Alınan sistemler ve bileşenler neden çok sorunlu?

ze10x

Kilopat
Forumda gezerken görüyorum, herkes yaygın veya yaygın olmayan birçok sorunla karşı karşıya.
Sizce neden?
İnsanlar neden aldığı hizmetin bedelini sorunsuzca verdiği halde, aynı şekilde sorunsuz bir hizmet alamıyor? Her yeni sistem toplayan kişi aldığı sistemin sorunlarıyla boğuşmaktan keyfini çıkaramıyor. Garantisiydi, iadesiydi, sorunlarıydı vs vs.
insanlar sadece rahat rahat, kaygısızca bir eğlence istiyor, yapmak istediği şeyi endişesiz bir şekilde yapmak istiyor. Kargo sorunları, sistem sorunları, yazılım sorunları ve başka çeşitli çeşitli sorunlar...

Düşüncelerinizi merak ediyorum.

Söylediklerinde kesinlikle haklısın. Halk; bu denli pahalı parçaları alıp bilgisayar toplayabilmek ve keyif çatabilmek için bir bedel ödüyor, çalışıyor. Bunun sonucunda bu kadar kötü bir hizmet ile karşı karşıya bırakılıyor. Tamamen bencillik, küstahlık...

Evet haklı tepkiler bunlar. Ama insanların uyumsuz parçalar, yanlış montaj, hatalı kurulum ve benzeri birçok şeyden ötürü markalara suç bulduğu gerçeği de var maalesef. Araştırmadan satın alma ya da önemsiz görüp önemli bileşenlerden bütçe kısmak gibi durumlar da çok var. Garantiye servise gidip sorunsuz çıkan sayısız sistem var gördüğümüz kadarıyla.

Teknoloji işi gerçekten tamamiyle şansa bağlı, bu birtek bilgisayar parçaları falan değil beyaz eşyalarda da geçerli olan birşey. Kimi alıyor sorunsuz kullanıyor aynı ürün başkasına bir sürü sıkıntı çıkartmış.

Teknoloji şans işi ve hazır sistemlere iade parça falan kullanıldığını düşünüyorum. Sorunlar genelde hazır sistemlerde çıkıyor. Hazır sistem alacak olsam parçaların açılmamış olarak gelmesini isterim.

Neden AMD? Intelciyseniz bir şey diyemem ama piyasada çok büyük haksız rekabet var.
Ben stabiliteciyim, R5 1600 AF ve RX 570 kullanıyorum ve son 1 yıldır saçma sapan işlerle uğraştım. Microsoft bana göre hala 2004 sürümünü beceremedi, yenilik diye gösterdikleri şeyler Windows 10'un emekleme dönemindekiler :(

Geri
Yukarı