Rehber Alınabilecek gamepadler ve Logitech F serisi neden alınmamalı?

Hocam 2500TL verip 9.nesil Xbox Controller almaya değer mi yoksa 1200TL'ye 8BitDo Ultimate C mi almalıyım? Yani aradaki fiyat farkına değer mi? FC24 oynayacağım genel olarak.

Bir de 8BitDo Ultimate C mi daha iyi yoksa MSI GC20V2 mi?

Hocam 2500TL verip 9.nesil Xbox Controller almaya değer mi yoksa 1200TL'ye 8BitDo Ultimate C mi almalıyım? Yani aradaki fiyat farkına değer mi? FC24 oynayacağım genel olarak.

Bir de 8BitDo Ultimate C mi daha iyi yoksa MSI GC20V2 mi?

Sürekli kullanmayacaksanız Ultimate C yeterli. Xbox 9.nesil almaya gerek yok sadece FC için. GC20V2 ile Ultimate C neredeyse aynı zaten hangisini aldığızın bir önemi yok. Benim tercihim 8BitDo olurdu.

8 yıldır bilgisayarımda F710 kullanıyorum (2 adet var) tek bir sıkıntı yaşamadım. Tekrar ediyorum sıfır sıkıntı. Fifalarda Mortal Kombatlarda gerek arkadaşlarımla gerek eşimle çocuğumla canına okumuşuzdur aletin.Son bir yıldır tablette (Otg yoluyla bağlı) robloxta hemen hemen hergün ne zorlanmalara maruz kalıyor onuda belirtmeliyim.

Eksi yönleri yok mu, elbette var.
Aynı zamanda sırasıyla PS4 ve PS5 kullanıcısıda olduğumdan DualShock ve özellikle DualSense gibi ergonomik değil. Benim gibi kocaman elleriniz varsa F710 tutuşta bir süre sonra rahatsız ediyor.
Onun dışında arka taraftaki nubuk gibi olan dokuda aşınmalar oldu.
Bunlar dışında ne analog sorunu ne tuş sorunu ne çekmeme sorunu, hiçbir şey yok. 8 yıl içinde 2 DualShock şarj soketi değişimi, 1 DualSense drift sorunu sebebiyle garantiden değişim yaptım. (arada alıp kullanıp sattığım Xbox 360 ve ilk seri Xbox One gamepadlerini de kullandım bende kaldıkları süre boyunca çok memnun kalmıştım)
Sonuçta diyeceğim şudur, başka marka ve modelleri öveceğim diye yılların eskitemediği taçsız kral F710'u gömmeye gerek yok.
8-10 yıl önce en iyisi oydu onu aldım, ve hala taş gibi. Ancak şu an bence en F/P gamepad Xbox son seri gamepaddir, şimdi olsa onu alırdım.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    94,3 KB · Görüntüleme: 16
  • image.jpg
    image.jpg
    82,4 KB · Görüntüleme: 16
8 yıldır bilgisayarımda F710 kullanıyorum, tek bir sıkıntı yaşamadım. Tekrar ediyorum sıfır sıkıntı.

Eksi yönleri yok mu, elbette var.
Aynı zamanda sırasıyla PS4 ve PS5 kullanıcısıda olduğumdan DualShock ve özellikle DualSense gibi ergonomik değil. Benim gibi kocaman elleriniz varsa F710 tutuşta bir süre sonra rahatsız ediyor.
Onun dışında arka taraftaki nubuk gibi olan dokuda aşınmalar oldu.
Bunlar dışında ne analog sorunu ne tuş sorunu ne çekmeme sorunu, hiçbir şey yok. 8 yıl içinde 2 DualShock şarj soketi değişimi, 1 DualSense drift sorunu sebebiyle garantiden değişim yaptım. (arada alıp kullanıp sattığım Xbox 360 ve ilk seri Xbox One gamepadlerini de kullandım bende kaldıkları süre boyunca çok memnun kalmıştım)
Sonuçta diyeceğim şudur, başka marka ve modelleri öveceğim diye yılların eskitemediği taçsız kral F710'u gömmeye gerek yok.
8-10 yıl önce en iyisi oydu onu aldım, ve hala taş gibi. Ancak şu an bence en F/P gamepad Xbox son seri gamepaddir, şimdi olsa onu alırdım.

Kişisel tavsiyelere göre ürün önerilmez diye böyle kocaman mesaj yazıp sabitlemek lazım. Bir kişide problem çıkarmaması cihazı iyi veya kaliteli yapmıyor.

Arkadaşım sen neye istinaden genelleme yapıyorsun ki? Logitech teknik servisinde çalıştın ve hergün onlarca f serisi gamepad sorunlarıyla mı boğuştun? Bir kişide problem çıkarmasıda cihazı iyi ve kaliteli yapmıyor. Ben 8 yıldır kullanıyorum ve sorun yaşamadım diyorum, ne diyelim,aman sakın sizde sorun yaşatır falan almayın mı diyelim 😄 İnsanlar ister alır ister almaz. Herkes deneyimlerini aktarıyor, sen niye bu kadar alınıyorsun ki ben sorun yaşamadım diyince? Dualshock ve dualsense de yaşadığım sorunlar onları kötü gamepad mi yapıyor? Asla.

Arkadaşım sen neye istinaden genelleme yapıyorsun ki? Logitech teknik servisinde çalıştın ve her gün onlarca F serisi gamepad sorunlarıyla mı boğuştun? Bir kişide problem çıkarmasıda cihazı iyi ve kaliteli yapmıyor. Ben 8 yıldır kullanıyorum ve sorun yaşamadım diyorum, ne diyelim, aman sakın sizde sorun yaşatır falan almayın mı diyelim 😄 insanlar ister alır ister almaz. Herkes deneyimlerini aktarıyor, sen niye bu kadar alınıyorsun ki ben sorun yaşamadım deyince? DualShock ve DualSense'de yaşadığım sorunlar onları kötü gamepad mi yapıyor? Asla.

Elime yaklaşık 6-7 tane F serisi gamepad geçti. Azıcık bir şey öğrenmişimdir herhalde cihazlar hakkında.

Kişisel tavsiyelere göre ürün önerilmez diye böyle kocaman mesaj yazıp sabitlemek lazım. Bir kişide problem çıkarmaması cihazı iyi veya kaliteli yapmıyor.
Kişisel tavsiyeler de bir tecrübedir. Üstelik uzun dönem bir tecrübedir.
Belki sorun çıkaran cihazlar olmuştur ama Dualsense'deki drift problemleri Dualsense'i kalitesiz mi yapıyor?
Öte yandan 2 tane F710 da ben eskittim. Eskittim derken gerçek anlamda kullandım, eskidi ama 2 farklı kişiye verdim ve hala faal kullanıyorlar.
Bu süreç zarfında bir kere nano okuyucusu bozuldu, onu da vakti zamanında 2 günde Hollanda'dan Eskişehir'e ücretsiz yolladılar.
Diğer bahsedilen triger sorunuymuş, drift sorunuymuş yaşamadım.
Ha bugün gamepad alacak olsam F710 alır mıyım? Sanmıyorum. Özellikle Deadzone konusunda günümüz standartlarının hayli gerisinde, dahası kendi döneminin bile gerisinde olduğunu düşünüyorum. Ve artık benim için en önemli hususlardan birisi de bu.
Şu anda Dualshock 3 deniyorum ve analog hassasiyeti bana 8BitDo Ultimate Wired'dan bile iyi geldi. ETS2'de TIR'ı 8BitDo'ya göre daha rahat kontrol edebiliyorum.
F710'un en çok aradığım özelliği Mode tuşu ise eşsiz bir olay. İstenildiği anda sol analog ile Dpad'i değiştiriyor. Çok kullanırdım o özelliği.
Sözün özü, F710 belki bugün alınmaz ama gömülecek, özellikle gömmek için konu açılacak kadar da kötü bir gamepad değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı