Alınan sistemler ve bileşenler neden çok sorunlu?

ze10x

Kilopat
Forumda gezerken görüyorum, herkes yaygın veya yaygın olmayan birçok sorunla karşı karşıya.
Sizce neden?
İnsanlar neden aldığı hizmetin bedelini sorunsuzca verdiği halde, aynı şekilde sorunsuz bir hizmet alamıyor? Her yeni sistem toplayan kişi aldığı sistemin sorunlarıyla boğuşmaktan keyfini çıkaramıyor. Garantisiydi, iadesiydi, sorunlarıydı vs vs.
insanlar sadece rahat rahat, kaygısızca bir eğlence istiyor, yapmak istediği şeyi endişesiz bir şekilde yapmak istiyor. Kargo sorunları, sistem sorunları, yazılım sorunları ve başka çeşitli çeşitli sorunlar...

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Ben stabiliteciyim, R5 1600 AF ve RX 570 kullanıyorum ve son 1 yıldır saçma sapan işlerle uğraştım. Microsoft bana göre hala 2004 sürümünü beceremedi, yenilik diye gösterdikleri şeyler Windows 10'un emekleme dönemindekiler :(
Hocam Windows güncellemesi konusunda haklısınız. Ama şöyle düşünün, direkt bizim ülkemizden örnek verecek olursak kaç kişi Windows'a para verip kullanıyor? Ya korsan kullanıyorlar ya da 10 liralık keyler. Şu an ülkemizde devlet kurumları bile korsan kullanıyor. En basitinden okullar. Onun dışında diğer ülkelerde de elbette herkes satın alıp kullanmıyor. Dediğim şey bizim ülkeye de mahsus bir şey değil.

Demek istediğim gerçekten emeğin karşılığı verilmiyor diye düşünüyorum Windows'a. Belki de bu yüzden ciddi bir özveriyle çalışmıyorlardır.

Dediğim gibi kendi fikirlerim bunlar. :)

Geri
Yukarı