[Alındı] i5 4460 ve GTX 970 tabanlı sistem

Arkadaşlar bilgisayarı kurdum 1 gün önce fakat hiçbir fan dönmedi ve dolayısıyla bilgisayar açılmadı. Aynı günün akşamı sorunlu olduğunu tahmin ettiğim psu yu vatana verdim ve yenisi ile değiştirdiler. Şuan sistemim sorunsuz çalışıyor. Sadece açılıştan itibaren bir kere ekran kartı çalışmayı durdurdu ve tekrar kendine geldi gibi bir uyarı çıktı. İlk ekran görüntüleri aşağıdaki gibi...

mzPnd1.png

EqYZb8.png

Hayırlı olsun. Güzel sistem.

Sistem güzel. Güle güle kullan. Kablolama daha iyi yapılabilir.

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Oyun testlerini de bekliyoruz.

Öncelikle hepinize teşekkürler :)

Bugün ilk testim favori oyunum olan CS:GO ile oldu. 1080p de ultra full ayarlarda oynadım fakat nildiğiniz gibi zaten bu oyun birçok sistemde sorunsuz çalışıyor. FPS değerlerine gelecek olursak 250+ fps aldım fakat CS:GO cpu ya çok yüklendiğinden midir bilinmez, işlemci sıcaklığım 47 dereceyi gördü. Benim için bu yaz ayında iyi bir değer bu sıcaklık. Ama sizler fazla bulabilirsiniz...

Daha Sonra Payday 2 ve Chivalry Medieval Warfare oyunlarında yaptığım 1080p ultra ayarlarda çok rahatlıkla 100 hatta 150 fps lerin üzerini gördüm. Herhangi bir işlemcide ısınma gözlemlemedim ve referans soğutmalı GTX 970 'im 40 derecelerde dolaştı bu oyun testlerim sırasında...

Herkese iyi sosyaller :) Sorularınız olursa ben yine burdayım

Belleklerin CL 11 olması biraz moral bozucu. CL 9 olsa daha iyi olurdu açıkcası. Kasa kablolaması çok daha iyi yapılabilirdi. Zalman z3 600W'luk kasa daha iyi olabilirdi, tabii tercih meselesi. Onun dışında hayırlı olsun, hoş sistem. Bol FPS'li, mavi ekransız günlerde kullanmanız dileğiyle. Ayrıca; Ben LoL'de 900 FPS alıyorum(ultra). CS:GO oynamadım bilmiyorum ama yüksek olur sanırım. Bunlar biraz çerez oyunlar hani sistemi daha çok zorlayacak oyunlarda FPS ve sıcaklık değerlerini gözlemlerseniz daha net sonuçlar alabilirsiniz. İyi sosyaller :)

Belleklerin CL 11 olması biraz moral bozucu. CL 9 olsa daha iyi olurdu açıkcası. Kasa kablolaması çok daha iyi yapılabilirdi. Zalman z3 600W'luk kasa daha iyi olabilirdi, tabii tercih meselesi. Onun dışında hayırlı olsun, hoş sistem. Bol FPS'li, mavi ekransız günlerde kullanmanız dileğiyle. Ayrıca; Ben LoL'de 900 FPS alıyorum(ultra). CS:GO oynamadım bilmiyorum ama yüksek olur sanırım. Bunlar biraz çerez oyunlar hani sistemi daha çok zorlayacak oyunlarda FPS ve sıcaklık değerlerini gözlemlerseniz daha net sonuçlar alabilirsiniz. İyi sosyaller :)

Olabildiğince F/P bir sistem toplamaya çalıştım o yüzden bellekler klasik 1600 mhz 4x2 bellekler... Kasa konusunda evet, biraz pişman oldum. Konuda da belirttiğim gibi servise gitti geldi psu. Arızalıymış. Haliyle insanın canı sıkılıyor... Bu arada dün yaptığım Max Payne 3 testi de çok iyi geçti fps değerlerini ölçemedim ama akıcı bir oyun deneyimi yaşadım ultra ayarlarda. İleride fps değerlerini de yazacağım.

Teşekkürler.

Olabildiğince F/P bir sistem toplamaya çalıştım o yüzden bellekler klasik 1600 mhz 4x2 bellekler... Kasa konusunda evet, biraz pişman oldum. Konuda da belirttiğim gibi servise gitti geldi psu. Arızalıymış. Haliyle insanın canı sıkılıyor... Bu arada dün yaptığım Max Payne 3 testi de çok iyi geçti fps değerlerini ölçemedim ama akıcı bir oyun deneyimi yaşadım ultra ayarlarda. İleride fps değerlerini de yazacağım.

Teşekkürler.
Hocam sistemin hayırlı olsun bende asus turbo gtx 970 oc aldım yolda geliyor. acaba ürün hakkında görüşleriniz yorumlarınız neler? ısınma konusuna nediyosunuz performansı nasıl? şimdiden teşekkürler

Hocam sistemin hayırlı olsun bende asus turbo gtx 970 oc aldım yolda geliyor. acaba ürün hakkında görüşleriniz yorumlarınız neler? ısınma konusuna nediyosunuz performansı nasıl? şimdiden teşekkürler

Blower Fan olduğu için herkes performansının iyi olmayacağını söylüyordu fakat gerek yaptığım oyun testlerinde, gerekse uzun kullanımda hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kasa içi soğutmanız efektif olursa hiçbir sorun yaşamazsınız. Genel olarak 40 derecelerde dolaşıyor pasif haldeyken. Oyundayken en fazla 70 dereceyi gördüm. Bir de çok karşılaşılan '' ekran kartı çalışmayı durdurdu ve windows bu durumdan kurtuldu '' hatası aldım sistemi topladığımdan bu yana 2 kere. 1-2 saniyelik donmanın ardından geri geldi ekran. Benim için sorun değil ama sizi rahatsız edebilir belki. Onun dışında herşey çok iyi... Bir de tavsiyem, benim gibi vga çıkışlı bir monitörünüz varsa bu ekran kartıyla kullanmanızı önermem. Çeviriciler vs. performans kaybına yol açıyor, tam performans alamıyorsunuz. Hassas biriyseniz canınız sıkılabilir.

Oyun performansına gelecek olursak, açıkcası CS.GO dışında fazla oyun oynayan biri değilim ve 4K da oynuyorum full ayarlarda oyunu 200 fps altını hiç görmedim. Max Payne 3, Payday 2, Shadow of Mordors gibi oyunlarda da ASUS veya MSİ 'ın fanlı soğutmalı modellerinden geri kalır yanı yok. Bence gönül rahatlığıyla alınabilecek bir ekran kartı.

Geç cevap için kusura bakma hocam tatildeydim :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı