça da siyaset daha fazla yapılıyor ve birbirinizin görüşlerine saygısızlık ediyorsunuz. Yürüyüş ile de kimseye ne bir kısıtlama verildi ne de başka bir zarar. Gittikçe kısıtlanıyoruz diye bir konunun altında siyasi parti tartışması yapmaya ne gerek var?
Protestonu güzelce yapınca hiç kimse bir şey diyemez. Ama öyle sağ solu yağmalamakla, polise taş, molotof atmakla protesto ederseniz tabi ki terörist damgası yersiniz.
Konuyu siyasete sürükleyen ben değil, arkadaşlar.

Abi insanlar eylemsizliğe o kadar alışmışlar ki artık yürüyüş bile saçma geliyor. Ne yapsın slogan atınca terörist, yürüyünce terörist, sustuk da nooldu? Bilgisayar alamayoruz arkadaş. 9 senelik işlemci, 7 senelik ekran kartı can çekişiyor. Telefonlarda kaç katı vergi, arabalarda %374 vergi yetmezmiş gibi yıl içinde alınan vergi, benzinin pahalı olması, buna rağmen askeri ücret 1400₺. Çok saçma değil mi? Hadi bu kadar vergiyi veriyoz bari güzel şartlarda yaşayalım o da yok. Benim paramla suriyeliler bakılıyor, ünlülere iftarlar veriliyor, hayatlarını yaşıyorlar. Bu da yetmezmiş gibi cemaat diyip diyip soktular her yere. Atatürkçü Paşaları, Subayları attılar hapse. Sonra kafamıza bomba yağdı. Ev meclise çok yakın ev titredi o akşam. Askerimiz küçük düştü. Sürekli Dünya'ya makara ve dalga konusu oluyoruz. Buna baş kaldıran da terörist oluyor!

Bir de ekonomik çöküşteyiz Türk Lira'sının değeri yerlerde.

Abi insanlar eylemsizliğe o kadar alışmışlar ki artık yürüyüş bile saçma geliyor. Ne yapsın slogan atınca terörist, yürüyünce terörist, sustuk da nooldu? Bilgisayar alamayoruz arkadaş. 9 senelik işlemci, 7 senelik ekran kartı can çekişiyor. Telefonlarda kaç katı vergi, arabalarda %374 vergi yetmezmiş gibi yıl içinde alınan vergi, benzinin pahalı olması, buna rağmen askeri ücret 1400₺. Çok saçma değil mi? Hadi bu kadar vergiyi veriyoz bari güzel şartlarda yaşayalım o da yok. Benim paramla suriyeliler bakılıyor, ünlülere iftarlar veriliyor, hayatlarını yaşıyorlar. Bu da yetmezmiş gibi cemaat diyip diyip soktular her yere. Atatürkçü Paşaları, Subayları attılar hapse. Sonra kafamıza bomba yağdı. Ev meclise çok yakın ev titredi o akşam. Askerimiz küçük düştü. Sürekli Dünya'ya makara ve dalga konusu oluyoruz. Buna baş kaldıran da terörist oluyor!

Bir de ekonomik çöküşteyiz Türk Lira'sının değeri yerlerde.
Ama bazı insanlar bu gerçekleri görmek istemiyor.

O konular hakkında ben size zaten karşı çıkmadım. Ben sadece protestonuzu güzel bir şekilde yaparsanız sağ solu yağmalamadan bir şey olmaz dedim. Ardından bana "Aktroll" sıfatı takıldı.

Orasını bilemem. Ayrıca birileri geçmişte bir yanlış yaptı diye siz bugünlerde aynı yanlışı yapmanız mı gerekiyor ? Sırf Atatürk'ün partisi diye artık desteklemeyiniz zira CHP çoktan Atatürk'ün yolundan çıkmıştır.

Adalet için yürüyüş yapmanın nesi yanlış? Sende hiç empati duygusu kalmamış sanırım. Ben hiçbir parti'den taraf değilim hiçbirini desteklemiyorum. Hepsi benim gözümde siyasi dinazordur günümüz çağının gerisinde, yeniliklerden uzak, gençlerin dilinden uzak partilerin hiçbirini desteklemiyorum.

Adalet için yürüyüş yapmanın nesi yanlış? Sende hiç empati duygusu kalmamış sanırım.
Adaleti aramanız hakkınız fakat yürüyüş yaparak yolları kapatmak, başkalarını da bu sıcağın altında eziyet çektirmeniz başkası için adaletli olmuyor. Adalet elbette aranır, protesto etmek de en doğal hakkımız fakat başkasına zarar vermeyecek şekilde yapılması gerek. Siz biraz empati kurun bakalım ?

O konular hakkında ben size zaten karşı çıkmadım. Ben sadece protestonuzu güzel bir şekilde yaparsanız sağ solu yağmalamadan bir şey olmaz dedim. Ardından bana "Aktroll" sıfatı takıldı.
Adalet yürüyüşünde neresi yağmalandı acaba? Allah size o gözleri etrafınıza bakasınız diye verdi, tek bir noktaya odaklanasınız diye değil. İstediğin partiyi tut, ama bunu bana dayatmaya hakkın yok.

Adalet yürüyüşünde neresi yağmalandı acaba? Allah size o gözleri etrafınıza bakasınız diye verdi, tek bir noktaya odaklanasınız diye değil. İstediğin partiyi tut, ama bunu bana dayatmaya hakkın yok.
Ah ah keşke size anlama duygusu verseydi... Ben Adalet yürüyüşünde bir taraflar yağmalandı mı dedim ?

Ah ah keşke size anlama duygusu verseydi... Ben Adalet yürüyüşünde bir taraflar yağmalandı mı dedim ?
Biz adalet yürüyüşünü konuşurken neden "sağı solu yağmalama" tabirini kullandığınızı anlamadım. Acaba yanlış sizde olabilir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı