[Alındı] I5 4690 - MSI GTX 970 4G - Tabanlı Sistem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Öncelikle herkese merhaba. Daha önceden Technopat Sosyal'de sistem tavsiyesi için konu açmıştım. Sistemi toplamamda Sosyal ailesinin çok yardımı oldu, bu yüzden bana fikirleriyle yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Sistemim şu şekilde:

- ASUS H81M-PLUS Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI Anakart

- Intel Core i5 4690 Soket 1150 3.5GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci

- Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram

- MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

- Kingston 240GB V300 Serisi Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 450MB / Yazma 450MB)

- ZALMAN Z3 PLUS MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA

- ZALMAN ZM600-GLX SERİSİ 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

Parçalar elime ulaşalı yaklaşık 1 hafta oluyor. Gönül isterdi ki şimdi bu sistemin oyun performanslarını, incelemelerimi sizinle paylaşayım. Ama malesef aksaklıklardan dolayı daha sistemi kasanın içine bile toplayamadım. Ben anlamıyorum montaj işlerinden, tanıdığım birisi vardı ona yaptıracaktım ama bir türlü müsait bir zaman denk getiremedik. Eğer bana yardımcı olabilecek bir arkadaş, bir ağabey varsa lütfen cevap yazarsa, teknik destekte bulunursa çok teşekkür ederim. Kendim bir kişinin desteği ile toplamak istiyorum. Sonrasında da ürün incelemelerim için, oyun performanslarım için bir konu açacağım. Tekrardan sistemi toplamamda bana yardımcı olan tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim.

Allah hepimizden razı olsun. :) Buyrun buda Windows 8.1.3 Technopat sitesinden alındı. Ben direk size indirme linkini vereyim. :) Sağ tarafta indir butonuna basarak indirebilirsiniz.

- yadi.sk: Yandex.Disk ---

USB'ye yazma rehberi de bu hocam. Böyle bilgisayara UEFI yakışır. :)

-
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok teşekkürler. Sabah ilk işim indirip flasha yazmak olacak. Siz müsait olduğunuz zaman mesaj yazarsanız beraber sonuçlandırsak çok daha iyi olur. :) BIOS güncellemesi ve Windows kurulumu için sizi bekleyeceğim. Eğer ki sizin için de mahsuru yoksa :)

Hayırlı sabahınız olsun, hakkınızı helal edin.

Hocam bende sessiz sessiz konuyu takip ediyordum. Gözünüz aydın.

Herkese günaydın. Dün gece elektrik kesildiği için konuya dahil olamadım, ama @CengizBal çok iyi yardımcı olmuş buradan onu tebrik ediyorum. Bugün sadece Bios güncelleme ve Windows kurulumu kaldı yanılmıyorsam. Ben o işlerden pek anlamam, ben parçacıyım :D Ekran kartının aynısını ben de alacağım, babama daha çok baskı yapıyorum şimdi bu resimleri görünce hemen elime geçsin istiyorum :)

Hocam siz söyleyin o saatte ben varım. :) Windows kurduktan sonra eksik driverler yüzünden bu zamana kadar çok çektim. Hatta Windows'u bile defalarca yanlış kurduğum oldu bi beceremedim tam olarak. Galiba ben sadece oyuncuyum, tekniği beni aşıyor :)

Hocam bende sessiz sessiz konuyu takip ediyordum. Gözünüz aydın.
Teşekkürler hocam. :)

Resim atar mısın ?
Hocam şimdilik görüntü bu. Ama kablo kontrolünü tam olarak sağladığımda daha ferah olacak kasa içi. Ekran kartının borularına temas eden o 2 kablo benim canımı yeterince sıkıyor. 24 pin olunca çıkaramadım da, o yüzden yakınımı bekleyeceğim o bu işlerde baya ileri seviye :)

Dosya Ekleri

• 20150412_040925.jpg
    20150412_040925.jpg
    156,3 KB · Görüntüleme: 316
Hocam hazır değilim :) Windows'u indirmeye başlamıştım ama nedenini bilmediğim şekilde iptal olmuş malesef. Tekrar indirmeye başladım. Ve yaklaşık 50 dakika kaldığını söylüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı