Alışılanı unutmak mı kolay; alışılanın yerine başka bir şey koymak mı kolay?

Elbette insan oğlu unutabilir, var öyle bir yeteneği :) Ben yalnızca "Unutmak istediğin şeyi unutamayacağın" gerçeğinden bahsettim. Konu sahibi besbelli güzel bir hanım kızımızı kast ediyor. İşte onu aklından çıkaramazsın, yerine daha iyisini koysan bile unutamazsın, mümkünatı yok kendimden biliyorum :) LED TV'den bahsedecek hali yok :) "Efendim biz CRT monitör kullanıyordur, LED'e geçtik ama CRT'yi unutamıyorum" :D İşte onu aklından çıkaramazsın, yerine daha iyisini koysan bile unutamazsın, mümkünatı yok kendimden biliyorum :)

Telefon numarasını bile unutamadım ben, hatırlamak istemiyorum ve ömrüm boyunca ihtiyacım olmayacak ancak beynimden çıkmıyor yani o numara. İnsan oğlu ilginç, ihtiyacı olmayan şeyleri tutuyor hafızada.

Aynı mantıkla Finallere çalışıp unutmaya çalışıyorum bu dönem, belki aklımda kalır gibisinden.

Konu sahibi besbelli güzel bir hanım kızımızı kast ediyor.
Telefon numarasını bile unutamadım ben, hatırlamak istemiyorum ve ömrüm boyunca ihtiyacım olmayacak ancak beynimden çıkmıyor yani o numara. İnsan oğlu ilginç, ihtiyacı olmayan şeyleri tutuyor hafızada.
Biraz felsefe yapalım; hayatlarımızdan konuşalım istedim hocam. Neyi kast ettiğimden çok düşünceleriniz önemli benim için ancak söyledikleriniz de doğru :)

Konu sahibi besbelli güzel bir hanım kızımızı kast ediyor. İşte onu aklından çıkaramazsın, yerine daha iyisini koysan bile unutamazsın, mümkünatı yok kendimden biliyorum :)

Onu hiçbirimiz unutamayız, unutursak yüreğimiz kurusun.. Yerine daha iyisini koymak mümkün değil..

Finallere çalışıp unutmaya çalışıyorum bu dönem, belki aklımda kalır gibisinden.
Kolay gelsin, yine aynı dertten muzdaribiz :(

Çiviyi çekiçle söksen sökülürken acıtacak. Başka bir çiviyle söksen bu kez o çivi acıtacak.

Fakat çekiçle bir derdin olmadığı için ilk şıkta tek katlı bir acı çekeceksin.

İkincisinde ise hem sökülme hem de bunu yeni bir çivi ile yaparak çift katlı bir acıyı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence alışılanı unutmak çok zor.

Çiviyi çekiçle söksen sökülürken acıtacak. Başka bir çiviyle söksen bu kez o çivi acıtacak.

Fakat çekiçle bir derdin olmadığı için ilk şıkta tek katlı bir acı çekeceksin.

İkincisinde ise hem sökülme hem de bunu yeni bir çivi ile yaparak çift katlı bir acıyı...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu pasta reklamını çocukluğumdan beri 5000 kere gördüm. Kız o pastayı hunharca tüketirken, canım çok çekiyordu. Ama annem bana aynısından hiç bir zaman yapmadı. :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı