[Alındı] GTX 1070, i7 6700K Sistem

Arkadaşlar merhaba, sistemi yaklaşık 2 aylık bir araştırma sonucunda topladım. En sonunda bu parçalarda karar kıldım, MSI GTX 1070 Gaming modelini aldım, zaten en zahmetli bu ürünü beklemesi oldu. Sistemin geri kalan parçaları da aşağıda, sistemi Inventus'tan aldım toplamda 6000 TL tuttu. Yorumlarınızı bekliyorum.

bitti-sistem.png

@Silinen üye
Bu testlerin nasıl yapıldığını bilmiyoruz. Hadi testler sentetik bir şekilde yapıldı desek Noctua fanı Corsair fanını her yönde geçiyor. Devirde daha düşük, hava akımında daha yüksek ve ses seviyesi daha düşük. Buyurun bu da başka bir test burada da Corsair Noctua'yı geçiyor diğer işlemcide de Noctua geçiyor, Silverstone ile aynı sıcaklık değerinde. Yani test sonucunda hatırı sayılır fark olmadığı sürece aynı dememiz gerekiyor. Zaten Corsair ses konusunda da başarılı değil. 240 mm aynı fiyata Silverstone alırsın kast ettiğim sıvı soğutucu da Silverstone'du (LITE modeli tabi). Ama beklediğim sonuçlar çıkmadı sıvı soğutucu soğutma olarak daha iyi bekliyordum ikisi de kafa kafaya. Hala sıvı soğutmadan yanayım.

Hayırlı olsun. Bende SLİ olayını düşünemedim MSİ Tomahawk modelini aldım ancak M5' e bütçem müsade etmiyordu zaten o yüzden bu şekilde idare edeceğiz :)

Son olarak soğutucu olarak RAM'i 16 gb yapıp güzel bi sıvı soğutma tercih edebilirdin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı