[Alındı] i7 4790k ve GTX 970 (HOF) Tabanlı Sistem

Ali Can Kımıl

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Polis
21 Haziran günü açtığım başlıkta biraz acemi olduğum bu konuda benden yardımlarını esirgemeyen @Pinkman ve @Ahmet YEŞİL e çok teşekkür ederim. :)

Bütçem 5.000 tl idi ama bilgisayarcı bir arkadaşım sayesinde bayi fiyatına sistemi topladım. 240 GB SSD , 500GB HDD , 23" Hp 1080p Monitör , Logitech G230 Kulaklık , X7 Mouse Klavye Set ve Creative Ses Sistemi zaten mevcuttu. Aşağıda yazılı parçaların bana maliyeti toplam 3.850 tl olmuştur. Yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Parçaları Aldığım Fiyatlar

* MSI Z97 GAMING 5 ANAKART 162 $
* Intel Core i7 4790K İşlemci 335 $
* Cooler Master Hyper 212 İşlemci Soğutucusu 45 $
* Zalman z11 Neo 700W Kasa 140 $
* Asus 24x Dvd Rw 13 $
* Kingston HyperX XMP Savage Red 8 (2x4) 1600 CL9 Ram 60 $
* GALAX GTX 970 HALL OF FAME 4GB 256 BİT Ekran Kartı 454 $
+ 222 $ Tüm Parçaların KDV si :)

8gGrnQ.jpg
QAkn1k.jpg
j5ED2L.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş yazınca baktım dediği gibi soğutucuyu ters takmışsın düzeltmelisin. Sistem fena, hayırlı olsun.

Sisteminiz çok güzel. Hayırlı olsun. Mavi ekransız günlerde kullanın ancak 212 EVO'nun fanı yanlış konumlandırılmış. O fanın yönü RAM'lere bakması gerekiyor.

Soğutucuyu yanlış takmışsınız. Fan arkadaki egzos fana doğru üflemeli. Birde ekran kartının ucu biraz aşağı sarkmış gibi görünüyor. Onun dışında sistemde bir sorun yok.

Sistem güzel hayırlı olsun. Soğutucuyu atacağım resimdeki gibi takın.

Eki Görüntüle 86546
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Cezam olduğu için cevap yazamadım. Kasanın üst kısmında da fan olduğu için bu şekilde takılmasına itiraz etmedim. Bu şekilde kullanmamda herhangi bir sıkıntı var mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı