[Alındı] Playstation Portable

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
2 saat önce 3004 kasa kodlu cihazı 170 Lira'ya Letgo'dan anlaştığım birinden almış bulunmaktayım, satıcı gayet güler yüzlü ve kibar biriydi, bir sorun olursa arayabilirsin dedi. Bu sene evde çok vakit geçiremeyeceğim için, okul ve haftanın 5 günü kurumsal bir firmada staj yaptığımdan dolayı, böyle bir çözüme yöneldim.

Kozmetik olarak iyi denilebilir. 10 üzerinden 7 veriyorum. Her yeri çalışıyor ama UMD'yi deneyemedim disk vermedi. 2 GB Sandisk MS Duo Pro, Soft Case ve orijinal olmayan 5V 2A adatör verdi. Bataryası orijinal, ekranda koruyucu jelatin var. Elimde Samsungun hızlı bir mSD modeli var adaptör alıp onu kullanacağım

Cihaz kırılmış. İçinde birkaç oyun var ama şöyle bir sorunum var; Her yeniden açıldığı zaman Pro Update yapmadan oyunlar gözükmüyor. Bazılarının ISO dosyasına atınca çalıştığını gördüm direk Pro Update falan yapmadan. Benim oyunlar da ISO dosyasında gözüküyor ama her yeniden açılışta yeniden Pro Update yapmam gerekiyor.

Bunun bir çözümü var mıdır? Çok zaman kaybettiriyor bana. (5-10 saniye bile olsa böyle şeylere çok takılırım ben)

Korsan oyunlara destek istemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece birkaç oyun diski alana kadar, içinde yüklü olan oyunları oynarım diye düşündüm. Zaten 1 tane emulator var onda da çok oyun yok.

Pro Update sorununa çözüm bekliyorum, iyi sosyaller. :)

IMG_6370.JPGIMG_6371.JPGIMG_6372.JPG

Bende kullandığımda öyleydi update yapmadan oynayamıyordum. Hayırlı olsun.

Oyun önerisi istersen:
God of War'ın her iki PSP oyunu da son derece güzeldir.
Dante's Inferno güzeldi.
Test Drive Unlimited tıpkı PCdeki gibi ama PSP grafikleriyle.
Tekken Dark Ressurrection
Patapon güzel bir ritim oyunu.
Metal Gear Solid Peace Walker
GTA Chinatown Wars
Star War Force Unleashed

Hayırlı olsun kardeşim. Bende de durum böyle. Kalıcı olarak kırmayı bilmiyorum hiçte girişmedim o işlere eğer böyle bir olay varsa bende yapmak isterim. Korsan oyun mevzusunda ise bence eskiyip gitmiş bir cihaz ve oyunlar UMD'den çalıştırıldığı zaman geç açılıp takılabiliyorlar. Bazı oyunların UMD diskini bulmak imkansıza yakın. Bence bir çevirici alıp SD kartını kullanman daha mantıklı olacaktır. Sonuçta PS1 oyunlarını UMD diskleri yok. Ama yine de sen bilirsin.

Hayırlı olsun kardeşim. Bende de durum böyle. Kalıcı olarak kırmayı bilmiyorum hiçte girişmedim o işlere eğer böyle bir olay varsa bende yapmak isterim. Korsan oyun mevzusunda ise bence eskiyip gitmiş bir cihaz ve oyunlar UMD'den çalıştırıldığı zaman geç açılıp takılabiliyorlar. Bazı oyunların UMD diskini bulmak imkansıza yakın. Bence bir çevirici alıp SD kartını kullanman daha mantıklı olacaktır. Sonuçta PS1 oyunlarını UMD diskleri yok. Ama yine de sen bilirsin.
Şuan bir şeyler deniyorum. Olursa anlatacağım yapılışını.

Ekleme: Yaptım. :cool: Yabancı kaynakları kullanarak istediğim çözüme ulaştım. Yarın Türkçe bir rehber yayınlarım. İyi geceler.

Son düzenleme:
Benim uğraştığım zamanlarda da hep pro update ile isolara gözükür hale geliyordu. Kalıcı kırma varmıydı hatırlamıyorum. 5 saniye falan sürüyordu :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı