[Alındı] i5 4690 ve R9 290 Tabanlı Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese merhaba,
Sistemi toplama sürecinde epeyce başınızı ağrıttım. Her defasında sıkılmadan bunalmadan, yardımınızı esirgemediniz. Hepinize tek tek teşekkür ederim. Bu benim ilk toplama bilgisayarım. Elektronik mağazalardan satın alıp kucağımda eve getirip, fişe takmaya alıştığım için, inanın toplama yapmak çok korkutucu bir iş olarak geliyordu. Ama Technopat'ın montaj rehberleri en ince detayına kadar öyle güzel hazırlanmış ki; Recep Baltaş ve Ali Güngör kurdu sanki bilgisayarımı. Ram takmayı bile beceremeyen birisi için sanırım başarılı bir sonuç ortaya çıktı. Hayali sistem kurmaktan ceza almıştım. Canınız sağolsun önemli değil. Yardımcı olan arkadaşlara tekrar çok teşekkür ederim. Buyrun resimleri paylaşayım.
Siparişim.jpg
10532126_550724985054461_4603590304201936054_o.jpg
10648773_550725078387785_7165312710072845830_o.jpg
Siparişim.jpg
10648773_550725078387785_7165312710072845830_o.jpg

Senyil aynı kasa bende de var. Anakartı monte ederken sadece kasanın içine yerleştirip vidalıyoruz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Senyil aynı kasa bende de var.Anakartı monte ederken sadece kasanın içine yerleştirip vidalıyoruz değil mi?

Yanlış hatırlamıyorsam kasa ilk geldiğinde Mini Atx anakartlar için vida yuvaları herhangi bir ilave yapılmadan takılmaya hazır duruyordu. Ben ATX anakart takacağım için kasa ile birlikte gelen vidaları, ATX yuvalarına uygun şekils şekilde yerleştirip öyle anakartı taktım.
İstersen bu rehberi izle. Ben Recep Baltaş ve Ali Günögür'ün hazırladığı bu montajları takip ederek kurdum bilgisayarımı. Hiç korkma inan çok kolay. Ram bile takamazdım ben samimi söylüyorum. Kullanım klavuzunu da biraz inceleyince gerisi çok kolay geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senyil benim anakart asus m5a97 r2.0. Montajını yaparım ama anakartı kasanın içine yerleştirmeden önce kasanın içine vidalama işlemi yapacak mıyım? Yoksa direk anakartı koyup daha sonra delikleri ayarlayıp vidalayacak mıyım?

Evet seninkide ATX anakart. Vide yuvalarının altındaki deliklere kasadan çıkan vidaları takıp üzerine anakartı koyduktan sonra vidalıcaksın.

@Silinen üye Şimdi vida yuvalarının altındaki deliklere vidaları takacaksın diyorsun. Ama kasanın içinde beyaz vidalar var atx olacak şekilde. Anakartı üstüne koyduğumda vidalama işlemini yapabiliyorum. Bahsettiğin vida beyaz vidalar değil mi ?Ortası boş pense yardımıyla sıkabileceğimiz vidalardan bahsediyorum. Aldığımda içinde vidalar haricinde atx olacak şekilde o dediğim beyaz vidalar takılmış vaziyette duruyor. Ekstradan kasaya vida takmaya gerek yok yani. Anakartı koyup siyah düz vidalarla montajı gerçekleştirebilirim diye düşünüyorum. Doğru mudur? Yardım edin lütfen.

Hayırlı olsun bende aynı ekran kartını alıcam memnun musun?

Fazlasıyla memnunum. Sicaklık değerleri boşta 35-45 yükte 70-75 arasında stabil çalışıyor. Soğutması, performansı herşeyiyle beni mest ediyor. Sizede hayırlı olsun şimdiden.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı