[Alındı] Samsung Galaxy Grand Neo

Merhaba arkadaşlar. Babam için bugün 659 TL'ye Samsung Galaxy Grand Neo aldık. Önceden de konu açmıştım ve Zenfone 5 'e karar vermiştim. Fakat babamı ikna edemediğimden dolayı onun istediği telefonu aldık. Ne kadar fiyatına göre çok iyi performansı olmasa da, genel olarak idare eder. Dediğim gibi bu fiyata Zenfone 5 daha iyi bir tercih olur.

Oyun ve Uygulama Testleri:
Telefon yeni olduğu için sadece bir kaç oyunu test edebildim. Subway Surfers, Temple Run 2, Trafic Racer, Dolmuş Driver gibi oyunları sorunsuz bir şekilde oynadım. Sadece bir ara Subway Surfers oynarken, anlık bir kasma oldu. Sanırım o da uzun süre oynadığımdan kaynaklandı diye düşünüyorum. İnternette Asphalt 8 testi yapan vardı, fakat o kadar vaktim yoktu.
Uygulama ve internet hızı konusunda hiç fena değil. Chrome'da dolaşırken herhangi bir kasma olmuyor. Fakat siteler arası geçirlerde, ufak bir kasma oluyor gibi. :) Bunların dışında Facebook, YouTube, Whattsap gibi sosyal medya uygulamalarında kasma veya donma görmedim, gayet akıcı.

Sıcaklık Değerleri:
Aralıksız 15-20 dakika civarı oyun oynadım ve sıcaklık 40-45 derece arasındaydı.
Aynı şekilde sosyal medya ve diğer uygulamalarda da uzun süre kullandıktan sonra 45 dereceyi geçtiğini görmedim.

Pil ve Ekran:
Telefonu aldıktan sonra 4 buçuk saat kadar şarjda beklettik. Daha sonra parlaklığı orta düzeyde ve sadece Wi-Fi açık şekilde 3-4 saat kadar kullandım. Şarjı %62 oldu. Tabii bu zaman içinde uygulama indirdim, oyun oynadım ve sosyal medya da dolaştım. Bana göre iyi geldi.
Ekran kalitesi de gayet iyi. Oyunlarda ve videolarda net bir görüntü veriyor.

Kamera:
Arka kamerası 5MP olmasına rağmen, gayet iyi çekiyor. Fakat ön kamera (selfie) için aynı şeyi söyleyemiyeceğim. 1,5MP ön kamerası var ve yeterince berbat. :D
Video çekimleri orta seviye kalitede yine de fena değil. 720p çözünürlükte kayıt yapıyor.

Ses:
Arama, bildirim, alarm seslerini çok beğendim. Birisi aradığında, çok çok gürültülü bir ortamda değilseniz, duymamanız mümkün değil.
Aynı şekilde karşı taraftaki kişinin sesi de net ve iyi geliyor.

Kutu ve Telefon Görüntüleri (Galaxy S4 ile çekildi):
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Yardımları için @brk35 ve @Bilgehan Demirkaya 'ya teşekkür ederim. :)

Bu cihazı önerirken hareket sahneli oyunları düşünerek önermedim. Sonuçta babanız okey vb. oyunlar oynuyormuş. 3 cihaz arasında beklentilere en uygun olan buydu. Babanızın beklentilerini karşılar diye düşünüyorum.

Bu cihazı önerirken hareket sahneli oyunları düşünerek önermedim. Sonuçta babanız okey vb. oyunlar oynuyormuş. 3 cihaz arasında beklentilere en uygun olan buydu. Babanızın beklentilerini karşılar diye düşünüyorum.
Zaten oyunları test ettikten sonra sildim. Sadece bilgilendirme amacıyla yükledim. Şimdilik memnun, bakalım ilerliyen zamanlarda neler olacak. :)

Zenfone 5 ve Moto G kadar performanslı olmadığı kesin ama yapacak bir şey yok. Size 3 telefon söylenmiş...
Neyse, umarım hiç sorun çıkarmaz. :)

Orta (Home) tuşuna basılı tutunca Google'a giriyor. Son uygulamaları kapatmak için soldaki seçenekler tuşuna basmak gerekiyor. Son uygulamaları görüntüleme tuşunu nasıl orta (home) tuşuna alabilirim? Klasik home tuşuna basılı tutunca son uygulamaların açılmasını istiyorum. Ayarları çok kurcaladım ama bulamadım. :kararsız:

Aynı telefon bende de var,hiç bir sıkıntı yaşamadım.19mayıs 2015 aldım.
Şuan a kadar kasma ve sıkıntı yaşamadım.
Her hangi sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı