[Alındı] Samsung CF390 Monitör

Bugün Vatan PC Pendik şubesinde Samsung CF390 modelini aldım. Bundan yaklaşık 1 ay önce Sosyal'de konu açmıştım ve orada @Nazım Paşa hocam bana bu monitörü önerdi benim de hoşuma gitti. Nasip bu gün almakmış. Arkadaşlar monitör 788 TL tuttu. Vatan pahalıdır dedim ama birçok site bu fiyata satıyordu, ben de neden gidip elden almıyorum dedim ve Vatan'dan aldım.

Şimdi beni en çok üzen şey kutu içeriğinden VGA kablosu çıkması oldu. İzlediğim birçok videoda HDMI çıkıyordu ama galiba Türkiye de satılan ürünlerde çıkmıyor.

Arkadaşlar monitörün montajı çok kolay benim neredeyse 3 dakikamı aldı. Montaj yapmasını bilmeyen biri bile hemen yapabilir.

Şimdi ben monitörü açıp direkt Google amcaya girdim ve birden afalladım dedim ne oldu. Kavisli ekran direk hissettirdi kendini. Birkaç oyun denedim Battlefield 3 ve Rocket League gibi. Emin olun bu monitörü kullandıktan sonra asla düz monitör kullanmam dersiniz.

Arkadaşlar renk konusunda söyleyecek hiçbir şey yok tek kelimeyle müthiş. Acer'in 5750G model dizüstü bilgisayarından buna geçince resmen sanki başka bi' evrene geçmiş gibi oldum.

Arkadaşlar kavisli ekran dedik ama bu kavis o kadar iyi tasarlanmış ki direkt sanki ekranın içindeymiş gibi hissettiriyor ve hiçbir şekilde rahatsız etmiyor.

Arkadaşlar renk ayarlarıyla kontrast oranıyla oynamadım ama ilerde onlara bakarsam tekrardan yazarım bu konuya.

Evet şimdi söyleyecek son şeye geldik. Arkadaşlar 1000 TL bütçeniz olsa bile bu monitörü alın. O kadar söylüyorum size.

1000.jpg

1002.jpg

1003.jpg

1004.jpg

10001.jpg

IMG_1667.JPG

Sanırım bi' tane resim ters çıkmış özür dilerim :) Arkadaşlar sorunuz varsa çekinmeden sorun :) Arkadaşlar not olarak belirteyim monitörü dizüstüne bağladığım için 768P'de kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı monitörü 680e aldım kdv indirimi ile. Ama ayarları çözemedim en iyi görüntüyü hangi ayarlarda alıyorsunuz?

Bende aynı monitörü 680e aldım kdv indirimi ile. Ama ayarları çözemedim en iyi görüntüyü hangi ayarlarda alıyorsunuz?
Ya ben monitör üzerinde Freesync'i açtım, kontrast dinamikte. Parlaklık ve diğer monitör ayarlarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Kalan ayarları da (Gama vs.) ekran kartımın denetim masasından yaptım.

Değerli hocalarım monitörü 720P çözünürlüğe geri aldım çünkü ekran kartım resmen kendini yedi bitirdi. GT 610M olduğu için çok sıkıntı yaratıyor 1080P çözünürlülükte. BF 3 40 FPS alırken şimdi 20 FPS alıyorum. Sanırım yeni bilgisayarı alana kadar bu şekilde idare edeceğim. :(
En azından az kaldı yeni PC’ye.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı