[Alındı] Asus R9 270

Ekran karını bugun aldım. Sizlere bir sorum var. GPU Tweak uygulamasında boşta iken 30 C gösteriyor. Normal midir? Şuan fazla oyun oynayamadım. Malum Steam yaz indiriminden oyun alıyorum suan. Ama CS:GO son ayarlarda (evrensel gölge kalitesi orta) 100 FPS alıyorum. Bu normal midir?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse her başlığa cs:go cpu ağırlıklı bir oyun diye yazıyorum. Burayada yazayım. :D Bende i7 4790k işlemci gt640 gpu var bütün ayarlar en düşükte 1920x1080'de denediğimde 150-280 fps aldım. Ekran çıkışını anakarttan aldığımda fps 1920x1080 çözünürlükte 120-200 fps alıyordum (aşağı yukarı her haritanın ortalaması). Arada devasa bir fark yok gördüğün gibi. Evrensel gölge kalitesi ve çoklu işlemci kullanımı hariç ötekilerin hepsi keyfe bağlı. Kimisi performans tercih eder kimisi görsel kalite. Fakat csgo rekabetçi bir oyun olduğu için en ufak performans artışı senin kârına olur.

Ben de sizin gibi CPU ağırlıklı bir oyun olduğunu düşünüyorum. İşlemcim zayıf ancak ondan önce RAM upgrade yapmalıyım. Sonra CPU ve Mainboard alacağım.

İşlemcim I5 650. Dün birkaç sorunla karşılaştım. Onlardan kaynaklı olabilir. I5 650 Sistem Performans Düşüklüğü | Technopat Sosyal
deneyip sonucu söyleyeceğim.

Evet onu kapayınca takılma düzeldi. Minnettarım. Ama ben yine de format atacağım :D.
@MF O konuyu kapadığınız için cevap yazamadım. Yeni ekran kartı aldım. Bu yüzden şuan Windows 8.1'e geçeceğimi sanmıyorum. Ona bütçe ayıramam.
8.1 e geçmek için kim 200 küsür lira verir desem olmaz ama. Yinede indirin korsan kullanın.

Aslinda yapacağım ama vaktim yok şuan onunla uğraşamam. :ROFL:

Normal olmasına normal de, kullanıcı incelemesi ne demek biliyorsun değil mi ? Kartın fotoğraflarını koyup artı, eksiklerini vs. yazarsın. Sen değerlerin durumunu soruyorsun, 'Masaüstü Bilgisayarlar' kategorisine açsaydın keşke.
Haklısınız. Kartı yeni almıştım. En yakın zamanda Kasamın içinden fotoğraflarla ve kutu içeriğiyle ilgili artılarını ve eksilerini yazacağım bir konu olunca sizi etiketlerim. Yaz indirimlerinden birkaç oyun aldım. Onlarla da oyun test yapacağım.

Monitörün ekran yenileme sıklığı 60Hz ise 100 FPS yerine 60 FPS almak daha mantıklıdır.
100 FPS de yırtılma olur. 60 FPS temiz akıcı görüntü sunar.

Monitörün ekran yenileme sıklığı 60Hz ise 100 FPS yerine 60 FPS almak daha mantıklıdır.
100 FPS de yırtılma olur. 60 FPS temiz akıcı görüntü sunar.
Tabikide orası öle ama, bu adam şimdi atiyorum 200 FPS alması gereken oyundan 100 alıyor şuanki durumda onun gibi bişiy. Bi başka ağır bir oyunda da 60 alması gerekirken 30 alcak diyebiliriz. :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı