[Alındı] MSI GEFORCE® GTX 1080 GAMING X 8G

Kartı Vatan Bilgisayar'ın bulunduğum ildeki şubesinden nakit ön ödeme yapmak suretiyle getirttim. Henüz yıllık izinde memleketimde olmamdan dolayı görev yerime gidene kadar kartı test edemeyeceğim ancak fotoğraflarını paylaşabileceğimi düşündüm.

Kartı kullanacağım halihazırdaki sistemim:

Intel i5 4690K @ 4.7 GHz O.C. İşlemci
MSI Z97 Gaming 5 Anakart
Corsair H100i Cpu Sıvı Soğutucusu
Seasonic SEA-X 750 80+ Gold, 750 W Tam Modüler Güç Kaynağı
Samsung 840 EVO 250 GB SSD
Western Digital Purple 6 TB HDD (2x3 TB)
GSkill RipjawsX 16GB DDR3 1600 MHz Ram Kit (4x4 GB)
Zalman H1 Full Tower Automatic Heat Ventillation Kasa

IMAG1143-1024x576.jpg

IMAG1145-1820x1024.jpg

IMAG1146-1820x1024.jpg

IMAG1147-1820x1024.jpg

IMAG1148-1820x1024.jpg

IMAG1150-1820x1024.jpg

IMAG1151-1820x1024.jpg

IMAG1153-1820x1024.jpg

IMAG1154-1820x1024.jpg

IMAG1155-1024x1820.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
1080'in rakibi olsa üzülebilirdim. RX480 türü şeyler klasmanım değil. Bazıları sarma sigara içer, bazıları Parliament. Bütün mesele bu.

Örnek verdiğin şeyin çok saçma olduğunun umarım farkındasındır onun haricinde bide diyorsun ki 1080'in rakibi olsa :D dostum sen hap falan mı kullanıyorsun? AMD bu kart GTX1080'in rakibi olacak hatta geçecek demediki ? Kart 1080p'de birçok oyunda 70-75 FPS 2k'da 45-55 FPS 4k'da 20-25 FPS veriyor. 250 dolarlık bir karttan söz ediyoruz senin GTX1080'e verdiğin paranın çok altında ki daha Sapphire, Asus gibi markalar çıkarmadı GTX1080 4K haricinde aşırı gereksiz diyorum nokta. 4K'da 5-6 yıl sonra günümüzde lazım hala gelecek ki 1080p her şeye yetiyor.

"Ucuz olması sanırım seni biraz üzmüş" diyerek en başta karşılaştırmayı sen yaptığın halde, bu mesajında "bide diyorsunki 1080'in rakibi olsa, AMD bu kart GTX1080'in rakibi olucak hatta geçicek demediki " diyorsun. İkisini en başta rakip gören, Ferrari ile Fiat'ı birbirlerine rakip gören sen olduğun halde demagoji yapmaya çalışıyorsun.

Örnek verdiğim şeyin saçma olduğunu söylüyorsun ancak aldığın malın kalitesi açısından verdiğim örnek mantık sınırları içerisinde ve senin bozuk Türkçe kullanarak yaptığın demagoji bunun aksini kanıtlamıyor.

"senin gtx 1080'e verdiğin para" demişsin. Para, para, para. Benim 1080'e verdiğim para seni rahatsız eden. Yapma dostum, ileride sen de bunlara sahip olabilirsin. Sırf bende var diye bana sallamaya çalışmana gerek yok. Ben de küçük yaşta iken sahip olmak isterdim bunlara. Ancak hiçbir zaman kendi erişemediğim birşey için ürünlerin sahiplerine sallamaya çalışmadım.

"GTX1080 4K haricinde aşırı gereksiz diyorum nokta" demişsin ki ha şunu bileydin. Önceki sayfalarda üçlü 1080p monitör kullanacağımı söylemiştim velakin okumadığın için bunu göremeyip boş yere sallamaya çalışmışsın. Boşver ekran kartını şunu bunu dostum, otur biraz Türkçe çalış, doğru düzgün yazı yazmayı ve imla kurallarına uymayı öğren. Demagoji sadece alt sınıf insanların diğer alt sınıf insanları laf kalabalığı ile alt etmeye çalıştığı bir kavga aracıdır. Umarım bundan vazgeçip mantık çerçevesinde iletişim kurmaya çalışırsın.

Gtx 1080'in hakkı en az 2K monitördür. Kart 1080P' de tam performans çalışmıyor çünkü. 1080P yeterli bir çözünürlük bence ama kartın hem tam performans çalışmaması hem de darboğaz olması ihtimaline karşı daha yüksek çözünürlükle monitörleri tercih etmek gerekir diye düşünüyorum. 1080P için 1070 alınıp daha ekonomik bir çözüm sağlanabilir ayrıca. Asus Rog Strix Gtx 1080 aldım bakalım monitör alana kadar 1080p ile idare edeceğiz şimdilik.

Gtx 1080'in hakkı en az 2K monitördür. Kart 1080P' de tam performans çalışmıyor çünkü. 1080P yeterli bir çözünürlük bence ama kartın hem tam performans çalışmaması hem de darboğaz olması ihtimaline karşı daha yüksek çözünürlükle monitörleri tercih etmek gerekir diye düşünüyorum. 1080P için 1070 alınıp daha ekonomik bir çözüm sağlanabilir ayrıca. Asus Rog Strix Gtx 1080 aldım bakalım monitör alana kadar 1080p ile idare edeceğiz şimdilik.
Nereden aldınız ?

"Ucuz olması sanırım seni biraz üzmüş" diyerek en başta karşılaştırmayı sen yaptığın halde, bu mesajında "bide diyorsunki 1080'in rakibi olsa, AMD bu kart GTX1080'in rakibi olucak hatta geçicek demediki " diyorsun. İkisini en başta rakip gören, Ferrari ile Fiat'ı birbirlerine rakip gören sen olduğun halde demagoji yapmaya çalışıyorsun.

Örnek verdiğim şeyin saçma olduğunu söylüyorsun ancak aldığın malın kalitesi açısından verdiğim örnek mantık sınırları içerisinde ve senin bozuk Türkçe kullanarak yaptığın demagoji bunun aksini kanıtlamıyor.

"senin gtx 1080'e verdiğin para" demişsin. Para, para, para. Benim 1080'e verdiğim para seni rahatsız eden. Yapma dostum, ileride sen de bunlara sahip olabilirsin. Sırf bende var diye bana sallamaya çalışmana gerek yok. Ben de küçük yaşta iken sahip olmak isterdim bunlara. Ancak hiçbir zaman kendi erişemediğim birşey için ürünlerin sahiplerine sallamaya çalışmadım.

"GTX1080 4K haricinde aşırı gereksiz diyorum nokta" demişsin ki ha şunu bileydin. Önceki sayfalarda üçlü 1080p monitör kullanacağımı söylemiştim velakin okumadığın için bunu göremeyip boş yere sallamaya çalışmışsın. Boşver ekran kartını şunu bunu dostum, otur biraz Türkçe çalış, doğru düzgün yazı yazmayı ve imla kurallarına uymayı öğren. Demagoji sadece alt sınıf insanların diğer alt sınıf insanları laf kalabalığı ile alt etmeye çalıştığı bir kavga aracıdır. Umarım bundan vazgeçip mantık çerçevesinde iletişim kurmaya çalışırsın.

Yaşının kaç olduğunu bilmiyorum ne iş yaptığını bilmiyorum sana niye sallayayım seni niye çekemeyeyim be adam!
Senin konunu gördüm inceledim okudum dedim bir yorum atayım, üstelik gelip bana konuyu okumadın Türkçe imla kuralı hataların falan var demişsin imla kuralına gelecek olursak sende de var ancak bu forumda en önemli şey uyulabildiği kadar imla kurallarına sadık kalmak, ben bir sorun görmüyorum hadi burasını geçtik.
Senin GTX1080'e verdiğin bana beni niye rahatsız etsin atalarımızın çok güzel ve küçüklüğümden beri sevdiğim bir atasözü vardır "Her koyun kendi bacağından asılır" derler he seninki de bu hesap.
Diğer bir konu ise firma en başından bu kart GTX1080'e rakip yenecek yok edecek falan demedi NVIDIA kartların fiyatına ban AMD kartların fiyatına bak ancak ben diyorum ki RX480 F/P ürünüdür bunu savunuyorum kartın sorunları var deyip karta pislik atanlar utansın.
Son değinmek istediğim konu ise benim ne çalışacağım ne öğreneceğim seni ilgilendirmez anladığım kadarıyla parası olupta karşısındaki kişileri basit görenlerdensin ki, bana atıp tutmuşsun Demagoloji deyipte bunu yapma dostum kimseye yapma tam tersi seni basit biri gibi gösterir şunu unutma ki para gelip geçicidir ancak insanlık kalıcıdır, konunu okumama rağmen cebinden çıkan bir ton paranın arkasından çıldırıp AMD'ye de bir daha benim olduğum yerde atıp tutma! İyi günler dilerim.

GTX 1080 2 K ile tam performansında kullanılır. Evet bu kart 1920*1080 çözünürlükte (işlemci yeterli gelse de) tam performansında kullanılamaz. Bunun sebebi ekran kartı yüksek bant genişliğini tam olarak kullanamaması (aslında kullanıyor ama yüksek bant genişliğini 1920*1080'de tamamı kullanılamadığı için sıkıntı yaratıyor). Aynı, oyunda yüksek frekans belleğe gerek kalmayıp düşük CL değerine sahip bellek almak gibi. Fury ile 980 Ti testlerine baktığınız zaman çözünürlük yükseldikçe aradaki farkın azaldığını görebilirsiniz (kare değerleri düştüğü için aradaki fark bir zahmet az olur diyebilirsiniz mutlak değere bakmadan oran olarak baktığınız zaman da aradaki farkın az olduğunu görürsünüz). Nasıl ki fury ile 2 K monitör gerekliyse 1080 için de en az 2 K monitör gerekli. Ama arkadaş 3 tane monitörü aynı anda tek monitör gibi kullanacak ve sunulan ham performansı, bant genişliği tam anlamıyla kullanacak. Bunu sorun olarak görmeyin lütfen. 4 K monitör yerine 3 tane 1920*1080 çözünürlük almış yani performans konusunda bir sıkıntı çıkmayacak 4 K'ya yakın bant genişliği isteyecek o 3 monitör. 1080'in hakkını verecek. Boş yere konu kirlenmiş. Ayrıca ben 4 K monitör yerine 3 tane 1920*1080 monitörü yeğlerim yarış oyunlarında daha geniş açı (48:9 görüntü oranı) ile oynanıyor. Ve kusura bakmayın 4 K ile 144 hertz monitörler yok. Arkadaş hangi monitörü tercih etmiş bilmiyorum ama 144 hertz monitör seçme şansınız da var yani tek 4 K monitör fiyatına 3 tane 1080 p 144 hertz alabiliyorsunuz. Burada arkadaşın yaptığı sistemde herhangi bir hata veya kusur yok. Abartmayın yani. Verdiği paranın hakkını alacak kimsenin muhasebesini tutmayın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı