Çok Paranız Olsa Yine de AMD İşlemci ve Ekran Kartı Alıp Kullanır mısınız? (Anket)

Çok Paranız Olsa Yine de AMD İşlemci ve Ekran Kartı Alıp Kullanır mısınız?

• Evet

Oy: 20 22,7%
  • Hayır

Oy: 68 77,3%

• Oy verenlerin toplamı
    88
  • Anket kapandı .
Recep Baltaş eğer arkadaşı sizden aksi bir fikri savunduğu için cezalandırdıysanız bu sizin tahammülsüz olduğunuzu gösterir.

Türkçe kurallarına uymadığından dolayı ceza almış. Ayrıca böyle kişilere tahammülüm yok zaten. Çok uğraştım çünkü.

Recep Bey yönetici olarak böyle yorumlar yapmanız pek hoş olmuyor. Tabiki işinizi öğretmek istemem, öyle bir niyetim yok ama bu forumun başı çeken isimlerinden olduğunuz için daha yapıcı ve uzlaşmacı olmanızı beklerim.

Kusura bakmayın, laftan anlamayan insanlarla uzlaşmam mümkün değil. Vaktimi bir de bu insanlarla uzlaşmaya çalışarak harcayacak değilim. Beklentilerinizi çok yüksek tutmuşsunuz.

Recep abi sizin savunduğunuz fikrin aksini savunanlar çoğunlukla ceza yiyor (Hepsi ceza yeseydi bende yerdim). Tabi bu cezaların sebebinin Türkçe kuralları olduğunu biliyoruz. Neden bu cezayı verdiğinizi alt bölüme yazmıyorsunuz (Mesajlarımızı düzenlerken "Ömer şu saatte düzenledi" diye çıkan bölümden söz ediyorum). Yanlış anlaşılıyor ve forumun veya sosyalin karizması çiziliyor. Bunlara dikkat edelim.

Ayrıca aklımda hep sorarım o kadar Türkçe kurallarına uymamızı istiyorsanız bu forumun adı neden Türkçe değil (Yanlış anlamayın dilinize önem vermeniz güzel)? Aynı şekilde rütbe isimleri neden Türkçe değil ?

Recep abi şu konudan da söz etmek istiyorum. AMD dizüstü GPU'larıyla ilgili şikayetlerin çok olduğundan söz ettiniz. Sizin az önce kapattığınız konunun başlığına bakarsanız sevinirim. Bu kartla ilgili çok şikayet var. Bunu nasıl göremediniz ? Merak ediyorum doğrusu.
NVIDIA fanboyluğunu sizden beklemezdim Recep abi.

Şunu da anlayamıyorum : Neden bu tip insanlarla uzlaşamam diyorsunuz ? Sizde insansınız bir farkınız yok onlardan. Neden böyle bir kibre kapıldınız ? Her yüksek makamda olan insan yapıyor bunu. Kendinizi büyütmek yerine küçültmeyi deneyin. Belki daha iyi ilişki kurabilirsiniz insanlarla. Size hakaret edebilir ama bu sizin onu kendinizden daha küçültme hakkınızın olduğunu göstermez. O daha küçüktür zaten hakaret ederse. Sizin yapmanız gereken onu daha büyütmek yani hakaretin yanlış olduğunu göstermektir. Tabi ki sizden çok büyük bir sabır bekleyemem.

Ama yine de hepimize örnek olan bir şahsiyetsiniz. Bu yüzden yazdıklarınız ve davranışlarınız yüksek olmalı. Teknoloji konusunda sizden çok şey öğrendik. Bize davranışınızla da örnek olmanız gerekir.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep Bey yönetici olarak böyle yorumlar yapmanız pek hoş olmuyor. Tabiki işinizi öğretmek istemem, öyle bir niyetim yok ama bu forumun başı çeken isimlerinden olduğunuz için daha yapıcı ve uzlaşmacı olmanızı beklerim.

O da insan sonuçta. Birisi birisine bir şey söylüyorsa karşındaki insanın da cevap vermesi gerekir. Recep Baltaş daha önce ki attığı yorumunda mesaj sayısını söylerken forumda geçirdiği vakti, gördüğü konuları, gördüğü şikayetleri dile getirmek istemiş. Yani daha görüp etmeden neye güvenerek yorum yapıyorsun diyor. Seviyesini de düşürmüyor. Yani bana göre hoş olmayan yorum yok.

Şunu da anlayamıyorum : Neden bu tip insanlarla uzlaşamam diyorsunuz ?

Bir insan yanlış olduğu halde hala kendi bildiğini okuyorsa o kişi ile uzlaşmak için bir neden göremiyorum ben.

Recep abi sizin savunduğunuz fikrin aksini savunanlar çoğunlukla ceza yiyor(Hepsi ceza yeseydi bende yerdim). Tabi bu cezaların sebebinin Türkçe kuralları olduğunu biliyoruz. Neden bu cezayı verdiğinizi alt bölüme yazmıyorsunuz(Mesajlarımızı düzenlerken "Ömer şu saatte düzenledi" diye çıkan bölümden söz ediyorum). Yanlış anlaşılıyor ve forumun veya sosyalin karizması çiziliyor. Bunlara dikkat edelim.

Ayrıca aklımda hep sorarım o kadar Türkçe kurallarına uymamızı istiyorsanız bu forumun adı neden Türkçe değil(Yanlış anlamayın dilinize önem vermeniz güzel)? Aynı şekilde rütbe isimleri neden Türkçe değil ?

Recep abi şu konudan da söz etmek istiyorum. AMD dizüstü GPU'larıyla ilgili şikayetlerin çok olduğundan söz ettiniz. Sizin az önce kapattığınız konunun başlığına bakarsanız sevinirim. Bu kartla ilgili çok şikayet var. Bunu nasıl göremediniz ? Merak ediyorum doğrusu.
NVIDIA fanboyluğunu sizden beklemezdim Recep abi.

Şunu da anlayamıyorum : Neden bu tip insanlarla uzlaşamam diyorsunuz ? Sizde insansınız bir farkınız yok onlardan. Neden böyle bir kibre kapıldınız ? Her yüksek makamda olan insan yapıyor bunu. Kendinizi büyütmek yerine küçültmeyi deneyin. Belki daha iyi ilişki kurabilirsiniz insanlarla. Size hakaret edebilir ama bu sizin onu kendinizden daha küçültme hakkınızın olduğunu göstermez. O daha küçüktür zaten hakaret ederse. Sizin yapmanız gereken onu daha büyütmek yani hakaretin yanlış olduğunu göstermektir. Tabi ki sizden çok büyük bir sabır bekleyemem.

Ama yine de hepimize örnek olan bir şahsiyetsiniz. Bu yüzden yazdıklarınız ve davranışlarınız yüksek olmalı. Teknoloji konusunda sizden çok şey öğrendik. Bize davranışınızla da örnek olmanız gerekir.

Saygılarımla.

Katılıyorum. Aksi fikir belirten arkadaşlar afaroz edilirse Technopat kaybeder.

Katılıyorum. Aksi fikir belirten arkadaşlar afaroz edilirse Technopat kaybeder.

Adamlar AMD'nin yetkilileri ile yüz yüze görüşüp videolarını atan insanlar. Ve ne olursa olsun bir kötü yanı varsa açık açık söylüyorlar. Böyle bir durumda kaybeden Technopat olmaz. Şu ana kadar ne çok şikayet gördü bu forum.

Birisi bilmeden konuşuyor, yanlış bilgi verip Technopat yetkililerinin ona karşı çıkması çok normal bir şey... Zaten adamın AMD'yi kötülediği de yok. Kaç tane sistem toplamaları var. Ama kıyaslandığında Nvidia çok daha önde... Bunu onlarda biliyor ve dile getiriyor. Bir sorun olduğunda AMD'den daha fazla şikayet geliyor. Birinin hiç sorun yaşamamış olması onun kullandığı ürünün çok iyi olduğunu göstermez. Casper alıp kullananda var ama çoğu kişi şikayetçi... Burada özellik girmiyor işin içine. Özellikleri çok iyidir, ama kalitesizdir. Kalitesiz olunca da içindeki iyi parçalar da bok yolunda gider. Her üründe, markada şikayetler olur. Ama hangi üründe kaç insan şikayetçi... Bunları kıyasladığımızda hangisi daha iyi görebiliriz.

Aksi fikri söyleyen arkadaşlar afaroz edilirse Technopat kaybeder demişsin. Asıl bir adam kötü bir ürünü destekleyip, Technopat yetkilileri de bu adamı savunursa o zaman kaybeder. Ve şu anki Technopat'ın ilerleyişi de bunun kanıtı.

Technopat'ta hiç bir yetkim yok sadece bir kullanıcıyım. Ve gördüklerimi söylüyorum.

Elbette insan, ancak sinirlense bile bir yönetici olarak hakarete varacak bir yorum yapmamalıydı. Sonuçta arkadaşı bilgilendirecek bir analiz, veri de sunmadı. Burda onu örnek almaya çalışan arkadaşlar var. Yönetici böyle yapıyorsa diğerleri kimbilir neler yapar?

Neyse uzatmanın manası yok, arkadan konuşuyormuş gibi hissediyorum. Zaten cevabını verdi bana. Kendisi de farkındadır neyin ne olduğunu.

Elbette insan, ancak sinirlense bile bir yönetici olarak hakarete varacak bir yorum yapmamalıydı. Sonuçta arkadaşı bilgilendirecek bir analiz, veri de sunmadı. Burda onu örnek almaya çalışan arkadaşlar var. Yönetici böyle yapıyorsa diğerleri kimbilir neler yapar?

Neyse uzatmanın manası yok, arkadan konuşuyormuş gibi hissediyorum. Zaten cevabını verdi bana. Kendisi de farkındadır neyin ne olduğunu.

Adam günde kaç kişi ile uğraşıp, kaç kişiye yardımcı oluyor. Bir de kalıplaşmış düşüncelerini kırmaya mı çalışsın? Empati kurmaya çalıştığımda onun yerinde olsam tartışmaya girer, kendime ceza atardım. :) Recep Baltaş iyi bile dayanıyor bence... Empati kurarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Ayrıca kimse sütten çıkmış ak kaşık değil. İnsanın kişiliği önce aile sonra kendi iradesi ile bilinçleniyor. Recep Baltaş burada dümdüz sövse bile insanlar ondan örnek alıp sövmeye başlayacak hali yok.

Nvidia ve Intel diyenlere sesleniyorum 3.000-3500 TL sistemi R9 290-290X
ve fx 6300 alıp kullanan birsürü kişi var. Tabiki forumda .

Konumuz kıyaslama. Ve bu durumda İntel ve Nvidia, bu iki ürünü çok başarılı buluyorum. Bütçeniz düşükse tabi ki AMD'ye kayabilirsiniz. Yoksa burada kimsenin AMD'yi kötülediği yok. Kötülenecek marka olsaydı, Technopat AMD sistem toplama videoları çekmezdi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı