Alkol kullanır mısınız?

Alkol kullanır mısınız?

• Oy verenlerin toplamı
    111
Ergenken her şeyi yaptığım için şu an içkiye daha kültürlü yaklaşıyorum, nerede ne içeceğimi bilerek içiyorum.

Şu an ise içerim ama her şeyi içmem. Sek single malt viski severim mesela. Yanına bitter çikolata güzel gider.

Cin + toniki bir pubda bira içmek istemiyorsam tercih ederim.

Şarabı genelde kız arkadaşlarım hep sevdiği için bazı yemeklerin yanında içebiliyorum. Kırmızıyı severim.

Bira olarak da Weihenstephan gibi buğdaydan yapılmışsa seviyorum. Saf arpaya göre daha lezzetlidir.

Dayim gil sürekli içiyor. Bir kereligine tadına bakmistim da gerçekten iğrenç. Bunun için yuvası yıkılan bile var

Zaten şu alkolü tadı için içene saygı duyuyorum. Bana hiçbir şekilde tadı güzel gelmez (Bira hariç). Ancak kafası için içerim bu laneti. Vallahi çok iyi bir his sana bir gecede o kadar güzel anılar bırakabiliyor ki. Ama bazı tipler var işin cıvkını çıkarıyorlar onlar gibi olmamak lazım.

Abartmadan ayda yılda bir rahatlamak için, stresimi alsın diye içerim. Arkadaş ortamlarında ve konserlerde de eğlencenin dozunu artırıyor çok severim.

Alkol tadını sevmem ama özel yemeklerde yemeğin yanında 1 kadeh şarap içerim. Kaliteli bir şarap kötü gelmiyor, 1-2 kadeh içebiliyorum. Birayı da ayda ya da 2 ayda 1 defa 2 şişe kadar tadı baskın bir şeyin yanında içiyorum.

İçmeyi bildiğin ve duracağın yeri bildiğin sürece alkolün kimseye bir zararı yok. İçip içip sapıtan, millete saran, ailesine, arkadaşlarına zarar veren kişiler. Alkolün arkasına sığınan pskolojisi bozuk potansiyel tehlike taşıyan insanlardır zaten. Ben 24 yaşındayım kendimi bildim bileli tüketiyorum, yerinde zamanında ve zevk alarak.

Geri
Yukarı