Alındı: Cooler Master Masterliquid 240

Şükürler olsun montajını arkadaşımla yaptık ve kazasız belasız atlattık. :) Stock soğutucusu ile kullandığım ve dün Prime95 testini yaptığımda 3.8 GHZ'de 95 dereceye 5 dakikada çıkan 2600X işlemcime Cooler master masterliquid 240 aldıktan sonra Prime95 testi yaptım daha demin. 10 dakika sonra stabil 62 derecede 1750 devirde kalabildi. İnternette gezerken ise 34 - 35 derece ve 40 derece arasında geziyor.(Oda sıcaklığım 30 dereceye yakın. Soba mevcut) Ses konusunda full hıza aldığımda fanlardan oda içinde uçak kalkıyormuş gibi ses çıkıyor ama sadece full hıza alınca. :) Normal kullanımda gayet sessiz. :)
Biraz kullanıp 4.0 GHZ OC yapmayı düşünüyorum. Şuanlık fikirlerim iyi yönde ve memnunum. Ürünü Vatan PC'den 504₺'na aldım indirimli. Tavsiye ediyorum. Buyrun bunlarda bir kaç fotoğraf:

371075
371076
371077

Video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soğutma konusunda başarılı mı fanlar kaç derece farketti ?
Ben baya iyi buldum. Stok soğutucu ile işlemci yoran oyunlarda 58 ve 62 arası derecelerde sabit kalıp bi anda 67 dereceye sıçrıyordu geri düşüyordu. Şuan aynı oyunlarda 47-52 derece sabit kullandım 3 saat dur duraksız oynadım.👍 Boştada 45 ve 50 arası oluyordu şimdi 35-40 arası.☺️

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı