[Alındı] Ryzen 1400, MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB ve Corsair 400C

Herkese merhaba, kasamın gelmesi ile uzun süredir topladığım sistem son buldu. Sistemin Parçalarını tek tek aldım ve indirimleri takip ederek daha ucuza gelmesini sağladım. Sistemde kararsız kaldığım tek nokta kasa oldu. NZXT S340 Elite ile Corsair 400C arasında kaldım fakat S340 elite oldukça büyük bir kasaydı ve adeta sıvı soğutucu için tasarlanmış. Eğer bir sıvı soğutucu yoksa sistemde, kasa oldukça boş görünüyor. Corsair 400C ise tamamen minimal ve sade bir kasa. Biraz küçük olduğu için kablolama sıkıntısında uğraştırıcı oluyor. Sistemin özelliklerine gelecek olursak:
  • Ryzen 5 1400 (630 TL)
  • MSİ B350 Tomahawk (450 TL)
  • Msi GTX 1060 Gaming X 6 GB (1.300 TL)
  • Corsair DDR4 2400 MHZ Ram (430 TL)
  • Corsair 400c (480 TL)
  • Cooler Master B500 güç kaynağı
  • WD 1 TB 7200 RPM Harddisk (215 TL)
Sistemim bu şekildedir. Bu fiyatlar neden bu kadar diye soracak olan arkadaşlara ekran kartı geçen seneki dolar kuru üzerinden alındı aynı şekilde işlemci ve diğer parçalar Black Friday ve yılbaşı indirimlerinden alındığı için bu kadar ucuz. Ayrıca kasa içine beyaz RGB yapmayı planlıyorum bu sebeple anakart girişine uygun LED şerit önerilerinizi bekliyorum.

1-min.JPG
2-min.JPG
3-min.JPG
4-min.JPG
5-min.JPG
6-min.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kırmızı siyah tema güzel olmuş. Fiyat da uyguna gelmiş. RAM kaç GB? Bir de SSD olsa tadından yenmezmiş. Mavi ekransız günlerde...

DeepCool RGB 350 tavsiye edebilirim. 30+30 iki şerit halinde geliyor fakat Aura Sync. Mıknatıslı olması en güzel yanı.

Öncelikle hayırlı olsun ve iyi günlerse kullanın sisteminizi. Toplam ne kadara mal oldu sisteminiz?
3.705 TL
Kırmızı siyah tema güzel olmuş. Fiyat da uyguna gelmiş. RAM kaç GB? Bir de SSD olsa tadından yenmezmiş. Mavi ekransız günlerde...

DeepCool RGB 350 tavsiye edebilirim. 30+30 iki şerit halinde geliyor fakat Aura Sync. Mıknatıslı olması en güzel yanı.
RAM 8 GB fakat bir tane daha 8 ekleyeceğim ve birde Samsung M2 SSD alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı