[Alındı] ASUS Z170 Pro Gaming Intel i7 6700 AOC G2260 Sistem

ozkan003

Hectopat
Merhaba arkadaşlar herkese iyi sosyaller, ev için bu yılbaşında CS:GO gibi oyunlar için topladığım G3258 işlemci ve H81 serisi anakart, Corsair 4 GB RAM, kasa ve monitörü satıp yeni bilgisayar topladım. Lakin bayram dolayısıyla RAM elime geçmedi. Ben de tam olarak toplayamadım.

Aldığım Parçalar:
  • Intel i7 6700 - 1100₺
  • ASUS Z170 Pro Gaming - 630₺
  • Corsair 8 GB DDR4 2400 MHz CL 14 - 165₺
  • Zalman R1 600W Kasa - 375₺
  • AOC G2260 75 Hz FreeSync Monitör - 552₺
  • Samsung Evo 850 250 GB - 333₺
ASUS Strix GTX 750 Ti önceki sistemden kaldı, zamanla onu satıp RX 480 custom soğutuculu ASUS alacağım. Ama şu an bir müddet ekran kartları çıkıp piyasa oturuncaya kadar bekleyeceğim.

Logitech G502 ve G105 bakıyorum, onu da hemen sipariş geçeceğim. Çok sık sistem değiştiriyorum, bir önceki Intel i7 3770'e Win 7 Pro OEM lisans almıştım. Onu da Win 10 Pro'ya update etmiştim. Ama OEM olduğu için şu an mecbur lisans almak zorundayım. Netsipariş.com'dan 337 TL'ye Win 10 Home Retail, yani kutu sipariş vereceğim. Sistem şimdilik bu. İleride RAM ve RX 480 takviyesi yapağım. RAM gelince detaylı test fotoğrafları atarım.
IMG_0428.JPG

IMG_0429.JPG

IMG_0432.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar herkese iyi sosyaller, ev için bu yılbaşında CS:GO gibi oyunlar için topladığım G3258 işlemci ve H81 serisi anakart, Corsair 4 GB RAM, kasa ve monitörü satıp yeni bilgisayar topladım. Lakin bayram dolayısıyla RAM elime geçmedi. Ben de tam olarak toplayamadım.

Aldığım Parçalar:
  • Intel i7 6700 - 1100₺
  • ASUS Z170 Pro Gaming - 630₺
  • Corsair 8 GB DDR4 2400 MHz CL 14 - 165₺
  • Zalman R1 600W Kasa - 375₺
  • AOC G2260 75 Hz FreeSync Monitör - 552₺
  • Samsung Evo 850 250 GB - 333₺
ASUS Strix GTX 750 Ti önceki sistemden kaldı, zamanla onu satıp RX 480 custom soğutuculu ASUS alacağım. Ama şu an bir müddet ekran kartları çıkıp piyasa oturuncaya kadar bekleyeceğim.

Logitech G502 ve G105 bakıyorum, onu da hemen sipariş geçeceğim. Çok sık sistem değiştiriyorum, bir önceki Intel i7 3770'e Win 7 Pro OEM lisans almıştım. Onu da Win 10 Pro'ya update etmiştim. Ama OEM olduğu için şu an mecbur lisans almak zorundayım. Netsipariş.com'dan 337 TL'ye Win 10 Home Retail, yani kutu sipariş vereceğim. Sistem şimdilik bu. İleride RAM ve RX 480 takviyesi yapağım. RAM gelince detaylı test fotoğrafları atarım.
Eki Görüntüle 189177
Eki Görüntüle 189178
Eki Görüntüle 189179
337 TL mi? Çıldırmış olmalısın...

OEM almayacağım çok fazla sistem değiştiriyorum diyen adama OEM öneriyorsunuz.

337 TL ye 4 adet lisans alabilir. 4 Adet bilgisayar değiştirmesi uzun süreceği için parayı orantılı kullanmalı. Lisanstan geriye kalan 220 TL küsür parayla Ram alabilir.

337 TL ye 4 adet lisans alabilir. 4 Adet bilgisayar değiştirmesi uzun süreceği için parayı orantılı kullanmalı. Lisanstan geriye kalan 220 TL küsür parayla Ram alabilir.
Ben olsam bende OEM alırım ancak sistemi isteyen kişinin bütcesi ve nasıl kullanmak istediği tabiki onun seçimi. Benim param olsa bende kutulu windows 10 tercih ederdim açıkçası.

Kusura bakmayın ama, W10'a 337 TL vermek düpe düz enayiliktir. Her ne koşulda olursa olsun.
Parası olmayan biri için öyle olabilir tabi ancak parası varsa alabilecek kutulu alması her zaman daha iyidir.

Ben olsam bende OEM alırım ancak sistemi isteyen kişinin bütcesi ve nasıl kullanmak istediği tabiki onun seçimi. Benim param olsa bende kutulu windows 10 tercih ederdim açıkçası.

Parası olmayan biri için öyle olabilir tabi ancak parası varsa alabilecek kutulu alması her zaman daha iyidir.
Deli parası olsa zaten 15 bin liralık bir bilgisayar toplardı. Yanılıyor muyum? Para sokağa saçılacak bir şey değil. İnsanlar para kazanmak için sabahın ayazından gecenin karanlığına kadar çalışıyor. Zengin de olsan böyle paranı çar çur edersen ne para kalır ne pul.

Kusura bakmayın ama, W10'a 337 TL vermek düpe düz enayiliktir. Her ne koşulda olursa olsun.

Banlanmışım oğlumun hesabından yazıyorum, iki yorumun da gayet itici galiba ergensin veya maddi sorunların var. Windows 10 kutu geçmiş windowsların en ucuzu bu bir, adamlar emek vermişler bizler kullanıyoruz parasını ödemek zorundayız ha ucuzu var derseniz ben de biliyorum adamlar dreamspark lisansları satıyor ve unutmayın kul hakkı var bu iki.

Ben kullansıdığım ofis kasparsky ve windowsu lisanslı kullanırım cracklı uygulama kullanmam param az olsada çok olsa da ama bu senin insanları yargılamak hatta enayi diyerek hakaret etmeni gerektirmez, biraz saygılı olun ve orjinal ürün kullanın bu aralar bsa boş durmuyor lisanssız küçük iş yerine bile baskın yapıp cezalar yazıyor.

Kararım net orjinal kutulu lisansta, bir kaç güne geldiğinde eklerim inşAllah.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı