[Alındı] Intel i7 6700K ve GTX 970 Sistem

Hocam benim kartım GTX 970 olmasa da coil whine var. Ne yapmam lazım? Siz ne yaptınız? Bu arada geç oldu ama sisteminiz hayırlı olsun.
Eyvallah, teşekkür ederim.

Şimdi şu Coil Whine sorunu ben de de çıktı, hatta çok uğraştım. Hemen anlatayım;

-Kartı alıp, kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra Coil Whine başladı.
-Ben de kartı Vatan bilgisayara götürdüm. Ve kabul etmediler. ''Kullanıcı hatası'' deyip gönderdiler.
-Tabi ben de kullanmaya devam ettim. 1 ay olmuştu alalı kart kendini bıraktı.
-Ben de Vatan a götürdüm. Kabul edip aldılar.
-Değişim kararı çıktı. Yeni kart verdiler.
-Yeni kart da da CW çıktı. Amam eskisine nazaran daha sessiz. Yani kasaya iyice odaklanmanız lazım.

İşte 2. kartı 3 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı görmedim. Coil Whine olduğunda yapabileceğiniz tek şey aldığınız yere başvurmak.

Eyvallah, teşekkür ederim.

Şimdi şu Coil Whine sorunu ben de de çıktı, hatta çok uğraştım. Hemen anlatayım;

-Kartı alıp, kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra Coil Whine başladı.
-Ben de kartı Vatan bilgisayara götürdüm. Ve kabul etmediler. ''Kullanıcı hatası'' deyip gönderdiler.
-Tabi ben de kullanmaya devam ettim. 1 ay olmuştu alalı kart kendini bıraktı.
-Ben de Vatan a götürdüm. Kabul edip aldılar.
-Değişim kararı çıktı. Yeni kart verdiler.
-Yeni kart da da CW çıktı. Amam eskisine nazaran daha sessiz. Yani kasaya iyice odaklanmanız lazım.

İşte 2. kartı 3 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı görmedim. Coil Whine olduğunda yapabileceğiniz tek şey aldığınız yere başvurmak.
Ben 4 kere servise verdim. 1 kere değişti ama sorun devam ediyor. :(

Öncelikle, vay efendim bu paraya Titan X takılırdı, vay efendim niye 10 serisini, 400 serisini beklemedin diye gereksiz ve saçma yorumlar yapmayın.
Vay efendim bu paraya Titan X takılırdı, vay efendim niye 10 serisini, 400 serisini beklemedin? :D :D :D

Şaka bir yana, gelecekte en azından daha iyi bir ekran kartı takılırsa sistem uçar, benden söylemesi :)

Vay efendim bu paraya Titan X takılırdı, vay efendim niye 10 serisini, 400 serisini beklemedin? :D :D :D

Şaka bir yana, gelecekte en azından daha iyi bir ekran kartı takılırsa sistem uçar, benden söylemesi :)

Aynen öyle. :D Ben oyuncuyum, Ultracı değil. Evet belki 1060 veya 1070 daha iyi olurda ama o zaman ne oyun oynayabilirdim, nede ekipman falan alabilirdim. Yani uzun süre Ferrari motorlu şahin kullanacaktım.

Şu mesajlarda da @AhmetAsdemir adlı ''Zeki'' arkadaş olmasa daha iyi olurdu ama neyse.

@Recep Baltaş, şuan RAM'lerimi 2133 MHz'de kullanıyorum. Bios güncellemesi yaptığımdan beri durum böyle. Ne Gam Boost, ne de XMP ile arttırabildim.

RAM'lerim Kingston HyperX Furry 2666 MHz.

Öncelikle baya geç de olsa hayırlı olsun demek istiyorum :) Sistem konusunda en doğru tercihlerden birini yapmışsınız, o RX 480'ci arkadaşları pek takmayın (y) Gtx 970 bile şuan her oyunu en yüksek ayarlarda açabilen bir kart.

Öncelikle hayırlı olsun hocam. Bende sistemi şuan toplayacağım için doğal olarak RX480 ekledim belki bi 6500 Lira tutacak sistem.
Size bulaşan çılgın arkadaş bana da bulaştı bu fiyata GTX 1070-1080 falan filan diye. Takmayın hocam çok şahane sisteminiz var hayırlısıyla kullanın :)

Hocam ben de Corsair RM750X kullanıyorum kulağınızı güç kaynağına yaklaştırınca sizde de bir cızırtı varmı aynı ses 1-2 kişide daha var çünkü rahatsız edici bir ses değil yaklaşmayınca duyulmuyor ama merakımdan soruyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı