[Alındı] Asus VN247H 23.6 LED Monitör

Merhaba eski monitörü emekliye ayırıp, yeni bir monitör almanın zamanı gelmişti. Uzun araştırmalar sonucu bu monitörü almaya karar verdim. Monitörün fiyatı 542 TL. 1 ms oluşu ve kaliteli görüntü vermesi beni almaya ikna etti .
İlk izlenimim monitör gerçekten güzel alınabilir. Monitörün üzerinde bulunan hoparlör gayet tatmin edici düzeyde. Bir eksisi fazla hızlı fare hareketlerinde biraz sallanması. Gerçi benim masamın sağlam olmaması durumu da var . :) Fotoğraf kaliteleri için üzgünüm, telefon ile çekildi.
1.jpg

2.jpg
3.jpg

4.jpg
5.jpg

Bf4 bir kare. :)
20140925_150229.jpg

• Panel Boyutu: Geniş ekran 23.6"(59.9cm) 16:9
  • Gerçek Çözünürlük : 1920x1080
  • Full HD 1080P
  • Piksel Değeri : 0.2715mm
  • Parlaklık(Max) : 250 cd/㎡
  • ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) : 80000000:1
  • Görüş Açısı (CR≧10) : 170°(H)/160°(V)
  • Tepki Süresi : 1 ms
  • Ekran Renk Sayısı : 16.7M

Son düzenleme:
Selamlar...

Öncelikle hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın. Ben monitörü 5 gün önce aldım ama açıkçası performans açısından pek içime sinmedi diyebilirim. Siz monitör ile filmleri ya da dizileri izlerken görüntüde herhangi bir sıkıntı ile karşılaştınız mı ? İnsanların suratlarında bölgesel kızarıklıklar , arka planda hafif bulanıklaşma ya da hareketli sahnelerde görüntü akışında çok az da olsa geçişlerin belli olması gibi... Bir de kullandığınız ayarlar hakkında bilgi vermeniz mümkün mü ? Eğer benim kullandığım monitörde bir sıkıntı varsa zaman geçmeden iade etmek istiyorum ve yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar...

Bence senin monitöründe sorun olabilir. Ben şuana kadar hiç dediğin gibi sorunla karşılaşmadım sadece biraz fazla sallanıyor. Ben genelde en düşük parlaklıkta kullanıyorum geceleri karanlıkta çok fazla gözlerim yoruluyor.

Selamlar...

Öncelikle hayırlı olsun , iyi günlerde kullanın. Ben monitörü 5 gün önce aldım ama açıkçası performans açısından pek içime sinmedi diyebilirim. Siz monitör ile filmleri ya da dizileri izlerken görüntüde herhangi bir sıkıntı ile karşılaştınız mı ? İnsanların suratlarında bölgesel kızarıklıklar , arka planda hafif bulanıklaşma ya da hareketli sahnelerde görüntü akışında çok az da olsa geçişlerin belli olması gibi... Bir de kullandığınız ayarlar hakkında bilgi vermeniz mümkün mü ? Eğer benim kullandığım monitörde bir sıkıntı varsa zaman geçmeden iade etmek istiyorum ve yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılar...
Öncelikle teşekkür ederim. Film izlerken söylediğiniz sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım. Genelde standart modda kullanıyorum, geceleri biraz parlaklığı kısıyorum o kadar. Sizin cihazda sorun olma olasılığı yüksek.

Öncelikle teşekkür ederim. Film izlerken söylediğiniz sorunların hiçbiri ile karşılaşmadım. Genelde standart modda kullanıyorum, geceleri biraz parlaklığı kısıyorum o kadar. Sizin cihazda sorun olma olasılığı yüksek.
Bugün Vatan Bilgisayar şubesine giderek sorunumu ilettim ama teknik servis bakmadan bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ya bu şekilde kullanmaya devam edeceğim ya da daha 6 günlük monitörü servise gönderip kaç günde döner diye bekleyeceğim. Cevap için teşekkürler... Tekrar hayırlı olsun...

Bende bu monitörü alıcağım. Ekran kartım GTX760 olacak. Çok sallanıyor yazı yazarken bile diyorlar. Doğru mu? Sallanma sorunu olmasa gözüm kapalı alacağımda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı