[Alındı] A10 7890K sistem

Anakart : Asus A68HM-PLUS
RAM : 2400 MHz CL 11 16 GB Kingston HyperX (2x8)
İşlemci: AMD A10 7890K
SSD :Hı-Level 120 GB
HDD : WD Blue 1TB 64
Kasa : Aerocool V2X USB 3.0 500 W

Yalnız birkaç sıkıntım var sistemi topladım UEFI BIOS güncellemesini yaptım. UEFI W10 da kurdum 17'' CRT monitör elimde olduğu için 1024x768 çözünürlükte ayarladım ekranı birkaç güncelleme yaptıktan sonra yeniden başlatınca 1280x720 oldu. Ekran seçeneklerde 1280x720 ve 640x350 oldu önerilen ve ekran kartı 1 GB bellek gösteriliyor. Bunu 2 GB nasıl yapacağım? BIOS'umda bu şekilde konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlardan destek bekliyorum 1500 TL sistem toplamada GPU frekansı 866'dan 975'e çıkmıştı benim 866 aynı kaldı. Bununla ilgili de bilgi istiyorum.

asdere.jpg cpu.jpg
cpu.jpg
asdere.jpg
asdere.jpg

Keşke mini kasa tercih etseydiniz. APU alıpta kocaman kasa almak hoş olmuyor sebebi ise kasanın içinin bomboş olması ve gereksiz yer kaplaması.

Keşke mini kasa tercih etseydiniz. APU alıpta kocaman kasa almak hoş olmuyor sebebi ise kasanın içinin bomboş olması ve gereksiz yer kaplaması.
APU aldı diye ömür boyu onu kullanmayacak, güncelleyecek sistemi. Mini alsa bu sefer ekran kartı sığmayabilirdi. Bakış açınız çok yanlış.

Mini kasaların elran kartı desteği yok sanki araştırmadan etmeden bir şeyler yazdığınız ne kadar belli. Güncel mini kasalar 28 cm ye kadar ekran kartı destekliyor istersen bak. Thermaltake Core V1 en basit örnek. Kendim de mini kasaya geçeceğim arkadaşlarım da geçti hepsinin canavar gibi ekran kartları mini kasalara sığdı, asıl sizin bakamayış açınız çok yanlış.

Mini kasaların elran kartı desteği yok sanki araştırmadan etmeden bir şeyler yazdığınız ne kadar belli. Güncel mini kasalar 28 cm ye kadar ekran kartı destekliyor istersen bak. Thermaltake Core V1 en basit örnek. Kendim de mini kasaya geçeceğim arkadaşlarım da geçti hepsinin canavar gibi ekran kartları mini kasalara sığdı, asıl sizin bakamayış açınız çok yanlış.
Araştırmadan etmeden yazdığım kanısına nereden vardınız acaba? Ayrıca ben sığmaz demedim. Sığmayabilir dedim. Sorun çıkartabilir anlamında. Bence siz önce okuduğunuzu bir anlayın.

Sığar sen içini ferah tut, pazardan karpuz alır gibi sistem toplamıyoruz sonuçta araştırıyoruz öneride bulunuyoruz senin gibi "sığmayabilir" diyerek teorik konuşmuyoruz.

Sığar sen içini ferah tut, pazardan karpuz alır gibi sistem toplamıyoruz sonuçta araştırıyoruz öneride bulunuyoruz senin gibi "sığmayabilir" diyerek teorik konuşmuyoruz.
Farkındaysanız forumda çoğu konuda insanlar teorik olarak konuşabiliyor. Sorun çıkarabilir, öyle olabilir, böyle olabilir gibisinden. Bu herkesin yaptığı bir şey. Benim bu şekil yaklaşmam size neden bu kadar battı anlayamadım.

Bana battığı filan yok, teorik konuşmalar duruma göre farklılık yaratır, elimizde olmayan bir sorun ise kesin konuşmayız ancak bizim elimizde olan bir durum ise örneğin adam kasasının CPU soğutucu takma uzunluğunun 162 mm olduğunu bile bile 168 mm'lik bir soğutucu alıyorsa kesin konuşuruz fakat 162mm uzunlukta bir soğutucu alırsa teorik konuşabiliriz ki Mini kasa'ya ekran kartı takarken de GPU üreticisi kartın uzunluğunu sitede verir sende kasanın ne kadar uzunlukta GPU' ya izin verdiğini bilirsin ona göre satın alırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı