[Alındı] GTX 1070, i7 6700K Sistem

Arkadaşlar merhaba, sistemi yaklaşık 2 aylık bir araştırma sonucunda topladım. En sonunda bu parçalarda karar kıldım, MSI GTX 1070 Gaming modelini aldım, zaten en zahmetli bu ürünü beklemesi oldu. Sistemin geri kalan parçaları da aşağıda, sistemi Inventus'tan aldım toplamda 6000 TL tuttu. Yorumlarınızı bekliyorum.

bitti-sistem.png

Teşekkür ederim, M3'te SLI yapılamaz mı?

Sanırım evet SLI yapılmıyor o yüzden anakartı M5 ile değiştireceğim yarın telefon açıp
En düşük B150 ile bile yapılıyor ise neden bu anakartla yapılmasın ? (Yanlış biliyor olabilirim, yanlış biliyor isem beni aydınlatın.)

En düşük B150 ile bile yapılıyor ise neden bu anakartla yapılmasın ? (Yanlış biliyor olabilirim, yanlış biliyor isem beni aydınlatın.)
Malesef anakartın SLI desteklemesi gerekiyor. Z170A Gaming M3'te CrossFire desteği var - ben de yanlış biliyor olabilirim -, SLI desteği yok. 2 adet PCI x16 slotu olması SLI yapılabiliceğini göstermez.

Arkadaşın aldığı soğutucu gayet iyi en üst seviyelerle olmasa bile eli yüzü düzgün sıvı soğutmalarla çok rahat kapışır. Bükülme sorunu ilk çıkan mldellerde oluyordu o sorun düzeldi zaten o konudan sonra hiç bu tarz olaylar yaşanmadı.

Arkadaşlar bükülme sorunu gerçekten de tamamen ortadan kalktı emin miyiz? Kafam karıştı açıkçası yani soğutucuyu değiştirebilirim

@Recep Baltaş bey @Ali Güngör bey ne diyorsunuz sizce bu soğutucu ile işlemci bükülme sorunu yaşar mıyım?

Hayırlı olsun, 1080p için 480 veya 1060 alınabilirdi fakat seçiminizi yapmışsınız.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun. O soğutucuylada gayet iyi overclock yaparsın yeterki işlemcin iyi çıksın. Overclock yapmayacaksan elindekinin yerine daha hafif işlemciye tahrip etmeyecek hesaplı hava soğutucu alabilirsin. Artan bütçeylede anakartı M5 ile değiştirirsin işte.

Hayırlı olsun, 1080p için 480 veya 1060 alınabilirdi fakat seçiminizi yapmışsınız.

Teşekkür ederim, 1070'i bile yeterince çok bekledim araştırdım ettim sonunda bunda karar kıldım.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayırlı olsun. O soğutucuylada gayet iyi overclock yaparsın yeterki işlemcin iyi çıksın. Overclock yapmayacaksan elindekinin yerine daha hafif işlemciye tahrip etmeyecek hesaplı hava soğutucu alabilirsin. Artan bütçeylede anakartı M5 ile değiştirirsin işte.

Teşekkür ederim, başlangıç için overclock düşünmüyorum ileride yapacağım. Inventus'a sordum soğutucu oldukça güçlü ve hiçbir şekilde ne anakarta ne de işlemciye zarar vermeyecek patentli bir sistemi varmış. Bu arada evet anakartı M5 yaptım ileride belki ikinci bir 1070 ile SLI yaparım diye

Fark olmasaydı kimse özel sıvı soğutma kitlerine bu kadar para vermezdi. Düşük devirde dönen sıvı soğutucuyla %60-70 devirde dönen hava soğutmayı karşılaştırmayın. Sıvı soğutmayı ya sessizlik için alırsın ki bunu tavsiye etmem sesle izole edilmiş kasa alırsın daha iyi olur ya da soğutma performans için alırsın.
1b0a8a8d07665269398e63733a91458b.jpg

Yüksek sıcaklıkta zaten sıvı soğutmaları kendi fiyatındakileri geçiyor. Düşük devirde de az sesle daha iyi soğutma sağlar..

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı