[Alındı] Intel i7 6700K ve GTX 970 Sistem

Çorap değiştirir gibi işlemci ya da komponent değiştiren birisi değilim. Zaten bu sistemi de 4 senedir kullanıyorum, işlemci ve anakart olarak da zamanının üst seviye tabir edilen ürünlerindendi.

Yine alırsam i7/i9 ya da R7/R9 bir işlemci ile Z ya da X serisi bir anakart almak istiyorum. Zira kullandığı zaman uzun süre kullanan bir insanım. Elimdeki sisteme de 4 sene boyunca gözüm gibi baktım. Dolayısıyla yeni özellik getiren bir platform bekliyorum.

Zaten satılacak zamanı da geçti ürünlerin. Çoğunun garantisi yok. Temiz de olsalar aktif olarak kullanılmış ürünler. Sonuç olarak gittiği yere kadar kullanacağım. @Sylveon un da dediği gibi, DDR5'e yatırım yapmak isterim. :)
Hocam GTX 900 serisi güncel alınmak için biraz eskimedi mi?

4 senelik sistem.

Hayırlı olsun.

Teşekkürler. Bayağı oluyor ama. :)

Sistemimdeki anakartın ve işlemcinin 2020 muadillerinin fiyatı: (Sistemi Vatan'dan almıştım)

dfddddddddddddddddddddddddddddddddd.PNG

dfdfdfdfddfff.PNG

7820 TL ediyor ki ben, sistemi bundan ucuza aldım. Hatta 4 sene içinde eklediğim parçaların fiyatlarını dahi katsam, yine bu fiyata ulaşamıyorum...

Son düzenleme:
Bu canavarı emekli ettik artık... 7 seneye yanık az yükümü çekmedi. Dönüp geriye bakıyorum da, kullandığım 7 sene boyunca kasasından PSU'suna, anakartından RAM'ine kaliteli parça seçmemin faydasını hep gördüm. Parçalardan biraz daha kısıp GTX980 ya da GTX1000 serisi bir sistem toplasaydım, muhtemelen bu kadar uzun ömürlü olmazdı.

Bu sistemdeki neredeyse çoğu parçayı elden çıkartıp, bu sisteme geçiş yaptım artık:

1667722303856.png

Son düzenleme:
Bu canavarı emekli ettik artık... 7 seneye yanık az yükümü çekmedi. Dönüp geriye bakıyorum da, kullandığım 7 sene boyunca kasasından PSU'suna, anakartından RAM'ine kaliteli parça seçmemin faydasını hep gördüm. Parçalardan biraz daha kısıp GTX980 ya da GTX1000 serisi bir sistem toplasaydım, muhtemelen bu kadar uzun ömürlü olmazdı.

Bu sistemdeki neredeyse çoğu parçayı elden çıkartıp, bu sisteme geçiş yaptım artık:

Eki Görüntüle 1564393
Allah daha iyilerini nasip etsin, GTX 970'de ne efsane bir karttı ama. Halan daha 1080P'de iş yapıyor.

Geri
Yukarı