Corsair Void Pro RGB Wireless İncelemesi

Merhabalar. Buraya inceleme yazmayı çok sevdim o yüzden yaklaşık 2 haftadır kullandığım oyuncu kulaklığımı incelemeye karar verdim :LOL:.
İncelemeyi klasik artılar ve eksiler üzerinden götüreceğim. Başlamadan önce, daha önce Snopy Sn-rw1 7.1 kulaklık sahibi olduğumdan belli noktalarda onunla karşılaştıracağım.
Almadan önce ki beklentimi de paylaşayım. Kaliteli 7.1 deneyimi ve ekibim ile görüşürken kaliteli görüşme deneyimi.
Sitedeki teknik özellikler ile başlayalım.
Kulaklık
Frekans Tepkisi : 20kHz - 20Hz
Pil Ömrü : 16 saate kadar
Hassasiyet : 107dB (+/- 3dB)
Kablosuz Aralığı : 12 metreye kadar (40 feet)
Empedans : 32k Ohm @ 1kHz
Kulaklık Tipi : Wireless - Kablosuz
Bağlantı : USB Wireless Adaptör
Sürücüler : 50mm

Mikrofon
Empedans : 2.0K Ohm
Tür : Tek yönlü gürültü önleyici
Frekans Tepkisi : 10kHz 100Hz
Hassasiyet : -38dB (+/-3dB)

Paket İçeriği
VOID PRO RGB Wireless Gaming Headset
Wireless USB Adaptörü
USB Şarj Kablosu (1.5m)
Mikrofon için ses filtresi
Güvenlik Broşürü
Hızlı Kullanma Kılavuzu
Garanti Kartı

Bu kadar teorik bilgiden sonra gözlemlediğim artı ve eksilere bakalım.

Artıları
  • Ses kasmak için müthiş 7.1 i rekabetçi oyunlarda çok iyi hissediyorsunuz. Eski kulaklığım bunun yanından geçemez
  • Equalizer ile dinlediğiniz tarza yönelik biraz oynarsınız çok güzel de bir müzik deneyimi alabilirsiniz.
  • Sesi çok yüksek boynumda asılıyken bile rahat duyarak şarkı dinleyebiliyorum
  • Mikrofonu katladığınızda otomatik devre dışı kalıyor. Tuş aramanıza gerek yok.
  • Işık efektleri gayet güzel. Sanırım diğer Corsair ürünleriniz ile de senkronize edebiliyorsunuz. Bende olmadığı için deneyimleyemedim.
  • Sidetone(Kendini duyma) özelliği gereksiz gözükse de kalabalık ortamda bence çok iş görüyor.
  • Kablosuz mesafesi yeterli, yan odalarda gezip gelebiliyorum.
  • Fiyatlı ile rakiplerinin önünde. Ben n11.com üzerinden yaklaşık 670 TL ye satın aldım.
Eksileri:
  • Bence mikrofonu parasını hak etmiyor. Eski kulaklığımdan ekstrasını göremedim.
  • Yazılım arayüzü biraz karışık
  • Batarya seviyesini stabil ve doğru olarak göremiyorsunuz kapatırken %70 olan şarj açtığınızda %60 olabiliyor.
  • Uzun süre kullanımda boyun ağrısı kaçınılmaz. Zamanla alışılır belki bilmiyorum.
  • Gürültü engellemeyi elle ayarlayabilmek isterdim. Var mı yok mu o bile belli değil.
  • Kulaklık kafanızda çokta durmak istemiyor telefona bakmak için kafamı eğdiğim zaman kulaklarıma tutunarak duruyor düşmeye eğilimli.
Sonuç değerlendirme:
İsteklerimi fazlasıyla karşılayan ve beni şu anlık memnun eden bir cihaz.

İlk kullanmaya başladığımda bataryayı doğru göstermemesi beni ne kadar korkutmuş olsa da şu an kendisi ile gayet mutlu mesut durumdayım. Kullanım kılavuzunda ilk kullanımdan önce şarjını tamamen doldurun demesine rağmen hemen kullanmaya başlamam bunun sebebi olabilir.

2 haftadır kullanımım doğrultusunda kablosuz olmasına çok da ihtiyacım olmadığını anladım o yüzden kablolu modellere göz atabilirsiniz.

RGB ışıkları kapatırsanız vaat edilen 16 saat olmasa da 12-13 saatleri görebilirsiniz. Işıklar açıkken 8-9 saatlere düşebiliyor.

Resimleri internette bolca olduğu için paylaşma gereği duymadım. Sorularınızı elimden geldiği kadar yanıtlamaya çalışırım. Umarım beğenmişsinizdir. Hepinize mutlu oyunlar!

Resim nerede resim? Öyle internette var diye koymamak olmaz.
İnternetteki resimler ile birebir görünen cihazın resimlerini neden tekrar koyayım ? Bende beyazı var internet üzerinde ne gördüysem o geldi. İnternette kötü, gelince güzel görünse ya da tam tersi bir durum bulunsa kesinlikle gördüğüm gibi çıkacak şekilde resimleri çeker yüklerdim ama öyle bir durum söz konusu değil.

Bence sen yine de fotoğraf ekle, kulaklık hakkında hiçbir fikri olmayan konuya girdikten sonra fotoğrafı da burada görsün, tekrar yeni sekme açıp kulaklığın fotoğrafını aramasınlar. Kulaklığı ben de kullanıyorum, yazdığın hemen hemen herşeye katılıyorum. Güzel inceleme olmuş.

44185977_753005338378057_7835853328276783104_n.jpg

Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Fakat evet resim koymak daha da güzel yapar incelemeyi katılıyorum:) Müzik veya film olarak deneyiminiz nasıl? Ayrıca genel olarak forumlarda ve inceleme videolarında bu tarz kulaklık (7.1) alanların bir süre sonra 7.1'in (yapay olanın) aslında o kadar işlevsel olmadığına karar verip bu özelliği kapattığını okuyorum. Kullanıcı deneyimlerinizi de yazarsanız sevinirim bu konuda.

Güzel inceleme olmuş elinize sağlık. Fakat evet resim koymak daha da güzel yapar incelemeyi katılıyorum:) Müzik veya film olarak deneyiminiz nasıl? Ayrıca genel olarak forumlarda ve inceleme videolarında bu tarz kulaklık (7.1) alanların bir süre sonra 7.1'in (yapay olanın) aslında o kadar işlevsel olmadığına karar verip bu özelliği kapattığını okuyorum. Kullanıcı deneyimlerinizi de yazarsanız sevinirim bu konuda.
Müzik deneyimi özellikle varsayılı gelen equalizer ayarları ile normal seviyede. Biraz kendi tarzınıza göre kurcalarsanız güzelleşiyor ama sadece müzik ve film için alınacak kulaklık değil.

Müzik dinleyeceğim zaman 7.1 i kapatıyorum ardından oyuna girince eksikliğini hissediyorum. Şu anlık benim için vaz geçebileceğim bir şey gibi görünmüyor.

Geri
Yukarı