[Alındı] RX 570 ve R5 2600 Sistem

Merhabalar arkadaşlar, bir ara 3500 TL'ye sistem tavsiyesi istemiştim, ben de arkadaşımla beraber bütçeyi 4000 TL'ye yükseltip RX 570 ve R5 2600 sistem satın aldık sistemi topladık canavar gibi çalışıyor.

Ekran Kartı: Sapphire Pulse RX 570 4GB OC

İşlemci: AMD Ryzen 5 2600

RAM: G.Skill RipjawsV 8GB DDR4 3200MHz (1x8)

Anakart: Asus TUF B450 Plus Gaming

HDD: WD Blue 1TB 7200RPM

SSD: Toshiba OCZ TR200 240GB

Kasa: Xigmatek Glare 7A 600W 80+

Dönüştürücü: Inca IDPV-01

Yaklaşık 4000 TL civarına sistemi Kara Cuma indiriminde ekran kartı hariç diğer parçaları Vatan Bilgisayar'dan alıp montajını beraber yaptık, topladıktan sonra yapılması gereken her şeyi yaptık.

Resimlerin buraya bırakıyorum sisteme bakabilirsiniz.

Arkadaşım sisteminde Acer V193W model monitör ile bir süreliğine idare edecek, sistemin taksiti bitince kendisine yeni ses sistemi, monitör, klavye, fare alacak. Ayrıca arkadaşım ilerleyen zamanda kasasını Cooler Master Mastercase 5 Pro ve monitörünü Asus VG245Q ya da Asus MG248QR olarak değiştirecek.

Arkadaşım sistemi AutoCAD, Solidworks, Autodesk Inventor 2016 vb. gibi çeşitli çizim programları için, kardeşi de oyun oynar diye aldı. Bir sorusu olan varsa sorabilir.

Dosya Ekleri

• IMG-20181123-WA0039.jpg
    IMG-20181123-WA0039.jpg
    129,5 KB · Görüntüleme: 328
  • IMG-20181123-WA0040.jpg
    IMG-20181123-WA0040.jpg
    116,8 KB · Görüntüleme: 325
  • IMG-20181123-WA0041.jpg
    IMG-20181123-WA0041.jpg
    118,4 KB · Görüntüleme: 318
  • IMG-20181124-WA0006.jpg
    IMG-20181124-WA0006.jpg
    85,6 KB · Görüntüleme: 304
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hayırlı uğurlu olsun. Bende neredeyse aynı sistemi (sadece kasa ve ekran kartı farklı) Vatandan topladım. Sistemin boşta ve yükte işlemci sıcaklığını biliyor musunuz? Birde fan sesi sizde de rahatsız edici bir şekilde gürültülü mü?

@FurkanAltun Özel bir Overclock için profil oluşturdum oradan RAM'leri 3200MHz aldım ardından işlemciye hiç dokunmadım ilerleyen zamanda bi 4.2GHz'e getirmeyi düşünüyorum o kadar bunu haricinde sisteme yeni kasa alınca optik sürücü ve kart okuyucu takacam 5.25" yuvalarına ve ayrıca Asus Aura SYNC uyumlu bir fan alıp takacaz o kadar çünkü sürekli ışıkların olması arkadaşımı birazcık rahatsız ediyor bunu kontrol etmesi gerekiyor.
Hocam hayırlı uğurlu olsun. Bende neredeyse aynı sistemi (sadece kasa ve ekran kartı farklı) Vatandan topladım. Sistemin boşta ve yükte işlemci sıcaklığını biliyor musunuz? Birde fan sesi sizde de rahatsız edici bir şekilde gürültülü mü?
Fan sesi yük altında hiç duyulmuyor bile kulağını kasaya yaklaştırdığında anca duyuyorsun öyle diyeyim açıkçası kasanın tasarımını beğendim fakat iç kısmını hiç beğenmedim montaj yaparken çok sorun çıkardı kasa, işte bu yüzden ve kasada 5.25" yuvası olmadığı için arkadaşımın beklentileri altında kaldı maalesef onun haricinde mimarisi ve temperli cam olması çok iyi.

Sistemin sıcaklık, kararlık vb. testlerini müsait olduğum zaman yapacağım, 80 derecenin üstünü kabul etmeyeceğimi şimdiden peşin peşin söylemek istiyorum.

Her şey için teşekkürler arkadaşlar, inşallah sizlerinde böyle güzel bir sistemi olur. Ekran kartı konusuna gelirsek arkadaşım bütçesini daha aşamadığı için mecburen RX 570 aldı maksimum bütçesi 4000 TL idi, ilerleyen zamanda 8GB RAM takviyesi yapacak ayrıca.

Sistemden tam verim almak için 1080p monitör gerekiyor şuan o kadar onu da Asus VG245Q ya da Asus MG248QR alarak halledecez.

@Neşeli Enginar hocam size bir ara bahsetmiştim ya hani sistem toplayacam diye işte buyrun sistemi de topladım. :D
Asus MG248QR almayın aynı fiyata daha fazla özelliği olan monitörler var.
Bütçenizi söyleyin yardımcı olayım.

@FurkanAltun Özel bir Overclock için profil oluşturdum oradan RAM'leri 3200MHz aldım ardından işlemciye hiç dokunmadım ilerleyen zamanda bi 4.2GHz'e getirmeyi düşünüyorum o kadar bunu haricinde sisteme yeni kasa alınca optik sürücü ve kart okuyucu takacam 5.25" yuvalarına ve ayrıca Asus Aura SYNC uyumlu bir fan alıp takacaz o kadar çünkü sürekli ışıkların olması arkadaşımı birazcık rahatsız ediyor bunu kontrol etmesi gerekiyor.

Fan sesi yük altında hiç duyulmuyor bile kulağını kasaya yaklaştırdığında anca duyuyorsun öyle diyeyim açıkçası kasanın tasarımını beğendim fakat iç kısmını hiç beğenmedim montaj yaparken çok sorun çıkardı kasa, işte bu yüzden ve kasada 5.25" yuvası olmadığı için arkadaşımın beklentileri altında kaldı maalesef onun haricinde mimarisi ve temperli cam olması çok iyi.

Sistemin sıcaklık, kararlık vb. testlerini müsait olduğum zaman yapacağım, 80 derecenin üstünü kabul etmeyeceğimi şimdiden peşin peşin söylemek istiyorum.
Sistemin aynısını aldım sistem baya iyi öneriniz içinde teşekkür ederim. Ram ler içim Overclock yapıcam ama fazla bir bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı