[Alındı] Intel i7 6700K MSI GTX 1080 Sistem

Glitchy

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Normalde yaz başı alacağım sistem bugünlere nasip oldu. Her şeyi tamam fakat bir tek PSU kaldı o da Amazon'dan geliyor yolda. O yüzden korkuyorum çalışacak mı çalışmayacak mı bilmiyorum henüz :LOL:. Her neyse ilk montajım oldu benim de. Doğrusu ilk masaüstüm sayılabilir. Haliyle sorunlar da baş gösterdi. Umarım güzelce çalışır(y).

Sorunlar/Sorular;
1- Anakartın kasaya yerleşmesi sırasında normalde tak diye oturması lazım. Benimkinde arka plaka mı eğimliydi ne oldu bilmyiorum ama tam stand off yerlerine oturmadı biraz yana kayıktı vida takılmıyordu o yüzden birz zorlayarak yana kaydırdım arka plakaya doğru bu sefer oldu hemen vidaladım ama yinede direk oturmaması garip geldi. Ve oturturken biraz brutal girmem gerekti umarım kolay kolay bir şey olmuyordur anakarta üzerine biraz basınç bindi çünkü azcık ta sürttü.
2-Anakartı vidalayınca 2 vida boşa dönüyordu onları çıkarıp bir kalınını takayım dedim ilk yuva da işe yaradı ama 2. yuvadaki vidayı çıkaramadım bir türlü sıkılmış halde değil ama çıkarmaya çalışınca sadece dönüyor gelmiyor bende bıraktım en son 8 vida tutuyor gibi anakartı.
3-Anakartla gelen küçük bir aparat kasanın kablolarını bir araya getirmeye yarıyor ve o aparata kabloları takıp sonra öylece onu anakarta takıyorsun. Ben de öyle yaptım ama kabloda da aparatta da + ve - simgeleri yoktu bu yüzden + ve - leri doğru mu bilmiyorum.
4-NZXT H440 kasanın kablolarından 4 tanesini nereye takacağım bilmiyorum.
*1- USB 2.0 kablosu(3.0'ı taktım)
*2- Kasa fanlarının kablosu ve PWN kablosu. Saçma bir mantıkla bu ikisini birbirine taktım baktım tam oturuyor. Niye yaptım bilmiyorum kasa kafasına göre üfler artık.
*3- Kasanın güç kablosuna benzeyen bir kablosu erkek ve 3 tane kalın pini var.
5- HDD yuvasına verdikleri vida kısa geldi evi araya araya bodrumda kullanılmayan bir ses sisteminin vidalarını söktüm en son onlar uydu gibi. Yani en azından tutuyor.

WhatsApp Image 2016-08-16 at 12.38.20.jpeg
2016_08_16_IMG_0157.JPG
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
2016_08_17_IMG_0169.JPG
2016_08_17_IMG_0168.JPG
2016_08_17_IMG_0166.JPG
9.jpg
10.jpg

Evet bir sorun da anakartı açtığım an PCI Express yuvalarının üstündeki 3 vida yerinden 1inde normalde vida gibi bir şey oluyor ama bendeki çıkmış kendim taktım o vidayı.
1.jpg
2.jpg
4.jpg

Bu kadar arkadaşlar PSU gelince atacağım sistemi yine (y). Şuan çalışmıyor ama çok şık duruyor:ROFL:.
2016_08_17_IMG_0162.JPG

Dosya Ekleri

• 3.jpg
    3.jpg
    951,1 KB · Görüntüleme: 163
1- Anakartı sürtmek doğru değil ancak özenli davrandıysan bence sorun olmamıştır. Hafif eğimli olarak sokunca tam oturuyor ben de bir çok kez sistem topladım ve büyük kasada da aynı sorun var, küçük kasada da aynı sorun var.

2- 8 vida yeter de artar dert etmez zaten sıvı soğutma var anakartta fazla yük olmayacak.

3- Ben de bilmiyorum.

4- Kasada olsa olsa öndeki girişlerin iç bağlantısı vardır. Bunların ne olduğu zaten kablo ucunda yazar. Aynısını anakartta bulup takacaksın. Daha da bulamazsan anakart şemasını google'dan bulup oradan bakabilirsin. Çünkü önümde olsa yaparım ama görmediğim bir anakartta nereye takarım bilmiyorum. Hemüz o kadar kendimi aşmadım.

5- HDD eğer titremiyorsa sorun yoktur önemli değil vida.

Sistem hayırlı olsun benzer sistemi ben de toplayacağım sadece ekran kartı ve parça markaları farklı olacak. 1080p ekran almışsın yine ben de aynı şekil düşünüyorum ama GTX 1080 gereksiz gibi geldi bana. Ben GTX 1070 bile sırf ileriye dönük olsun diye düşünüyorum ama GTX 1080 inşallah darboğaz yapmaz oyunda. Çünkü o kadar güçlü bir kartı tam gaz kullanmaz. Çeşitli ayarlar ile tam gaz çalıştırmak lazım sanırım bilenler yardımcı olur.

neredeyse aynı sistemi topladım sayılır biraz daha düşüğü kasamda h440 ve şuan herşey çok güzel sadece kaşa çok gürültülü çalışıyor nasıl çözücem bu problemi hiç bir fikrim yok

Eyvallah hocam seni de bekliyoruz o zaman(y). Bir tek anakart konusunda içim cız etti yani. Biraz oturmayınca güç uygulamak durumunda kaldım içim yandı biraz PSU gelince görücez artık yani umarım bir şey yoktur.

Burdan unutmadan gerek parça seçimi gerek toplama konusunda çok yardımı dokunan @Shamo bey'e de teşekkürler (y).

neredeyse aynı sistemi topladım sayılır biraz daha düşüğü kasamda h440 ve şuan herşey çok güzel sadece kaşa çok gürültülü çalışıyor nasıl çözücem bu problemi hiç bir fikrim yok
H440 içinde ses yalıtım süngeri gibi bir şey bile var ve sessiz denen bir kasa. Güçlü bir ses olucak ki duyulsun. Hocam parçalar neler sıkıntı PSU veya Soğutucu olabilir belki.

Eyvallah hocam seni de bekliyoruz o zaman(y). Bir tek anakart konusunda içim cız etti yani. Biraz oturmayınca güç uygulamak durumunda kaldım içim yandı biraz PSU gelince görücez artık yani umarım bir şey yoktur.

Burdan unutmadan gerek parça seçimi gerek toplama konusunda çok yardımı dokunan @Shamo bey'e de teşekkürler (y).

H440 içinde ses yalıtım süngeri gibi bir şey bile var ve sessiz denen bir kasa. Güçlü bir ses olucak ki duyulsun. Hocam parçalar neler sıkıntı PSU veya Soğutucu olabilir belki.

i7 6700k ve MSI GTX 1070 Fan Sesi

şu konudan bakabilirsin içim çok rahatsız bu konuda napıcam bilmiyorum

Hayırlı olsun diyeyim çok iyi sistem. Hocam hani o soğutucudan Corsair Link kablosu çıkıyor ya onu taktın mı. Onun bilgisayarda yazılımı var bir tane LINK diye onla fan modları var soğutucunun Balanced, Max Performance gibi. Bir onlara bakmanı öneririm. Evga PSU'dan çıkmaz ses bence. Aklıma bir o geldi.

Hayırlı olsun diyeyim çok iyi sistem. Hocam hani o soğutucudan Corsair Link kablosu çıkıyor ya onu taktın mı. Onun bilgisayarda yazılımı var bir tane LINK diye onla fan modları var soğutucunun Balanced, Max Performance gibi. Bir onlara bakmanı öneririm. Evga PSU'dan çıkmaz ses bence. Aklıma bir o geldi.

ben toplamadım ebrar bilgisayar topladı o kadar bilgim yok ne yazıkki hayatımda ilk defa masaüstü bilgisayar kullanıyorum şuan. konuya kasanın içinin resmini ekledim şimdi bakabilirmisin acaba belki anlarsın o dediğin şeyin takılı olup olmadığını ?

Hakikaten benziyor sistemler. Şimdi hocam bende ebrar'dan aldım montajı kendim yapmak istedim ilk defa hayatımda iyi bir karar mıydı bilemem eğlendim ama anakart pert olmuş olabilir emin değilim. Ben de çok bilgili değilim açıkçası ama ses çıkarıcak parçalar PSU, Soğutucu belki Ekran Kartı. MSI bu seride sessizliği hedefledi gibi de o yüzden ondan olacağını düşünmüyorum, kasa fanı desek H440'da yalıtım kasası bunu göze almışlardır. Geriye bir PSU bir de Soğutucu kalıyor. Evga kaliteli PSU'larda ve GQ serisi ses çıkarmaz diye tahmin ediyorum ben de onu alacaktım ama bir alt modeli gibi olan 750 B2 aldım. Her neyse o yüzden soğutucudan geldiğini düşünüyorum Link kablosu sanırsam takılı değil onun fanlarını öyle yönetiyorduk hatırladığım kadarıyla. Daha bilgili biri gelirse daha iyi yardım eder tabi ama siz de dikkat edin bir kasanın çatısını açın ses ondan mı geliyor tam.

@Glitchy benimde tahminim soğutucuydu aslında ama emin olamadım kafayı dayayarak anlamaya çalıştığım kadarıyla soğutucu olması lazım ama napmam lazım onu düzeltmek için bilemiyorum yada sıkıntının soğutucuda olup olmadığını kesin anlamının bir yöntemi varmıdır acaba onuda bilemedim. bilen biri cevap verir inşallah bekliyorum :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı