[Alındı] İ5 6500/R9 390 Sistem

Merhaba arkadaşlar.
Uzun zamandır (yaklaşık 1 sene) peşinden koştuğum, araştırmaktan gözlerimi ve psikolojimi bozan sistemi çok şükür satın aldım. Parçaların bir kısmını arkadaş/tanıdıklardan edindiğim ve de üstüne Eksen Bilgisayar'daki 2,59 dolar kuru avantajından faydalandığım için fiyatı beklediğimden ucuza geldi.

MSİ B150 Gaming M3 Anakart (395TL)
İNTEL Core İ5 6500 İşlemci (615TL)
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz CL14 RAM (110TL)
Kingston HyperX Fury 120GB SSD (130TL)
MSİ R9 390 Ekran Kartı (1000TL)
Asus Optik Sürücü (36TL)
High Power Astro Lite 750W 80+Gold Güç Kaynağı (300TL)
Western Digital Blue 1TB 7200Rpm (WD10EZEX)(160TL)
ASUS VP247T Monitör (501TL)
CM Storm Devastator Klavye-Mouse Set (140TL)
Zalman Z9 NEO Kasa (270TL)

13211112_1627991410858337_482873170_o.jpg

Biliyorum birçoğunuz beni yeni nesil ekran kartlarını beklemediğim için yadırgayacaksınız. Sistemi toplama nedenim çok basit aslında; ekran kartını 1000 liraya almış olmam.

Monitör için de bir bahanem var durun vurmayın! :D Monitörü bir arkadaşıma satacağım önümüzdeki aylarda ve ondan gelen paranın üzerine ekleme yapacağım. Bu para ile bir adet 2K monitör ve Crossfire için bir adet daha R9 390 alacağım inşallah. Belkide ekran kartını elimden çıkarıp yeni nesillerden alırım belli olmaz. Açıkçası pek de umurumda değil şimdilik. Çünkü uzun zamandır kullandığım XBOX 360'dan kurtulup bilgisayarda daha kaliteli bir şekilde oyunlarımı oynamak istiyorum ve bu kart isteklerimi yeterince karşılıyor.

Sistemi toplamak için bazen burada saatlerce vakit harcadım, araştırmalar yaptım ve çok şükür hayalimdeki sisteme sahip oldum. Teşekkürler Technopat Sosyal ve onun değerli üyeleri!

Allah size daha iyilerini nasip etsin. Umarım sizde hayallerinizdeki sisteme kavuşursunuz. Biraz uzun bir yazı oldu kusuruma bakmayın.

İyi günler. :)

Eksen bilgisayar 'dan memnun kaldın mı ? Kaç günde geldi ? Sizce güvenilir mi ? Paketleme vs nasıldı ? Ben de ordan toplama düşünüyorum da.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı